Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019 2018/12/02 21:59 # przez slowik
No i do tego mamy serię 7 zwycięstw oraz serię 13 meczy bez porażki. Wszystko w lidze, bo licząc z pucharem wypada trochę gorzej.

Tragedii nie ma.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019 2018/12/02 22:01 # przez nowy
Piękną końcówkę jesieni zafundowała nam Stal. To, o czym pisaliśmy gdy liczb nie było - stało się . Zatrybiło i zagrało. To chyba najkrótsze z możliwych podsumowań.

Żałuję, że z różnych przyczyn tej jesieni tak rzadko (a szczególnie w tej zwycięskiej końcówce) dane mi było być na Solskiego.
Dzięki za podsumowania tutaj, na sektorze M w messengerze i każdemu kto wysyłał mi relacje ze stadionu. Szczególnie gdy zimnem wiało po palcach :)

Przed nami ciekawa zima. I jeszcze ciekawsza wiosna.
Pewnie jeszcze nie jedno tu podsumujemy. Bo i sportowo i pozasportowo działo się i będzie się dziać.

Piszę o Fantasy na FantasyFutbol.pl , o piłce na Twitterze

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019 2018/12/03 00:55 # przez lojer
Dlaczego nie było Dobrotki? Ktoś wie?
A w pierwszej połowie był Banaszewski jakiego chcemy, pokazujący się do gry, z inwencją, dryblingiem, i z trybun wyglądało, że z niesłuszną kartką za symulkę.
Też wydało mi się, że Soljic niekoniecznie był wyznaczony do karnego, bo wziął piłkę i pokazywał reszcie, że "ja".
W drugiej połowie wyróżniał się Mendi, czyli Ten, Który Strąca (głową, klatką, nogą). Dawał radę.
Andreja w swoim wiatrowym stylu.
Na stadionie byłem z opóźnieniem, więc nie do końca jestem pewny, ale rezerwowych to coś mało było, albo w przerwie się rozgrzewało tylko trzech, a reszta w ciepełku...

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019 2018/12/03 11:31 # przez Picio
I stało się ! Koniec rundy . Ostatnie dwa mecze w syberyjskim zimnie (trochę przesadzam), ale warto było. O grze już zostało wszystko powiedziane. Szacun dla Mendiego bo kilka zagrań/kiwek/klepek co oddał w meczu z Warta i Bytovia to stadiony świata. Taki Ronaldinho (znowu przesadzam).

Z innych pozytywnych spraw to kibice z Nki którzy śpiewają stare przyśpiewki. Kurde, ale to jest sztos! Jakbym się przeniósł w lata 90. Do boju Stalo maaaaa! Marsz, Marsz, Marsz Do boju marsz! (na modłe marsylianki) Łezka się w oku kręci :)

Z negatywnych. Oczywiście musiał pojawić się "bohater" którego osiągnięciem jest jak sam pisze, kibicuje z sektora N. Mianowicie pan Szczerba. Wrzucam posta dla tych co nie maja fb

FKS Stal Mielec
Kocham Nasz Mielec
Kocham FKS Stal Mielec
Ale dłużej już słuchać i przyglądać się temu z boku nie potrafię. Problemów jakie sączą się na Solskiego jest bez liku. Wiele pracy i ludzkiej uczciwości trzeba będzie włożyć aby przywrócić temu Klubowi Dawny Blask. A przecież od kilku lat pędzimy jak TGV ( ponoć ) po ten Dawny Blask. Czarę goryczy przelało w moich odczuciach zachowanie jednego z najważniejszych partnerów medialnych Naszego Klubu czyli Hej Mielec i Pana Przemek Cynkier który jest tam "ikoną :)" dziennikarską. Otóż wczoraj portal Hej Mielec oraz TV Stal Mielec wrzucili jak zawsze z pomeczowej konferencji video. Oczywiście są też inne media w mieście i tak oto WCJ też z tej samej konferencji wrzuciło materiał video. Co mnie zainteresowało ? A no fakt że na TV Stal Mielec i ponoć Hej Mielec ( wiem z zasłyszenia - link dziś trudno znaleźć ) został wycięty bardzo ważny fragment początkowej wypowiedzi Pana Tomasz Tułacz . Wypowiedzi mocno obnażającej politykę obecnego zarządu a zwłaszcza techniki stosowane przez media wtórujące temu Klubowi. Czy Pan Przemek boi się pokazać mieleckim kibicom jak wygląda prawda ? Jak się ma etyka zawodowa do pomijania kluczowych słów, które padły z usta Pana Tomasz. Gdzie jest zwykła ludzka uczciwość że o kibicowskiej nie wspomnę. Czy Pan Tułacz opowiadał wyimaginowane frazesy ? Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Poniżej wrzucam linki odnoszące się do pełnej i skróconej na potrzeby Dawnego Blasku wypowiedzi Pana Tułacza.
Pełna wypowiedź (brawo WCJ):
www.youtube.com/watch…
Wersja Pana Przemka :
www.facebook.com/stal.mielec.oficjalna/videos/661822540880335/
I tak na koniec kilka punktów na bazie delikatnej uwagi :
1. Idąc za tytułem na Hej Mielec "Stal kontra ekipa Tułacza". Poprawność dziennikarska nakazuje napisać "Stal kontra ekipa Puszczy Niepołomice". Pan Tułacz to trybik w całej układance.
2. Stal Mielec ma do ŁKS Łódź 2 pkt straty a nie jeden jak to obwieszczono na Hej Mielec.
3. Dziękuje jako Radny zarządowi Stal Mielec ( wręczał Pan Przemek ) za bilet na dwa mecze na trybunę Vip. To miły gest. Ale od wielu lat kibicuje mojemu kochanemu klubowi z trybuny N i nie wyobrażam sobie abym zostawił moich kolegów i przyjaciół z dopingiem. Jeżeli klub nadal chce mieć gest proszę mi ufundować karnet na trybunę N do końca sezonu. Ja ten karnet dam komuś kogo nie stać na zakup biletu a sam sobie kupię i w jakimś zakresie wspomogę budżet klubu.
4. Liczę że kibice z trybuny A, B, C szybką dogadają niesnaski i wrócą tam gdzie ich miejsce, przez co razem z trybuną N będziemy mogli nadal prowadzić jeden z lepszych dopingów w Polsce.
Ze sportowym pozdrowienia Jarosław Szczerba
Radny Rady Miejskiej Miasta Mielca
Przewodniczący Komisji Sportu
PS - napisałem bardzo pobieżnie ponieważ nie mam dziś na to więcej czasu. Ale w najbliższym czasie pewnie będzie okazja porozmawiać z przedstawicielem klubu osobiście.

Nie mam teraz czasu się odnosić linijka po linijce do tego co napisał, ale jak gościowi przeszkadza na heju tekst typu"Stal kontra ekipa Tułacza" to naprawdę powinien udać się do jakiegoś lekarza. Nie bronie heja. Sam tam sporadycznie wchodzę. Kilka banów wyłapałem za pisanie prawdy, więc wiem, że ten portal jest niczym gw.

W sumie to pikuś. Najgorsze jest to, że wylewa na zarząd wiadro pomyj i nie podaje żadnych konkretów! To przypomina zachowanie gościa który dorwał się do stanowiska i teraz on będzie naszym "Panem" a za przeproszeniem ch*ja go nie było jak Stal tułała się po pastwiskach kolbuszowskich boisk. WSTYD, że jest to człowiek Kukiza. Mam nadzieję, że Ziomek wyrówna mu pion chociaż widać po ich głosowaniach, że to są karierowicze. Zagłosowali za podwyżka pensji prezydenta w maksymalnych dozwolonych widełkach 10% a ludziom podwyżka podatków. Taki ten Kukiz jest pro obywatelski. Dobrze, że nie poszedłem na wybory bo teraz bym musiał sobie w brodę pluć. Kończąc, mam nadzieje, że gość nie zniszczy tego co budowano latami.

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019 2018/12/03 11:46 # przez Picio

Zdjęcie które podsumowuje jak to jest źle w klubie . Cytuje "dłużej już słuchać i przyglądać się temu z boku nie potrafię. Problemów jakie sączą się na Solskiego jest bez liku. Wiele pracy i ludzkiej uczciwości trzeba będzie włożyć aby przywrócić temu Klubowi Dawny Blask."

Karty na stół panie Szczerba, albo wypad.
Załączniki:

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019 2018/12/03 21:17 # przez nowy
Fajny obrazek a'propo Mendiego.
Drużyna też mu oddała za ostatni mecz - tutaj na TT

--
pan Szczerba. To nam się przedstawił przewodniczący komisji sportu w radzie miasta. Nie licząc tego, że poszło to w stronę osobistych wojenek (Pan Cynkier też mu odpowiada na fb) i nie licząc tematu "heja", bo to inna historia -istotne jest na co zwraca uwagę Picio - pan rzuca wiele haseł/zarzutów w stronę klubu bez konkretów. Dodam tu tylko jedno: na pytanie czy jest/był powiązany z SMSem Mielec, nie odpowiada. W tej naszej euforii sportowej wkraczamy chyba w kolejną fazę wojenki mieleckiej, która zaczęła się rok temu powołaniem akademii Stali i uporządkowaniem tej kwestii a co uderzyło w interes osób związanych z SMSem.

Piszę o Fantasy na FantasyFutbol.pl , o piłce na Twitterze

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019 2018/12/04 14:31 # przez lojer
Raków ma problem z modernizacją stadionu
sportdziennik.pl/rakow-na-stadion-brakuje-10-milionow/

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019 2018/12/04 17:00 # przez Picio
hej.mielec.pl/pl/11_wiadomosci/49634_tom...rozwija_si_klub.html

Bardzo fajny wywiad. Dużo konkretów w nim a najważniejszy cytat z niego to ...

Obecnie pracuję nad pozyskaniem kolejnego ciekawego partnera biznesowego spoza kręgu spółek Skarbu Państwa, który - jak myślę - w najbliższym czasie sfinalizuje kontrakt sponsorski.

Brawo T.Poręba tak się zdobywa uznanie i szacunek! Pomimo wiadomych wyników wyborów w Mielcu nie zamierza się wycofywać/ odgrywać / szantażować (niepotrzebne skreślić). W przeciwieństwie do pana "cebuli" który już został zjechany na każdym możliwym forum (z wyjątkiem jego fb), ale już tyle :-) szkoda na niego klawiatury!

Powiedzieć, że jest dobrze to nic nie powiedzieć :)

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019 2018/12/05 07:30 # przez grzes
Tak mi się zebrało na komentarz po jesieni. Pisałem co widziałem i co myślę.
Gra – od początku sezonu Skowronek ustawił drużynę w wyjściowym zestawieniu 1-4-5-1, ale tylko na papierze. Niezależnie od rywala, wyniku Stal konsekwentnie grała trójką z tyłu, stoperzy po bokach a na środku Solijc, boczni obrońcy bardzo wysoko, skrzydłowi nieco w środku, trzech w centralnej części boiska i jeden napastnik (1-3-6-1). Stal grę prowadziła, wyglądało to na atak pozycyjny, ale całkiem sporo ruchu z przodu powodowało, że stwarzała ogromną ilość sytuacji pod bramką rywali. Wszyscy narzekali na skuteczność (taki mecz z Tychami, do przerwy powinno być lekko licząc 4-0 dla nas, tak było przez 2/3 rundy). 14 pierwszych meczy to 16 pkt. (3-7-4), bramki 11:11 i chyba 14 miejsce w tabeli. Później nastąpił koncert, 7 kolejnych zwycięstw, gole 19:3, 3 miejsce w tabeli i strata do wicelidera 1 pkt. W grze nie zmieniło się absolutnie nic, doszła skuteczność.
Wykonawcy – bezwzględnie nr 1 to Solijc. Na wiosnę wszyscy chcieli go wykopać, wyglądał słabo. Latem powalczył i efekt jest piorunujący. Trudno sobie wyobrazić grę Stali bez niego. Spokój, opanowanie, kontrolowane ryzyko w grze, podania „diagonalne”, skuteczność w odbiorze. Stał się chyba przywódcą w drużynie, co było widać w meczu z Bytovią i jego reakcją przed karnym, kiedy wziął piłkę, jednoznacznie pokazując, kto będzie strzelał karnego. Nr 2 to Prokić. Robił to czego od niego oczekiwaliśmy, dużo biegał, walczył, podawał, napędzał grę z przodu. Przełamał się w najbardziej odpowiednim momencie (dla drużyny, trenera i klubu też), w meczu z Katowicami. Potem już poszło. Nr 3 to Tomasiewicz i Nowak – chłopaki odwalili kawał dobrej roboty w środku pola, harowali aż miło, rozgrywali, asystowali, minus to podejście do wykonywanych rzutów karnych. Obrona bez większych wpadek, de Amo uspokoił grę z tyłu, Dobrotka strzelał gole, Getinger asystował , Spychała łapał za dużo kartek. Kiełpin miał swoje „kiełpinki”, ale kilka razy bronił świetnie. Kuświk nie do końca pokazał na co go stać, nadzieja to Sadłocha. I jeszcze ten Mendi. Historia jak z wiosny z Solijcem. Słaby, nieruchawy, wolny. Dwa ostatnie mecze pokazały, że chłop może nam sporo dać. Mocne strzały, umiejętność zastawienia się, dobre ostatnie podania (fajne zgranie klatą do Prokica, który miał setkę z Bytovią) dają nadzieję, że po dobrym przepracowaniu zimy może nam dużo dać.
Klub – jest stabilny finansowo, infrastruktura na ekstraklasę jest (w przeciwieństwie do pozostałych 3 klubów tj. Rakowa, Sandecji i ŁKS), w przyszłym roku mamy 80-lecie klubu. Resztę sobie możecie dopowiedzieć. Minus to polityka informacyjna klubu (kontuzje itp.), plus to możliwość kupienia biletów on-line.
Zima – słabo wyglądała ławka rezerwowych. Czeka nas wietrzenie szatni. Klub Smółki najpewniej odejdzie z Mielca (bracia Gancarczyk, Sobczak, Górka, Swędrowski), plotki głoszą, że Banaszewski jest z kimś po słowie (jesienią rozczarował, choć z Bytovią pokazał to co wyczyniał wiosną). Mówi się o 4-5 transferach zawodników z ekstraklasy (Górski z Korony, powrót Cholewiaka?), w zasadzie na każdą pozycję – wieść gminna niesie, że w Mielcu można się odbudować – przykład Janoty . Osobiście chciałbym młodzieżowca, który będzie lepszy niż Bergier.
Wiosna – startujemy w pierwszy weekend marca. W kolejności Podbeskidzie, ŁKS d, Tychy, Sandecja d, Wigry, Raków d, Jastrzębie, Chojnice d, Odra, Chrobry d, Katowice, Termalica d, Stomil. Hit za hitem, pewnie sporo meczy z udziałem Stali będzie w TV. Terminarz korzystny? Z najbardziej zainteresowanymi gramy u siebie, pewnie to atut, ale ta liga jest nieprzewidywalna. Pierwsze 6 meczy, do starcia z Rakowem w pierwszy weekend kwietnia określi o co (awans) i kto (Stal) będzie walczył w tej lidze. Czy wiosna będzie nasza?
Polityka – skłoniły mnie do tego wpisy na forum. Sport i polityka niestety idą w parze. Gdy są sukcesy to wszyscy są ich ojcami, porażka jak wiadomo jest sierotą. Chwała Porębie (PiS), że pomaga klubowi, miastu, że daje stypendia (właśnie będzie uchwalany budżet na 2019 r. – zobaczymy w jakim to kierunku pójdzie). Właśnie, politycy dają kasę, albo pomagają ją zdobyć. Poręba się zreflektował i szuka sponsorów poza spółkami skarbu państwa, ale polityka to władza i inne szemrane interesy – ty mnie, ja tobie itp., itd. Dlaczego to piszę. Współczesna historia z mieleckiego podwórka, raptem z przed nieco ponad 3 lat. Poseł Skowrońska (PO) mocno angażowała się w pomoc klubowi piłki ręcznej (Tauron, PGE), wszystko fajnie hulało, klub miał kasę, były wyniki – brąz w 2012 r., do czasu wyborów 2015. Już przed nimi widać było pewne ruchu w w/w firmach, że władza może się zmienić, stąd powolne wycofywanie się rakiem z klubu. Wiadomo co się stało po wyborach 2015 r. Zmieniła się władza, klub ręcznej jest obecnie w całości na utrzymaniu miasta i dogorywa finansowo, a i sportowo najlepiej nie jest (o problemie hali w Mielcu nie będę wspominał), obawiam się, że po tym sezonie przestanie istnieć. Przyszły rok to rok podwójnych wyborów, a sytuacja w kraju jest jaka jest.

FKS Stal Mielec I liga 2018/2019 2018/12/07 16:55 # przez grzes
zgodnie z oczekiwaniami, lista transferowa Stali
stalmielec.com/?p=55728

Czas generowania strony: 0.563 s.
Zasilane przez Forum Kunena