Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/10/07 10:01 # przez lojer
Ostatni mecz w telewizorze wyglądał dobrze. Zobaczymy, czy to tendencja.
Trener - minus, że po fatalnym występie w Radomiu wystawił Bielaka w składzie i do tego w pomocy. Mały plus, że jednak go zmienił.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/10/07 20:41 # przez grzes
druga połowa na pewno tak, przed przerwą trudno było uwierzyć, że Solijc na ławie, ile znaczy pokazało jego wejście po przerwie. Jeśli chciał Marzec go jakoś ukarać za kartkę w Radomiu, to chyba nie najlepiej mu to wyszło. Zawodnikiem meczu Prokic, a drugim najlepszym bez wątpienia Josip.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/10/08 11:44 # przez lojer
No właśnie - w pomocy Soljić te jest co najmniej dwie, jeśli nie trzy półki wyżej od Bielaka. Chyba marzec na siłę próbował coś zmienić albo zrobić z Bielaka "swojego".

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/10/17 22:58 # przez nowy
Już jutro kolejny mecz po przerwie, ale ja jeszcze wrócę do Jastrzębia.
Jakże ważne (tak, to ten z tych ważnych) zwycięstwo. Nie tylko punkty, ale też drużyna i my kibice. W głowach. Po drugiej połowie naprawdę mogliśmy być zadowoleni.

Acz ja już po pierwszej widziałem pozytyw. Dokładnie 10 minut pozytywu, gdy kontrolowaliśmy grę. I nawet Bielaka chwaliłem za poprawną grę - kilka dobrych przecięć i odbiorów; dwie bardzo dobre piłki do przodu. Chwaliłem piłkarza, którego jako jedynego w ostatnim baaardzo długim czasie określiłem sabotażystą za jeden z poprzednich meczów.
Co więcej, na słowa Picio, że w przerwie musi wejść Soljić odparłem - niekoniecznie, dziś Bielak sobie radzi; może coś z Soljicem jest nie tak. Choć przyznałem przed mecze rację, gdy trafnie jego ławkę określił Dżak: czy nas stać na ławkę takiego zawodnika?
A ile znaczy Soljić, pokazał on sam w drugiej połowie, gdy nie tylko przyćmił Bielaka, ale na tle drużyny był ponownie profesorem.

I to ponownie napisałem z premedytacją. Bo widzę tutaj pewne zagranie Marca.
Sadzając go na ławce po ściągnięciu w przerwie w Radomiu, kto wie czy nie spowodował tej sportowej złości. Tej pozytywnej złości. Choć Soljić jako jeden z nielicznych prezentował dobry poziom w tych słabszych meczach; to jednak z Jastrzębiem przypomniał co potrafi. Może nie tylko nam, ale też sobie?
Podobnie z Prokicem. Obok Soljica najlepszy na boisku. Publicznie oceniony z formy przez Marca, zaczynający na ławce w Radomiu - teraz był tym naszym Andrzejem z szybkością, czasem bez głowy; z bramką i oczywiście ze zmarnowanymi okazjami.
Kto wie czy Marzec nie wyciągnął z nich ponownie tego co najlepsze? Właśnie konkretnymi słowami i ruchami.

Sporo osób; także tutaj - zwraca uwagę na Marca wypowiedzi, nawet podśmiechując się. A mi się one podobają. Nie słyszę o wielkiej, budującej się drużynie, nie ma tutaj no graliśmy super, to był dobry mecz a punkty przyjdą - jak słyszeliśmy co konferencję z ust poprzednich dwóch trenerów. Nawet słowa o murawie nie brzmią jak usprawiedliwianie, ale odpowiedź na któreś tam pytanie pod koniec konferencji. Słowa o Prokicu też spoko - jako odpowiedź na pytanie skąd ławka. Przecież jak mam takiego piłkarza to nawet w słabej formie wpuszczam go licząc na zmianę wyniku. No i ten uśmiech gdy mówi :D

Aczkolwiek te ruchy Marca trącą trochę takim.. juniorskim stylem ;) Tu zjebka za formę, tam zruganie za kartkę. Ale może to jest sposób na dotarcie do tego czegoś u piłkarzy? :)

Do zobaczenia jutro na Solskiego!

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/10/20 14:35 - 2019/10/20 14:35 # przez lojer
Wynik z Sandecją fantastyczny. Czy gra też?
Trzeba pamiętać, że nasz treneiro żadnej innej ekipy nie zna tak dobrze, jak Sandecji.
Reszta wyników w sam raz dla nas :)
Ostatnio zmieniany: 2019/10/20 14:35 przez lojer.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/10/21 09:32 # przez grzes
Sam mecz fajny, zaczęło się od słupka po strzale Lisowskiego i straty Solijca po której Sandecja zdobyła gola po szybkiej kontrze. Stal próbowała odrobić stratę, ale gra nie za bardzo się kleiła, goście postawili autobus i wychodzili szybkimi kontrami, ale tylko jedna była groźna. My mieliśmy strzał Lisowskiego głową i akcję Nowaka, gdzie fajnie zagrał, Getek miał setkę, której nie wykorzystał a skutecznie dobił Janoszka i było 1-1, później jeszcze Żyro miał połowę pustej bramki i głową przestrzelił (po przerwie zrobił zresztą to samo). Po przerwie dwie zmiany za Olszewskiego (słabiutko) Stasik i za Janoszkę (trochę nas to zaskoczyło) Mak. W miarę szybko Nowak podcięty w polu karnym i karnego sam strzelił, prowadzimy i to my w zasadzie dominujemy,Sandecja miała w zasadzie jedną sytuację po której Kiełpin fajnie interweniował. Mak na irytuje, a Stasik kręci rywalami na prawej stronie aż miło, czekamy na gola, aby znów nie było w końcówce nerwów. I wtedy Stasik robi akcję meczu, wkręca trzech rywali w trawę idealnie centruje i Mak daje nam trzeciego gola, chwilę później Nowak po kontrze podaje do Maka, a ten szczurem strzela i 4-1. Sandecja na kolanach, Getinger wzdłuż pola karnego i Lisowski na 5-1, ostatnie 10 minut to nokaut gości. Graliśmy bez napastnika, a strzelamy 5 goli, w dwóch ostatnich meczach 8, wraca skuteczność z końcówki poprzedniego sezonu? Na wyróżnienie zasłużyli Nowak, Lisowski, Mak i Stasik - Marzec trafia ze zmianami. Teraz 2 telewizyjne mecze z dwoma "najsłabszymi" drużynami ligi, w czwartek z Odrą i w niedzielę z Chrobrym. Czy będziemy liderem?

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/10/22 20:04 # przez grzes
Kolejny mecz Stali w tv, tym razem z Wartą 17 listopada niedziela o 12:40

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/10/23 10:46 # przez lojer
Miedź przegrała w Tychach :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/10/24 09:10 # przez nowy
Moje po Sandecji.

Wynik WOW. Gra.. bardzo poprawna, ale co najważniejsze konsekwentna i do przodu niezależnie od wyniku. To istotne, bo dotąd byliśmy znani z dziwnej zmiany gry przy 1:0 albo 0:1.
Z Jastrzębiem w 2. połowie graliśmy lepiej niż z Sandecją w całym meczu, ale z kolei ostatnio w 2. połowie graliśmy skutecznie. I, co słusznie zaznacza Grześ - bez nominalnego napastnika!

Bolączka to atak pozycyjny. Co widać było w 1. połowie. Sandecja w obronie mocna a w kontrze szybka. Dość szybko o tym się przekonaliśmy. Bramka po stracie Soljica i błędzie w obronie Lisowskiego, do akcji nie zdążył Getek i klops.
Od razu napiszę: bohater z Jastrzębia - Soljić, jak na swoje możliwości słabo. O ile kontrolował nam środek, o tyle tak wielu strat nie widziałem dawno. Gorzej, że kilka strat, jak ta bramkowa - było groźnych dla nas.

Co ciekawe po 1:1 a przed 2. połową dość spokojnie podchodziliśmy do kolejnych 45 minut.
Zaskoczeniem była zmiana Janoszki na Maka. Tym bardziej, że psioczyłem na Maka niemiłosiernie do jego pierwszej bramki. Straty, nieporozumienie z kolegami (jak przepuszczenie między nogami do... nikogo). No znalazłem sobie kolejnego po Bielaku ;)
Zmiana dziwiła, bo Janoszka był wyróżniającą się postacią 1. odsłony (nie tylko za bramkę), ale Marzec na konferencji wyjaśnił, że to planowane zmiany, bo zmęczenie i urazy.

Mak natomiast każdą moją uwagę nadrobił dwoma bramkami. Obie eleganckie. Głowa na kozioł i profesor w 1na1.

To trzeba podkreślić, o czym mówiliśmy na sektorze (także tym online) po 2:1: dalej graliśmy do przodu!. Co zaowocowało pięknym wynikiem.

Indywidualnie ode mnie:
- Nowak wiadomo
- Prokić niewidoczny w ogóle; ale to styl Sandecji to spowodował
- Lisowski piękny ciąg na bramkę, sporo strzałów; ale w obronie słabiej
- Bodzioch. Takiego stopera nam trzeba. Głową wygrywa. Nogę wsadza gdy trzeba. Gorzej z wyprowadzaniem
- Stasik. W obronie może nie za dobrze, ale co ma chłopak pęd do przodu. A maniana przed asystą na 3:1 palce lizać. Za głowy się łapaliśmy jak pojeździł z trzema
- Mak. Piękną mi zagwozdkę dał. Widzę go wciąż jako zagruzowanego, ale dobrego technicznie (co podkreślał mi w trakcie meczu Olo) piłkarza.
- Żiru przejmuje piłkę, pędzi do przodu. W sumie ma autostradę. Przekracza linię połowy i... staje. Zagrywa do boku. Taki to piłkarz. Ale zagrał dobrze. Szkoda tylko, że celownik głowy słaby
- Marzec znowu(!) trafia ze zmianami. Ma nosa czy szczęście?
- Co przyjedzie jakaś gwiazda do Mielca, to robi to samo. Małkowski więcej leżał i kwiczał niż grał.

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec I liga 2019/2020 2019/10/25 07:09 # przez nowy
Klops w Opolu. Porażka z ostatnią drużyną tabeli.

I to, ostatnia drużyna tabeli - była moim zdaniem kluczem do wyniku.
Na sektorze messengerowym dyskusja ożywiła się po końcowym gwizdku. Sam podsumowałem:

Widziałem gorsze mecze po których punkty mieliśmy. POdeszlismy do tego tak, że wygramy właśnie na stojąco jak Słowik pisze. Bo to Odra. O tym świadczą akcje Nowaka Stasika czy Prokica którzy strzelali zamiast podać. O tym świadczą postawa Bodziocha przy akcji Adamca.


Bo graliśmy poprawnie. Sytuacje stwarzaliśmy, ale Tomasiewicza zostawiali chłopaki bez podania.
No i jak napisał Słowik tamże:

Cała drużyna grała słabo. Wolne tempo, ciężkie nogi, niedokładne przyjęcie, niedokładne podania, egoistyczna gra.
Statyczny atak i bierna obrona. Na stojaka meczu się nie wygra.


Nie mogę zgodzić się jednak z wiadomymi komentarzami w sieci, że dno i trzy metry mułu. Gramy.
A taki mecz, że w głowach nieco nie zabanglało plus rywalowi wyszedł strzał sezonu - też były, są i będą.
Po 3 punkty do Głogowa!

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.277 s.
Zasilane przez Forum Kunena