Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21 2020/08/29 13:47 # przez grzes
Takie opinie były na stadionie wśród nas. Dziś w tv obejrzałem to jeszcze raz i zdania nie zmieniłem.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21 2020/08/29 17:08 # przez nowy
Za nami inauguracja Ekstraklasy na Solskiego. Najwyższa klasa rozgrywkowa powróciła w pełni po 24 latach do Mielca, na Solskiego.

Nosiło mnie cały dzień. I wieczór był niesamowity.
Najpierw rozgrzewka w zacnej grupie. Później spotkanie pod stadionem z przyjezdnymi, rozdanie karnetów i wejście. Długie, bo i ludu było moc. Wreszcie mecz z wszystkimi jego emocjami z drużyną LM. I chłodna analiza w zacnej drużynie. Mega!

Na stadionie obecni LMowcy. Dosłownie, bo rozsiedliśmy się w głównej mierze na sektorach L i M :)
Wiem, że byli bo widziałem: Noir, Maciek81, Kalolo_999, Gizmo, Tylu78, Grześ, Dżak, Picio, Lojer, Lojerek, Papi, Elvis, Barni i nawet Legionista! A chyba jeszcze Lukaszz, ale go wywiało poza sektor ;)

Pierwsze 25-30 minut było niesamowite. Ciągły doping (Legionista stracił głos; ja też po meczu miałem lichy, dobrze, że chłodny balsam zarzuciłem) i dobra gra Stali. Z okazją Prokica. To były te minuty święta.

Z przebiegu jednak całego meczu, dla mnie po 30. minucie - jak Lojer i Grześ już pisali - byliśmy słabsi. Górnik grał swoje i wykorzystał to. Jednak walki chłopaków nie odmówię.
Rzeczywiście taktyka dziwna. Forsell na 9.. trudno oceniać, wystarczy napisać: żadnego strzału. Gra na Andrzeja słuszna, ale niestety jedyna nasza broń, która zrobiła trochę wiatru (ta sytuacja.. ale także kilka fajnych piłek, gdzie bramkarz Górnika ratował się wyjściami).

Indywidualnie. Strączek duży plus ode mnie. Nie byłem przekonany do niego, ale z Górnikiem oprócz świetnych interwencji, także pewność siebie i szybkie i dokładne wprowadzanie piłki po przechwycie. Gra nogami minusem, ale całokształt: brawo!
Wyróżnić chciałbym Getka, bo walczył, podłączał się i jak kapitan - dowodził zespołem. Podobał mi się Kościelny acz przy 0:1... Żyro ma timing do wejść, ale Jimenezowi dał się ograć (był Strączek).
Tomasiewicz jak zawsze walczak. Flis kilka akcji uruchomił (na pewno lepszy wybór od Lisowskiego w tej chwili).

Niestety brakuje nam środka do rozgrywania, co najczęściej padało na analizie. Jak Lojer zauważył, był nawet moment, że już dosłownie nikogo tam nie było. Aczkolwiek wejście Wróbla, Tomczyka i Zjawińskiego ożywił trochę grę, która kilka razy przeniosła się pod pole rywala.

Jak Picio trafnie podsumował: oj czekają nas trudne chwile na Solskiego.

Podsumowując, trudno być zaskoczonym wynikiem. Trzeba docenić zaangażowanie. Wiem, że jeszcze będziemy grać lepiej - jak Grześ mówił, Ekstraklasy też trzeba się nauczyć. No i ten wieczór - to było TO! i naprawdę się zadziało: Ekstraklasa ponownie w Mielcu! :)

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21 2020/09/04 20:34 # przez grzes
Dwa transfery, młodzieżowiec Pawłowski z Wisły i czeski, doświadczony obrońca Sus.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21 2020/09/11 12:16 # przez grzes
w 1/16 PP zagramy u siebie z Piastem, mecz pod koniec października lub na początku listopada

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21 2020/09/11 15:46 # przez tom07
Też siedzę na M:)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21 2020/09/11 18:53 # przez barni87
1 polowa jaga- PB co tu sie od.ebalo :o

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21 2020/09/11 21:30 # przez nowy
Przed Cracovią.

Wedle naszych typów
- 8 z 17 typujących obstawia, że Stal strzeli bramkę przy Kałuży
- 11 obstawia wygraną Cracovii
- 5 typuje remis
- 1 stawia na Stal (Tylu!)

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21 2020/09/25 21:09 # przez nowy
Przed Piastem.

Wg naszych typów
16 typerów
- 10 typuje wygraną Stali
- 2 stawia na remis
- 4 obstawia zwycięstwo Piasta
- 5 typuje co najmniej dwa gole zdobyte przez Stal (11 odpowiada: nie)
- 10 obstawia stratę bramki przez Stal (6 odpowiada: nie)

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21 2020/09/29 06:11 # przez grzes
Mamy to, ponad 24 lata czekałem, wygrywamy z Piastem 3-2 (poprzednio ze Stomilem na wyjeździe 4-1). Otwarty, emocjonujący mecz (szczególnie po przerwie), teraz pewnie zejdzie presja z szukaniem pierwszej wygranej. W sobotę Podbeskidzie, no chyba, że koronavirus zamiesza. Za 90 minut "Big Mak" i wszystko jasne. Fajne zawody Maka, Domańskiego, Getingera i Urbańczyka mimo straty piłki w akcji gości na 1-2. A na koniec Flames of love (piosenki której nie lubi … spiker).

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

FKS Stal Mielec Ekstraklasa 2020/21 2020/09/30 22:22 # przez nowy
JEST! Co za radość w poniedziałek była. Mecz mógł się podobać, szczególnie druga połowa.
Bramki na 2:2 i 3:2 palce lizać. Straty po naszych błędach.

To co mi się podobało to prowadzenie gry, nawet przy 1:0, co często było bolączką. Nie cały czas, ale były dłuższe momenty, że kontrolowaliśmy grę. Były też i te, gdy dawaliśmy rywalowi grać jak on chce. I znowu skarceni przy bramkach.

Zarówno Getek, jak i Urbańczyk mimo błędów przy straconych bramkach, byli wyróżniający się. Akcje Getka na 3:2 to cud miód orzeszki. Bohaterem okrzyknięty Mak. Z mojej perspektywy był gdzie trzeba, ale w grze zwalniał wiele akcji (tak, jednocześnie to nas utrzymywało przy piłce, co chwalę wcześniej - ale zwróciłem na to uwagę). Oczywiście patrzę na pozycję między słupkami. Strączek elegancko. Jedynie wyprowadzanie piłki czasem nie w tempo, choć z dobrym zamysłem szybkiego wyjścia od siebie.

Wszystkim było potrzebne to zwycięstwo. Oby za ciosem. Oby była możliwość do pójścia za ciosem.

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.122 s.
Zasilane przez Forum Kunena