Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

× LM Premier League

LMPL Draft 2017/18

LMPL Draft 2017/18 2017/08/02 10:41 - 2017/08/02 10:58 # przez nowy
Tworzę nowy wątek by w jednym miejscu mieć temat o Drafcie w Fantasy Premier League.
Próbujemy sił jako zabawę, w tym sezonie nieoficjalną (nie wchodzi w nasze rozgrywki).

W tym poście przybliżę zasady. Pamiętajcie jednak, że też zaczynam i mogę coś pominąć/coś przekręcić. Pomoc/pytania są na miejscu :)

Lista zgłoszonych do Draftu:
1. Legionista
2. Gudjohnsen
3. Rymu
4. Filu
5. Nowy
6. Barni
7. Ziks
8. Ohio
9. Morwi
10.Lojer

Jeżeli ktoś jeszcze chce dołączyć, zapraszamy (możemy mieć max 16 drużyn). Gramy systemem H2H (bezpośrednie pojedynki między prezesami), zatem przyjmujemy tylko pary (dwóch prezesów).

O co chodzi z tym draftem?
Najkrócej: w naszej lidze tylko jedna drużyna może mieć Lukaku.
By tak się stało potrzebujemy Draftu - momentu, w którym będziemy wybierać piłkarzy do składu. Musimy umówić się na konkretny dzień i godzinę. Wg ustalonej przez grę kolejności wybieramy piłkarzy do składu. Gdy Legionista wybierze Kane'a, nikt już go nie może wziąć.

Wybieramy 15 piłkarzy: 2 GK, 5 DEF, 5 MID i 3 FOR
Piłkarze nie mają cen.
Nie widzę by były ograniczenia piłkarzy z jednej drużyny (do potwierdzenia)

Gdzie gramy?
Tu: draft.premierleague.com/
Już się zalogujcie (login z fpl) i poklikajcie.
Twórzcie już swoje watchlisty (o nich niżej).

Poczytajcie zasady i faq: draft.premierleague.com/help

Jak gramy?
Gramy systemem H2H, czyli w każdej kolejce mamy zestaw par. Wygrana (więcej punktów) to 3 pkt, remis 1 pkt.
UWAGA: nie ma kapitanów.
Z 15 wybieramy 11 do gry i ławkę (wg priorytetu wejścia).

Co zrobić już teraz?
Zrobić Listę obserwowanych.
Po zalogowaniu do draftu przejdź do Draft Room. Tam jest centrum dowodzenia Twojego zespołu :)
Watchlist to Twoja lista potencjalnych wyborów. Przyda się bardzo przy samym drafcie, o czym niżej.

I teraz najważniejsze! pierwszy DRAFT!

Jak robimy draft
Musimy zebrać się o jednej porze! Nie ma innej opcji.
Proponuję: niedziela godz.22 (6 sierpnia).
Nasz draft powinien potrwać ok. godzinę (opieram się na doświadczeniach Gruwwy: www.fantasypl.pl/draft/draft-1-0/ )

Termin wybrałem, bo praca, dzieci, rodzina, po weekendzie, na kilka dni przed startem kolejki.
Jeżeli macie obiekcje, inne propozycje - śmiało (mogę zmienić termin). Aczkolwiek na pewno nie dogodzimy wszystkim. Kto nie może, nic straconego - o czym niżej.

Jak działa draft?
Gdy wybije godzina 0, jesteśmy rozlosowani do kolejki. Np. 1. Lojer, 2. Filu, ... 9. Ziks, 10. Nowy.
Pierwszy wybiera Lojer (1) - jednego piłkarza z jakiejkolwiek pozycji.
Drugi Filu a ostatni Nowy.
W drugiej kolejce kolejność jest odwrotna: Zaczyna Nowy a kończy Lojer.
W kolejnej ponownie zaczyna Lojer(1) a kończy Nowy (10). I tak do końca.

Każdy ma 60 sekund na wybór piłkarza. Tą wartość można zmienić (30, 60, 90, 120 sekund)
Uznałem, że 60 sekund wystarczy. Także by nie przedłużać.
Ale uwaga! Jeżeli ktoś wybierze po 5 sekundach, wybór przeskakuje na kolejnego. Stąd wcale to nie trwa długo jeżeli ktoś jest zdecydowany :) a i presja wzrasta, bo kolejka szybko nadchodzi a piłkarze do wyboru znikają.

Co gdy nie zdążę wybrać?
I tu przydaje się watchlista. Jeżeli nie zdążysz, do składu Twojego wpada piłkarz o najwyższym priorytecie (Ty go ustawiasz! domyślnie wg draft rank) z Twojej listy (i jest oczywiście dostępny, nikt go przed Tobą nie wybrał oraz masz wolną pozycję dla niego).

Nawet jeżeli nie masz watchlisty albo jest ona wyczerpana (bo ci zabrali wszystkich, wilki!) - wciąż otrzymasz piłkarza. Będzie to wybór wg rankingu drafta (widać go na liście piłkarzy, najwyższy ma Kane).

Co gdy nie będzie mnie na drafcie?
W zasadzie tak jak powyżej. Bierzesz w nim udział i dostajesz piłkarzy wg watchlisty i ogólnego rankingu.
Także patrzcie: ta lista jest bardzo ważna.

Co dalej? Jakie zmiany między kolejkami?
Tu nie do końca jestem pewien czy dobrze rozkminiam.
Są dwie drogi, jedna po drugiej:
1. zrzeczenia
2. wolny agent

Zrzeczenia
Każdy będzie mógł wybranych przez siebie graczy zrzec się i spróbować zastąpić ich piłkarzami z wolnej puli. By wszyscy mogli to uczynić proces odbywa się automatycznie dla wszystkich na 24 godziny przed deadlinem kolejki.
Czyli do tego czasu zgłaszasz, że chcesz piłkarza A zrzekając się swojego B.

Proces wygląda jak draft - przed 1. kolejką (czyli można jeszcze zmienić skład przed startem!) kolejność jest odwrotna do draftu (z naszego przykładu: zaczyna Nowy (10), kończy Lojer (1) a jeżeli jest potrzeba kolejnej kolejki, zaczyna Lojer, kończy Nowy).
Przed kolejnymi deadline kolejka wygląda tak: od najniżej sklasyfikowany w tabeli do lidera.

Wolny agent
Po procesie zrzeczenia do deadline (czyli 24h) mamy zwykłe transfery.
Możemy dowolnie wymieniać piłkarzy ze składy na tych wolnych (dostępnych).
Uwaga: piłkarz uwolniony przez Ciebie w tej puli nie jest dostępny dla innych (dopiero od kolejnego zrzeczenia).

Jak pisałem - nie końca kumam tych transferów. Może ktoś będzie w stanie to sprecyzować, uzupełnię.


Uf. Tak to wg mnie wygląda. A pewnie FPLŻycie pokaże :)

--
Wysłałem już do Was maile z kodem do ligi. Dołączajcie.
Dyskusja tutaj otwarta.
Ostatnio zmieniany: 2017/08/02 10:58 przez nowy.

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

LMPL Draft 2017/18 2017/08/03 10:51 # przez gudjohnsen
Bartek, prześlij mi jeszcze raz kod do ligii
Thx

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

LMPL Draft 2017/18 2017/08/03 11:08 # przez nowy
@Gudjohnsen: poszło!

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

LMPL Draft 2017/18 2017/08/03 11:48 # przez lojer
Zgłaszam do draftu prezesa Zbosława

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

LMPL Draft 2017/18 2017/08/03 11:50 # przez slowik
Sign me in :)

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

LMPL Draft 2017/18 2017/08/03 11:55 # przez nowy
@Zbosław @Słowik: super, że dołączacie, jest parzyście. Kod poszedł mailem!

Lista zgłoszonych do Draftu:
1. Legionista
2. Gudjohnsen
3. Rymu
4. Filu
5. Nowy
6. Barni
7. Ziks
8. Ohio
9. Morwi
10.Lojer
11. Zbosław
12. Słowik

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

LMPL Draft 2017/18 2017/08/03 15:34 # przez gudjohnsen
Wyobraźcie sobie osobę która jako 12 sta wybiera napastnika ... albo w kolejce powrotnej 20...
jak ktoś myślał o 3-4-3 może zapomnieć xD

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

LMPL Draft 2017/18 2017/08/03 17:05 # przez barni87
Gudi dobrze gada ... w grze jest 66 napastników z czego w tamtym sezonie może z 30-35 punktowała (nie mówię o solidnym punktowaniu). ktokolwiek wybiera , wybierze maksymalnie dwóch napastników którzy w tamtym roku zapunktowali ;]

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

LMPL Draft 2017/18 2017/08/05 22:03 # przez nowy
24 godziny do Draftu!

W "pokoju" nie widzę jeszcze Zbosława i Morwiego. Śmiało, śmiało!

Wrażenia po drafcie na Fantasypl.pl
Garret: www.fantasypl.pl/draft/moj-pierwszy-draft/
Gruwwa: www.fantasypl.pl/draft/draft-1-0/
Warto przeczytać :)

Gudi z Filem robią draft jak się patrzy - razem w knajpie, gdybyś ktoś chciał (info na "czacie" draftowym).

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

LMPL Draft 2017/18 2017/08/06 09:34 # przez Legionista
@Nowy: prośba - jak możesz przypomnij mi się komórką na 10 minut przed draftem abym nie zapomniał :)


Legionista

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.139 s.
Zasilane przez Forum Kunena