Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Nawałka i jego reprezentacja

Nawałka i jego reprezentacja 2014/10/12 21:30 # przez olo
to był mecz kosmicznie inny od wszystkich jakie widziałem.
po primo* była walka i i chęci
po drugie primo* było też trochę umiejętności i chęci
i po trzecie primo* defensywa, wydaje się że Glik robi różnicę, był tam gdzie trzeba, Szczęsny mu zaufał i mógł być gdzie powinien.

Chyba oglądali mecze siatkarzy i wyciągnęli wnioski, a przede wszystkim zagrali z taką samą postawą.

BRAWO PANOWIE oby tak dalej.

*co do primo to cytując jakiegoś klasyka :P

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Nawałka i jego reprezentacja 2014/10/14 09:24 # przez nowy

slowik napisał: Trzeba tonować nastroje. We Wtorek kolejny mecz i dopiero jeśli w tamtym meczu wypadniemy tez przyzwoicie, to będzie można mówić o tym, że mecz z niemcami to nie był jedynie zbieg szczęscia i walki, ale początek nowej drużyny.

Dokładnie. nie można mówić, że mamy już drużynę czy też jedziemy na Euro. Co nie zmienia jednak faktu, że ten mecz dał wiele radości nawet największym pesymistom (Słowik?:D).
Porównuję go do meczu z Portugalią (także 11 października, ale 2006). Też byliśmy po wielu blamażach (1:3 z Finlandią), też można było go traktować jako "wypadek, szczęście" a jednak dał początek drużynie Leo.

Dziś sprawdzi to Szkot. Szkot, który niedawno nas ograł.

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Nawałka i jego reprezentacja 2014/10/14 14:13 # przez lojer
Nie popadajmy w przesadny zachwyt nad tym meczem z Niemcami. Wiadomo - historyczny, heroiczny, plan na mecz był, z grubsza zrealizowany, itd. Jest jedna zasadnicza różnica z meczami z Portugalią kadry za Leo czy z Ukrainą za Engela.
Mecz z Portugalią pozostaje nadal najlepszym polskim meczem o punkty a chyba nawet od 1982 r.
Jakbyśmy dostali z Niemcami w pierwszej połowie dwa stuki, a końcowo nawet cztery, to nikt by nie mógł mieć pretensji. Fura szczęścia, Szczęsny w bramce, determinacja i rozregulowane celowniki wrogów (zwłaszcza Belarabiego) i taki efekt. Oddaliśmy dwa i pół strzału celnego (trącenie Milika, Mila + nie-mam-siły-na-nic-innego-bo-tyle-biegłem-więc-kopnę Grosickiego, który można było przyjąć nogą), a razem wszystkiego cztery strzały (do tych poprzednich jeszcze rozpaczliwe i beznadziejnie niecelne kopnięcie Grosika z 1. połowy) na bramkę, w której stał Noja (jak go pięknie wymawia Matysek)

Nie umniejszam tego sukcesu, fantastycznie, że dali radę, niech to im da kopa, ale jednak do meczu z Portugalią tego się nie da porównać (poza samym wynikiem i potencjalnym znaczeniem tego meczu).
A mecz z Portugalią - wynik 2-1 nie oddaje tego, co było na boisku, a było tak, że i za 4-0 Portugale nie powinni mieć pretensji. W tym meczu Polska była wyraźnie lepsza, grała do przodu, klepała, itd. Jakkolwiek by groteskowo nie brzmiało teraz, to bohaterami wówczas (poza Smolarkiem oczywiście) byli Bronowicki, Golański i Rasiak (!). Obszerne fragmenty tego meczu tutaj: mundialowo.blox.pl/2007/09/video-Polska-...-to-raz-jeszcze.html
Jakby spojrzeć na statystyki z tego meczu:
Poland Portugal
2 Goals scored 1
6 Attempts on target 2
7 Attempts off target 4
3 Corners 4
12 Fouls committed 13
2 Yellow cards 2
0 Red cards 0
to nijak się mają do meczu z Niemcami.

Mecz z Niemcami bardziej mi się kojarzy z meczem Broendby-Widzew, bo też ciągle trzeba był krzyczeć: wybij, przerwij, wracajcie Polacy i ile jeszcze do końca.
Fuksowe zwycięstwo jest lepsze niż piękna porażka i niech się tego nasi trzymają. Dziś Szkoci ich zweryfikują. Żyro i Kucharczyk mają im coś do udowodnienia, może będzie kolejna fajna historia, choć - co nie chciało mi się wierzyć - z Celtiku w kadrze Szkocji jest całych dwóch piłkarzy, w tym rezerwowy bramkarz!

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Nawałka i jego reprezentacja 2014/10/14 14:26 # przez lojer
Przy okazji meczu ze Szkotami warto przypomnieć cytaty z ich coacha, które już się pojawiały u nas w posumowaniach LMPL
1)
Reporter: Gordon, czy twoim zdaniem James Beattie zasłużył na powołanie do reprezentacji Anglii?
Strachan: Nie obchodzi mnie to, jestem Szkotem.

2)
Reporter (w przerwie meczu do Gordona schodzącego do szatni): Gordon, mogę prosić o szybkie słowo (oryg. - quick word)?
Strachan: Prędkość (i odchodzi).

3) Na pytanie o Agustina Delgado (dopiero co kupiony do Southampton i grał słabo)
Strachan: Mam ważniejsze rzeczy do zrobienia. Muszę dziś skończyć jogurt, bo kończy mu się data ważności. Raczej to będzie mój priorytet na dzisiaj, a nie Agustin Delgado.

Reporter: Bum, i po waszej serii bez porażki. Dasz sobie z tym radę?
Strachan: Nie. Rozpadnę się jak wrak. Pójdę do domu, stanę się alkoholikiem i może skoczę z mostu. Hmm, myślę jednak, że dam sobie z tym radę.

Reporter: Witamy w Southampton FC. Czy myślisz, że jesteś właściwym człowiekiem, żeby tu odwrócić sytuację?
Strachan: Nie. Jak mnie pytano, czy myślę, że jestem właściwym człowiekiem do tej roboty, to odpowiedziałem: "Nie, myślę, że powinni zatrudnić George'a Grahama ponieważ ja jestem beznadziejny."

Reporter: Gordon, w jakich obszarach Middlesbrough było dzisiaj od was lepsze?
Strachan: W jakich obszarach? Głównie na tym dużym zielonym ....

(W przerwie meczu):
Reporter: Gordon, jakieś zmiany?
Strachan: Nieee, nadal mam 5 stóp i 6 cali, rude włosy i duży nos.

- To może brzmieć trochę jak głupkowate pytanie, ale czy będziesz szczęśliwy z pierwszego zwycięstwa drużyny pod twoją wodzą?
- Ma pan rację. To jest głupkowate pytanie. Nie zamierzam nawet na nie odpowiadać. To głupkowate pytanie i zostańmy przy tym.

- Na jakiej pozycji zagra Marian Pahars w wyjściowym składzie?
- Nie powiem, to tajemnica.

- Nie przegrywasz łatwo Gordon, co?
- Głupich komentarzy też łatwo nie znoszę

I na koniec moje ulubione dotyczące niejakiego Ludekvama, obrońcy Southampton:
"Raz został zniesiony z boiska w Leicester i ktoś mnie zapytał, czy jest nieprzytomny. A ja nie miałem pojęcia, bo on zawsze tak wygląda."

I jeszcze raz o Lundekvamie, przy okazji komentowania bramki Johna Terry'ego po rzucie rożnym i pod wrażeniem tego, że jak Terry wychodzi w górę od razu widać, że zanosi się na bramkę.

- Lundekvam skacze do każdej piłki i nigdy przenigdy nie wygląda jakby coś z tego miało być. Gdyby w polu karnym leżały zwłoki, to kilka razy w sezonie piłka by w nie uderzyła, co niestety Lundekvamowi się nie zdarza. Zasadniczo sędzia powinien karać Lundekvama kartką za marnowanie czasu, ilekroć idzie w pole karne przy rzucie rożnym.
Na co redaktor ze Sky Sports:
- Na wypadek gdyby nas oglądał Pan Lundekvam, to Pan Strachan tylko żartuje
- Jestem śmiertelnie poważny.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Nawałka i jego reprezentacja 2014/10/14 20:19 - 2014/10/14 21:31 # przez nowy
Racja, porównanie z Portugalią w wymiarze wyniku i znaczenia dla drużyny, nie stricte pilkarsko (dzięki za przypomnienie statystyk, ale pamietajmy ze te nie grają).

za moment ważny mecz. Szczególnie dla polskiego kibica.
Ostatnio zmieniany: 2014/10/14 21:31 przez nowy. Powód: uciekły słowa w telefonie

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Nawałka i jego reprezentacja 2014/10/15 09:53 # przez nowy
Cokolwiek nie napisać o grze, tonowaniu zachwytów - Reprezentacja wreszcie dostarczyła radości (Niemcy) i emocji (Szkocja). Jakże lepiej czuć niedosyt po Szkocie niż rozczarowanie czy złość.
Szczególnie pamiętając moje wizyty na kadrze, z Anglią i przede wszystkim Ukrainą (1:3), kiedy obraziłem się na tą drużynę - duży plus dla orłów Nawałki.

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Nawałka i jego reprezentacja 2014/10/15 12:16 # przez grzes
idzie ku lepszemu, ale droga na Euro jeszcze daleka, a w listopadzie wyjazd do Gruzji oby po trzy punkty

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Nawałka i jego reprezentacja 2014/11/15 12:15 # przez nowy
I z Gruzji przywiezione 3 punkty. Jak oceniacie mecz?

Piszę o Stali na Twitterze . Wspólnie dyskutujemy o Stali na Sektorze M w Messengerze . O LM także na dedykowanej grupie na Facebooku .

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Nawałka i jego reprezentacja 2014/11/15 14:07 # przez barni87
mecz świetny ale nie zapominajmy o tym ze czekaja nas teraz wyjazdy do niemiec szkocji nio dwa mecze z irlandią :D póki co nie mogliśmy mieć lepszego miejsca ale w piłce wszystko jest możliwe. Wydaję mi się że i tak pierwsze miejsce zajmą Niemcy a o drugie miejsce będzie bardzo ciężko bo szkoci pokazali że nie są tacy słabi a irlandczycy walczą zawsze do końca co pokazali w niemczech

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Nawałka i jego reprezentacja 2014/11/15 14:10 # przez barni87
noi jeszcze Szkoci nie grali z Gibraltarem a Niemcy z Gruzją ;] a my już z obiema ekipami graliśmy.
piszę nieco pesymistycznie że będzie ciężko bo tak się założyłem z wszystkim znanym Guðjohnsenem z ligi mieleckiej :D

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.172 s.
Zasilane przez Forum Kunena