Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

LM Ekstraklasa

Morwi po fantastycznej przedostatniej kolejce w ostatnim starciu 3. wynikiem kolejki obronił pozycję lidera i sięgnął po mistrzostwo w 38. edycji Ligi Mieleckiej w Ekstraklasie! To drugi triumf Morwiego w tych rozgrywkach i 5 medal w historii występów w LME (2x wicemistrzostwo, 1x 3. miejsce). Srebro i 2. miejsce dla broniącego tytułu Val de Maara, któremu zabrakło 9 punktów do trzeciego triumfu z rzędu. Valdi sięgnął po 7. medal LME (3x złoto, 1x srebro, 3x brąz - wszystkie zdobyte w dziewięciu ostatnich edycjach!). Trzecie miejsce dla Akneo, dla którego to drugi brąz i 7. medal w historii LME (a 12. łącznie z Pucharem LME i 21. we wszystkich rozgrywkach). Najlepsza trójka zostawiła resztę stawki daleko w tyle, ci trzej prezesi byli zdecydowanie najlepsi w zakończonych rozgrywkach. Gratulacje!

Mimo pościgu w końcówce rozgrywek Szejku nie dał sobie wydrzeć 1. miejsca w klasyfikacji typera, które zajmował od 6. kolejki zabawy. W ostatniej 15. kolejce zdobył 7 punktów i z wynikiem 140 oczek wygrał. Szejku był również najlepszy w klasyfikacji samych typów meczów z wynikiem 100 punktów. Razem z Wesley72 i Grzesiem wygrał również klasyfikację ekstra meczów. Jedynie w bonusach zajął 5. miejsce. Tym samym zdecydowanie sięgnął po tytuł. To największy triumf Szejku w rozgrywkach Ligi Mieleckiej i pierwszy złoty medal. Gratulacje! Drugi w rozgrywkach był Wesley72 a trzeci broniący tytułu z 26. edycji Remol73. Najlepszy typer w historii (6 triumfów) Grześ zajął 4. miejsce. Szejku miał również najwięcej dokładnych typów (20) a Remol73 najwięcej rozstrzygnięć (50).

Poprzednio zastanawiałem się czy 20 punktów przewagi liderującego Akneo to dużo na dwie kolejki przed końcem. Jak się okazuje to było mało! Wynikiem 30 punktów Akneo zaskoczył wszystkich. Tymczasem Morwi wykorzystując punkty ławki (Abramowicz 16 oczek!) wygrał kolejkę z 76 punktami. 46 oczek różnicy! Morwi zasiadł na fotelu lidera na kolejkę przed końcem z przewagą 15 punktów nad Val de Maarem oraz 26(!) punktów przewagi nad Akneo. Kto mistrzem 38. edycji LME? Przekonamy się niebawem.

Czy 25 punktów przewagi na dwie kolejki przed końcem gwarantuje tytuł najlepszego typera? Na pewno nie, bo typer cechuje się możliwością sporych różnic punktowych w kolejce. Jednak będący w świetnej formie Szejku, który zaliczył kolejny dwucyfrowy wynik w kolejce nie powinien - wypuścić takiej szansy nie powinien. Szejku ma najwięcej (19) dokładnych typów w tej edycji. Wspólnie z Remol73 ma również najwyższą (55) liczbę trafionych typów (dokładny + rozstrzygnięcie). W klasyfikacji samych typów ma 10 punktów przewagi. To co wyróżnia lidera i buduje przewagę w generalce to wyniki za ekstra mecz. Wspólnie z Grzesiem mają 8 punktów przewagi nad kolejnym typerem. 

30 kwietnia 2022. To był niesamowity wieczór w Mielcu. Stal pokonała 2:1 Legię czym wprawiła niemalże w ekstazę stadion przy Solskiego. Dla Szejka, który wydatnie przyczynił się do tego wyniku strzelając 900. bramkę w historii występów Stali w Ekstraklasie miał też smak w naszej zabawie. Typ 2:1 oznaczony ekstra meczem dał 9 z 17 punktów w tej kolejce. 17 punktów w kolejce złożonej tylko 7 meczów (2 nie typowaliśmy, bo odbyły się wcześniej). Przy słabych wynikach bezpośrednich konkurentów na czele klasyfikacji typera, ten wynik daje na trzy kolejki przed końcem rozgrywek aż 24 punkty przewagi w generalce! Sprawdźcie wyniki.

Strona 1 z 201