Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/09/18 12:50 # przez grzes
dziś Tychy o 19:00, w sobotę Bełchatów o 17:00, kolejny mecz u siebie zagramy z Jastrzębiem 4/10 w piątek o 20:45 , mecz telewizyjny

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/09/19 11:34 # przez lojer
Meczu wczoraj nie śledziłem, dziś tylko bramki. Jakieś podsumowanie od oglądających?

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/09/19 12:36 # przez lojer
O mieszkaniu poza miastem klubu, w którym się gra raz jeszcze.
Wolę taką postawę jak Malarza:
"Zamieszka pan w Łodzi?
– Oczywiście, oglądałem już nawet mieszkanie.(...) Warszawa niby jest blisko Łodzi, ale wolę tutaj na stałe zamieszkać."

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/09/19 23:13 - 2019/09/19 23:13 # przez nowy
Jesteśmy po 1:2 z Tychami w Mielcu.

Podsumowanie: dramat.

Na sektorze robiłem relację na żywo. Po pierwszej połowie pisałem:

Do końca połowy nic. Przerwa. Słabo gramy. Źle decyzje lub ich brak. Niedokładności. Dreptanie. Gdy ktoś wychodzi nie ma podania. Piłka wolni chodzi...

W drugiej połowie byłem już mniej aktywny nie mogąc ogarnąć co się dzieje. Podsumowałem końcowy gwizdek krótko:

Koniec. Oprócz bramki i kilku akcji, słabiutko

Normalnie pewnie jeszcze wieczorem bym napisał, ale.. nie miałem sił do tego.

Bo niestety mimo, że:
- strzeliliśmy bramkę po fajnej akcji i luks wykończeniu Nowaka
- mieliśmy 100% sytuację Bielaka w 1. połowie (z 3-4 metrów nie trafił z głowy w bramkę, nie usprawiedliwia, że pod kątem)
- mieliśmy Getka przed bramkarzem, ale z kąta i golkiper ładnie skrócił
- w 2. połowie ładnie z dystansu uderzał Soljić, ale bramkarz wybronił
- ponownie Bielak luks znalazł się po sfg, ale znowu głową niecelnie
- Dobrotka też miał fajną sytuację głową
- Nowak z wolnego smyrnął poprzeczkę

To:
- daliśmy sobie strzelić 2. bramkę jak.. hmm.. juniorzy, a-klasa?
- w 1. połowie piłka niemal stała w miejscu
- w 2. połowie coś szybciej, ale..
- niedokładnie
- bez decyzji
- ze złymi decyzjami
- nawet gdy Paluchowski, Janoszka czy Prokić pokazywali się, to.. nikt im nie zagrał podania w uliczkę czy za plecy wroga
- żeby choć Tychy grały lepiej; oni po prostu grali jako tako

Nie ma bardzo kogo wyróżnić, choć:
- Nowak próbował ciągnąć grę
- Paluchowski był aktywny, mały plus
- Prokić próbował, ale..
- Getinger ofensywnie
- Tomasiewicz jak zawsze ambitnie i aktywnie

Za to:
- Stasik choć tyla biegał, sporo strat i niedokładnych zagrań
- Mak to żadne wzmocnienie (że też jeszcze przypomnieć sobie do tego Sobczaka)
- Bielak tą setką i (to był chyba on) ograniem przez Stebleckiego przy 2. bramce, prędzej sabotuje niż pomaga
- Janoszka więcej bajerował, tzn. próbował - niż dokładnie zagrywał
- nawet Soljić jakby przyciął i nie podawał krosów, jakie potrafi do wychodzących

Niestety. To, czego byłem pewny - że zamieszanie z trenerem nie wpłynie na drużynę; weryfikuję. Wpływa.

Gdy przespałem temat, napisałem na twitterze nieco enigmatycznie

Znając potencjał, widząc poprzednie mecze, wiedząc co chłopcy potrafią, aż trudno uwierzyć w grę
@fksstalmielec w #STMTYCH Tu nie chodzi o porażkę, tu chodzi o o boisko. Czy to niedawna pełnia? A może przesilenie jesienne? Czy też wiatr po trzepocie odlatujących jesienią ptaków?

Znamienna była reakcja Prokica na zmianę. Schodząc trzymał się za głowę nie dowierzając. Przy ławce kopnął jakiś pojemnik. Słychać huk było u nas na M, po drugiej stronie (inna sprawa, że stadion był cichy; młyn niewiele pomógł; trudno napisać, że doping był - był momentami). Na pewno złość na zmianę. Może frustracja słabej gry. A może upuszczenie emocji z ostatnich tygodni.

Kto wie - może i w szatni jest rozłam. Część jest za trenerem; część przeciw i to też rodzi konflikty.

W każdym razie to nie była drużyna, którą znamy. Nawet w poprzednim sezonie, gdy przegrywaliśmy czy też remisowaliśmy - psioczyć można było, ale za każdym razem widziałem pozytyw. Wręcz pisałem na równi z Grzesiem, że to kwestia czasu, że przecież gra jest, sytuacje są - tylko skuteczność, jakiś tam brak; trochę w głowach, bo zła seria ciągnie się.

Teraz.. no nie wiem. Może jak mówił Olo, jeszcze jedna porażka, pomęczymy się dwa tygodnie i będzie dobrze.
W końcu Legia może zaraz zwolnić AV. Nie wykluczam, że i w Mielcu dojdzie do takiej zmiany.

Może też teraz na wyrost piszę, bo targają mną emocje i frustracja, że trener dopuścił do takiej sytuacji. Może to po prostu przycięcie; mecz w krótkim odstępie od dalekiego wyjazdu. I może z Bełchatowem wszystko wróci na dobry tor. Ale...

Wciąż brzęczą mi słowa pisane onegdaj do Słowika, a które niedawno tu zacytowałem - że każda decyzja AS co do przyszłości przy propozycji z ZL będzie zła. Ale paradoksalnie ta o odejściu będzie lepsza.

Mimo to, nie usprawiedliwiam piłkarzy. Nawet jeżeli to, że AS na to wpłynął jest prawdą; oni muszą mieć ambicję i chęci. Jeżeli nie dla trenera czy dla kolegi to dla kibiców. Jak Picio ładnie zacytował na sektorze siatkarza Kubiaka po kolejnej wygranej:

"Moglibysmy zagrac słabiej, ale z szacunku do kibiców nie możemy sobie na to pozwolić".

Liczę, że wrócą chęci, ambicja, walka i gra. I tu pan AS ma moment by zadziałać.
Ostatnio zmieniany: 2019/09/19 23:13 przez nowy.

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/09/20 07:52 # przez grzes
nic dodać nie można, najsłabszy mecz w tym sezonie, smutny to był wieczór na Solskiego, w sobotę zobaczymy czy coś drgnie. a w tabeli ścisk, patrząc na ŁKS i Raków w ekstraklasie nikt nie tam nie chce awansować, bo i po co, gramy bez Dobrotki

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/09/20 14:03 # przez nowy
Jest skrót. Widać to o czym pisałem, czyli głównie nasze akcje, ale i jak traciliśmy 2. bramkę.

Fajny obrazek, który teraz wychwyciłem. Po głupiej czerwonej dla wroga (o tym nie napisałem, że przecież jeszcze w przewadze graliśmy) była nerwówa, ale do Getka, którego wróg chciał coś od razu doskoczyli nasi, głównie Soljić w obronie. To tak w kontrze do moich słów, że może niesnaski. Niekoniecznie muszą być. Aczkolwiek Soljić Paluchowi i Prokicowi wychodzącym nie podawał ;)

Elvis zwraca uwagę na sektorze, że gdzie tam drużyna czy zamieszanie, po prostu jesteśmy drużyną z I ligi - raz wygrywa, raz przegrywa a zawodników mamy średnich.
Prawda. Tzn. prawda, że zawodników mamy jakich mamy a transfery to żadne wzmocnienia (że wspomnę moja słowa o Maku czy w ogóle opinię o Barisicu). Do tego - do słów o Bielaku - dodajmy jak istotne (choć nie zgadzałem się z tym na starcie sezonu) było odejście de Amo (swoją drogą ponoć ławę juz grzeje w Niecieczy).
Jak wiele zależy od Nowaka pokazał też mecz z Tychami.

Mimo to, na tyle ile oglądam mecze na żywo; to nie była ta drużyna - te słowa powtarzam. Nie jeden mecz przegraliśmy, po którym nawet biłem brawo (Chojniczanka) czy po prostu tutaj na forum broniłem drużyny (bo przecież na flashscore, lajfach czy nawet w TV był dramat, bo wyniku nie było). Tym razem widziałem naprawdę braki, nie tyle piłkarskie (o których po prostu wiemy), ile w skupieniu się na celu.

Skrót:

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/09/20 19:26 # przez slawekk
Model drużyny opartej na ściąganiu graczy z doświadczeniem ekstraklasowym, który dał awans Niecieczy, nie sprawdza się nawet już u nich.
Młodzi zawodnicy Paweł Olszewski, Szymon Stasik (testowany dwa tygodnie przez Wisłę Kraków podpisuje kontrakt z Stalą) może okażą się perełkami. a na pewno nie kosztują nas dużo.
Nowak dla Stali jest niczym Machaj dla Chrobrego. Jeśli kontuzje będą omijały zawodników, to o awans jestem spokojny.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/09/22 10:34 # przez grzes
wygrywamy 1-0 z Bełchatowem. Początek meczu dobry, więcej celnych podań, fajne podania na wolne pole i zaraz gol Nowaka z karnego. Pytanie czy był faul na Janoszce. Z naszej perspektywy wydaje się, że nieco przyaktorzył, obrońca nogę wystawił, a ten to wykorzystał. Grę prowadzimy, Bełchatów w pierwszej połowie .nam kompletnie nie zagrażał. Mieliśmy kapitalną sytuację po przechwycie Nowaka, ale bramkarz rywali skrócił kąt i odbił piłkę. Było jeszcze kilka fajnych momentów po rożnych, ale bez wymiernych efektów. W przerwie myślimy, że nie wygląda to źle. Po przerwie jeszcze trochę gramy, lecz po kwadransie Bełchatów nas praktycznie zdominował, grał piłką, ale nie stworzył sobie jakiś klarownych sytuacji, miał dwie okazje (strzał w środek, który Kiełpin wybronił, a później wyszedł do prostopadłego podania i wyłapał piłkę). Stal miał dwie świetne sytuacje mimo nie najlepszej gry. Najpierw w swoim stylu wszedł z boku w pole karne Getinger i strzelił, piłka pod pachą bramkarza wytraciła impet i obrońca wybił ją z linii (my już staliśmy i cieszyliśmy się z gola, jednak za wcześnie). Drugą sytuację miał Prokić, po fajnym rozklepaniu obrony Bełchatowa na prawej strony Stasik posłał centrę na głowę Prokica, który strzelił w boczną siatkę tuż przy słupku. Mecz wygrywamy, księgujemy 3 punkty, gra taka sobie, ale liczy się efekt. Na wyróżnienie zasługuje Nowak, który ciągnie tą grę, na plus Bodzioch, który zastąpił Dobrotkę pauzującego za kartki, lepiej zagrał i Prokić i Tomasiewicz. Rano dziś rozmawiałem z Primelem, na pytanie czego ta gra wygląda tak słabo, odpowiedział, że mają zadyszkę, cieszą się z 3 punktów i jak powiedział, ten wynik wczoraj po prostu chcieli "przepchnąć" za wszelką cenę. Lepsza gra przyjdzie, potrzebują trochę spokoju.
decydująca akcja z wczoraj
www.polsatsport.pl/film/pge-stal-mielec-...-gol-nowaka_6888580/

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/09/22 22:58 # przez nowy
Chciałem o meczu z Bełchatowem dopisać do relacji Grzesia co nieco w odniesieniu do poprzedniego długiego posta, ale... zmienia się sytuacja diametralnie

Czytajcie: stalmielec.com/?p=65117

Zarząd Klubu FKS Stal Mielec podjął dzisiaj (22 września 2019) decyzję o zmianie na stanowisku pierwszego trenera zespołu grającego w Fortuna 1 Lidze.

Dzisiaj doszło do zakończenia współpracy z trenerem Arturem Skowronkiem, któremu dziękujemy za pracę w mieleckim Klubie.

Nowym szkoleniowcem Biało-Niebieskich został Dariusz Marzec.

Tyle na gorąco. Na TT i u nas na sektorze trwają dyskusje.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/09/23 00:00 # przez nowy
Podsumuję newsa moim wpisem z sektora

Tak czy inaczej, jestem po stronie zarządu i decyzji. Tzn. teraz na nich spadną gromy za podjęcie decyzji, jej czas i niewykorzystanie okazji na zarobek. Ale jak tu mówiliśmy ostatnio o utożsamianiu się a ja mówiłem o dobru całości a nie posiadaniu gwiazdeczki - nawet jeżeli straciliśmy milion czy dwa złotych, to mamy inwestycję w spokojną szatnię i brak mętliku w głowach piłkarzy, co w środę widziałem na własne oczy. Cel jest i się nie zmienia.
Nie chcę też od razu słupować Marca. Smółka jak przychodził też był "noname". Stal tą opcję mogła sondować i decydować od tematu Wisły, miała czas na analizę. Plus inwestuje w człowieka, który tak szybko nie stanie się gwiazdą trenerską, nawet w przypadku awansu, bo przecież... jest noname.

Tutaj na TT też to napisałem , bo tam generalnie szok i niedowierzanie, że jak klub z 1 punktem straty do lidera mógł tak zrobić.

Czas generowania strony: 0.121 s.
Zasilane przez Forum Kunena