Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Starydobrytom: Typowanie? 2 minuty tygodniowo

Moją myślą przewodnią jest to, że statystycznie najczęstszym wynikiem w piłce nożnej jest 1:0 dla gospodarzy, więc kiedy nie mam koncepcji na mecz tak właśnie typuję. Czy trudno typować? Nie. Całość zajmuje mniej niż 2 minuty tygodniowo.
Rozmawiam ze Starymdobrytomem, najlepszym typerem Ekstraklasy. Zwycięzca opowiada o swoim sposobie na typowanie. Ocenia także swój najlepszy sezon w karierze. Na koniec nieco piłkarskich tematów. Zapraszam do wywiadu!

 

Nowy, La Gazzetta: Wreszcie sukces w Lidze Mieleckiej - zostałeś najlepszym typerem Ekstraklasy. Gratulacje!

Starydobrytom, Mudzachedinos: Zaryzykuję tezę, że należało mi się w końcu, chociaż raz.

Trudno jest typować Ekstraklasę?

Nie, dlaczego? Całość zajmuje mniej niż 2 minuty tygodniowo.

Ale jak to było? Analizowałeś mecze, obstawiałeś w ciemno a może znalazłeś jakiś system?

Moją myślą przewodnią jest to, że statystycznie najczęstszym wynikiem w piłce nożnej jest 1:0 dla gospodarzy, więc kiedy nie mam koncepcji na mecz tak właśnie typuje.

Lojer grał systemem 1:0. Do tego system Zupki - typować odwrotnie do typów Massuda. Wyszło na to, że jednak takie czytelne systemy nie dają wygranej, choć pozwalają być w górnej połówce tabeli typujących...

1:0 wiadomo, musi przynosić korzyści wyższe niż przeciętne, ale też lekka modyfikacja nie powinna szkodzić. Obstawiam, że system Lojer 1.1 to będzie dalej 1:0 plus w przypadku zdecydowanych faworytów na wyjeździe 0:1.

Od początku dobrze punktowałeś. Najgroźniejszymi rywalami okazali się Woody i Massud. Obstawiając wyniki patrzyłeś na ich typy? Czy skupiałeś się tylko na swoich?

W ostatnich kilku kolejkach czuwałem nad sytuacją. Dobra była akcja z Massudem. Przed ostatnia kolejką rozmawialiśmy telefonicznie, kiedy miałem dobrych kilka punktów przewagi. Przypominam, że w przedostatnim podsumowaniu, po raz kolejny próbował mnie oszyć :). Powiedziałem mu, że chyba pójdę na łatwiznę i po prostu skopiuję wyniki Woodiego, ale bydlak napisał w artykule, że obiecałem mu zatypować wcześniej. Zagrał mi na ambicji, więc pomyslałem ok, ale też... zaspałem. Ostatecznie nie zrzynałem, zatypowałem sam, no może z niewielka korektą pod rywala, któremu gratuluję 2. miejsca.

Do ostatniej kolejki nie mogłeś być pewny wygranej. Miałeś moment podczas ostatnich meczów, że obawiałeś się czy wygrasz?

Właściwie to byłem pewny swojego..

Ostatnio mówiłeś mi, że mierzysz w potrójną koronę z naciskiem na Puchar. Skończyło się na półfinale...

Kurde, naprawdę niewiele brakło, żeby zrobić Elvisa (gratulacje również) i być w finale. Coś tam pisałem nawet na forum - co musiałoby się wydarzyć żebym miał ten Puchar. Chyba wyszły tylko dwa elementy... No nic, spotkamy się za rok.

W lidze Mudzachedinos zajęli 24. miejsce. Słabo, biorąc pod uwagę, że byłeś w czołówce...

Dramat, dramat, nie da się ukryć. Na wykresie ładnie to widać.

Mimo wszystko, to chyba Twój najlepszy sezon w LM?

Licząc wszystko - bezdyskusyjnie. Debiutancki sezon skończyłem na 13. miejscu. Ostatnie trzy naprawdę nieźle startowałem, ale też nigdy nie pobiłem tego wyniku, a gram chyba 5. sezon. Do tej pory największym sukcesem było 2. miejsce w Typerze, też jako debiutant. A warto zaznaczyć :) że drugie, bo Massud nie wspomniał mi o istnieniu Typera, kiedy wchodziłem do gry i zacząłem od drugiej kolejki.

Skoro najlepiej typowałeś, zakładam, że dobrze znasz Ekstraklasę. Mistrzem Legia. Znowu rozbudzają nam apetyty na Ligę Mistrzów. Jak to widzisz?

Nie jestem za bardzo kibicem, ale podstawową zasadę, aby być zawsze przeciwko Legii znam. Popieram ją w pełni, wolałbym Lecha, ale też tamtym się należało i dla Polski to lepiej. Bedę im kibicował (oczywiście bez oglądania meczów, bo w zasadzie, oglądam w tv jeden na dwa lata średnio, licząc z LM), obstawiam 66,6 procent szans.

W Pucharach zagra między innymi Piast Gliwice. Czy są szanse na zimę z polskimi klubami w pucharach?

Nie będę oryginalny. Legia LM (optymistycznie), Lech LE (b. realnie), Śląsk może, może (jako Wiślak muszę wierzyć) a Piast pewnie szybko skończy.

Wisła Kraków, której kibicujesz - mocno dołuje...

Najbliższy sezon na rozgrzewkę, a w następnym wracamy do Pucharów, oby pod wodzą innego treneiro.

Byłeś na meczu w Niecieczy. Kibicujesz Termalice?

Termalica wymiata, ale to tylko ułamek koncepcji. Po zakupie roweru weekendowe wycieczki planuję tak, żeby zahaczyć o jakiś mecz np. na jedną połowę, najchętniej 2,3-ligowy. Ale też wymyśliłem to dopiero na koniec sezonu i zdążyłem tylko na Puszczę Niepołomice na razie. Dobry team - polecam, rasta barwy mają :). Od przyszłego roku zamierzam zostać fanem Garbarni Kraków, też polecam, zajebistą historię mają.

3 sierpnia odbędzie się Spotkanie LM. Z tego co wiem, może Cię zabraknąć...

Aktualnie szanse rosną z każdym dniem, w tym momencie oceniam podobnie jak Legię w LM (66,6%), że jednak dotrę... Dobrze gracie w tę piłkę?

Najlepiej! :) Do zobaczenia zatem.


rozmawiał Nowy

Zaloguj się, by skomentować