Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Brzęczek i jego reprezentacja

Brzęczek i jego reprezentacja 2018/07/12 12:29 # przez lojer
Taki news.
Miał być z Włoch (Prandelli) albo z Bałkanów (Bilić), to będzie z Płocka - Jerzy Brzęczek.
Mieszane mam odczucia. Już jak był przymierzany do Legii, to o tym pisałem. Kariera trenerska na kolana nie powala, wręcz przeciwnie:
"Raków Częstochowa (85 meczów, średnia punktów 1,32), Lechia Gdańsk (30 meczów, średnia punktów 1,4), GKS Katowice (56 meczów, średnia punktów 1,59) i właśnie Wisła Płock (38 meczów, średnia punktów 1,50)."

Pytanie czy byli lepsi kandydaci???

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Brzęczek i jego reprezentacja 2018/07/12 15:40 # przez Legionista
Czytałem o tym rano...

Moje odczucia są negatywne... Nie wiem czy to dlatego, że moim zdaniem ciężko będzie zastąpić Nawałkę czy może dlatego, że Brzęczek, jak pisał Lojer, na razie oszałamiającej kariery jako trener nie zrobił.

Obym się mylił ale to mogą być chude lata repry po dosyć słustych za czasów Nawałki.

Mimo wszystko trzeba wierzyć.


Legionista

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Brzęczek i jego reprezentacja 2018/07/12 19:57 # przez barni87
Dla mnie to jakaś porażka... może zbyszek chce zaoszczędzić na porządnym zagranicznym trenerze żeby więcej zostało "dla swoich". Taka repra zasługuje albo inaczej wymaga kogoś na poziomie. Ja to widzę czarno i albo szybciutko gościa ktoś zastąpi albo będzie mega lipa na euro...

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Brzęczek i jego reprezentacja 2018/07/12 20:32 # przez Woody
Nie wiem co myśleć... ale Legionista się nie zgadza więc to dobry omen :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Brzęczek i jego reprezentacja 2018/07/13 06:37 # przez slawekk
@lojer Bilić? Bariera językowa, czyt. nie słuchałby poleceń Bońka. Brzęczek to wydaje się idealna plastelina, Zbigniew go sobie urobi.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Brzęczek i jego reprezentacja 2018/07/13 07:43 # przez grzes
Duże zaskoczenie, z Nawałką było podobnie, autorski projekt Bońka, który wypalił. Zobaczymy jak poradzi sobie teraz Brzęczek, pewne jest, że w kadrze powoli będzie następować wymiana pokoleniowa (starsi nie do końca deklarowali co dalej w kadrze chyba poza Piszczkiem, który najprawdopodobniej z niej zrezygnuje), a trzeba dodać, że sporo graczy ma 30 na karku i co najwyżej wytrzymają w kadrze do Euro 2020. Wielu ciekawi jak ułożą się relacje w kadrze i co z Błaszczykowskim - siostrzeńcem nowego trenera. 7 września w Bolonii mecz z Włochami - głęboka woda od początku.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Brzęczek i jego reprezentacja 2018/07/13 11:09 # przez slowik
Jeśli metodą na uzdrowienie atmosfery ma być oddanie sterów w kadrze wujkowi byłego kapitana, który ma już "historię" z obecnym kapitanem i jej największą gwiazdą - to gratuluję pomysłu.

Gdy kadrę obejmował Fornalik, trener bez sukcesów (gdzie tytuły, gdzie kariera międzynarodowa?), to widziałem to czarno i miałem rację. Nie ja jedyny. Gdy kadrę brał Nawałka, wszyscy myśleli, że będzie tak samo, choć Nawałka jakieś sukcesy jako trener klubowy miał. Był też jako zawodnik w reprezentacji. Ja też myślałem, że to będzie Fornalik-bis. Okazało się inaczej i ile to nam wszystkim sprawiło radości!

Teraz jest Brzęczek. Wszystko wskazuje na to, że będzie to taka piękna katastrofa. Trener bez wyników, wprawdzie były reprezentant, ale jako zawodnik z dużo gorsza karierą niż prawie cała podstawa repry, i do tego jeszcze wujek jednego z zawodników. Wymarzony przepis na brak autorytetu, kwasy i słabe wyniki. A jako truskawka/wisienka/poziomka i co tam jeszcze na torcie: sztab szkoleniowy, w którym nie ma nikogo znaczącego. Leo miał Bobo Kaczmarka i Adama Nawałkę. Gości z doświadczeniem i jakimś dorobkiem. Z nimi mógł chociaż dyskutować. A Brzęczek kogo? Sztab szkoleniowy Wisły Płock?

No chyba, że wszystkim ma ręcznie sterować prezes Boniek. Specjalista od mianowania czystego jak łza Czesława Michniewicza (tego od tryliarda telefonów do Fryzjera) na trenera U-21. Zbigniew Boniek. którego personalne wybory nie przestają mnie zaskakiwać.

Mam nadzieję, że moje obawy są płonne. Mam nadzieję, że Brzęczek okaże się super trenerem i do tego odpornym na naciski, jego mianowanie to będzie nowe otwarcie, które oczyści atmosferę w kadrze, a wszystkie decyzje personalne Bońka okażą się trafione w punkt. Mam nadzieję.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Brzęczek i jego reprezentacja 2018/07/13 12:33 # przez lojer
Idealnie by było, gdyby repra sama sobie wychowywała trenerów - np. jak Niemcy czy Islandia. Za wyborem Nawałki przemawiało m.in. to, że był asystentem u Leo (trochę z przypadku, bo w zastępstwie nieogarniętego Dziekana, ale był). A po Nawałce kto miałby zostać? Bogdan Zając?
Brzęczek - niech nie będzie sam z potakiewiczami, tylko dać mu do sztabu kogoś teraz lub w przyszłości do poduczania pracy z reprą (jakiś Magiera, Dorna czy inny związkowy).

Jedno jest pewne - my tym Jerzym Brzęczkiem wysyłamy sygnał do niedowiarków (jak wejściem Peszki na mundialu) i do komentatorów niepolskojęzycznych - to jest nasz Brzęczek, to jest Brzęczek na miarę naszych możliwości i to nie jest nasze ostatnie słowo. ;D
Łatwy do wyobrażenia łamaniec językowy dla komentatorów zagranicznych: trener Brzęczek, kapitan: Błaszczykowski :dry:

Po decyzjach i efektach go poznamy.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Brzęczek i jego reprezentacja 2018/07/13 13:03 # przez barni87
Trener plastelina dla Zbyszka : ) łatwo będzie nim sterować

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Brzęczek i jego reprezentacja 2018/07/13 13:24 # przez Woody
A ja się nie zdziwię jak jednym z pierwszych meczów Brzęczka będzie oficjalne pożegnanie Błaszczykowskiego z reprezentacją. Inaczej sobie tego chyba nie wyobrażam.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.225 s.
Zasilane przez Forum Kunena