Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

1/8 finału 21. Pucharu LME - za nami pierwsze pojedynki!

Drabinka 21. Pucharu LME Drabinka 21. Pucharu LME LME

Za nami pierwsza runda pojedynków 1/8 finału tegorocznego Pucharu LME. Emocji nie zabrakło! W hitowym pojedynku, starciu gigantów tego sezonu - Shinobi vs EFC, górą wyraźnie Prezeska Kushina. Obrońca trofeum Grześ w opałach po pierwszym meczu. Wiele pojedynków zakończyło się wypracowaniem mniej lub bardziej imponującej zaliczki. Czy ona wystarczy? Rewanże już w nadchodzącej kolejce! Zapraszam na kilka słów po pierwszych starciach.

Zapowiedź tych pojedynków znajdziecie tutaj.

Akneo, AKNEO - Peniu, PensylwaniaFc 43:27 (43:27, 0:0)

Można było się tego spodziewać. Prezes Akneo na średnim poziomie (20. wynik w kolejce) wypracowuje sobie jednak pokaźną zaliczkę. Swieżo transferowany F. Paixao (9), do tego w składzie Helik (8) i Piątek (9) zrobili różnicę. Peniu jednak zmiany zrobił: Gytkjaer (2x2) i Dilaver (2). Niestety nie dało to nic. Z wyjątkiem bramkarza Hładuna (7), reszta zagrała plac. Przed rewanżem sytuacja PensylwaniaFc więcej niż zła.

Wyjściowe składy – różnice:

Akneo: Malarz – Helik - Vujadinovic - Mitrovic - Jevtic - F.Paixao - Piątek - Robak

Peniu: Hladun – Remy - Arsenic - Dilaver - Frankowski - Tralka - Cvinajovic - Niezgoda

 

Madz, FC Magdalenki - Nowy, NaNowo 42:46 (42:46, 0:0)

Jeden z ciekawszych pojedynków w tej kolejce zakończył się zwycięstwem Nowego. Zaliczka to tylko 4 punkty ale na pewno Prezes NaNowo będzię z niej zadowolony. W końcu daje mu to spokój i niewielką przewagę przed rewanżem. U Prezeski Madz transferowani Vajadinovic (4) i Gytkjaer (2x2) nie okazali się trafnymi wyborami. Na szczęście zaciąg Cracovii: Peskovic (4), Covilo (4) i Piątek (9) dowiózł ponad 40 punktowy wynik w kolejce.

Nowy również postawił na rozczarowująych w tej kolejce graczy Lecha dokupując Gytkjarea (2x2) i Kostewycza (2). Jednak solidnie punktujący gracze Pogoni: Nunes (7) i Delew (5), a przede wszystkim wieńczący kolejkę Carlitos (6) przeważyli szalę na stronę ekipy NaNowo! Rewanź spacerkiem nie będzie acz Nowy jest z przodu.

Wyjściowe składy – różnice:

Madz: Peskovic - Bochniewicz - Remy - Vujadinovic - Covilo - Hamalainen - Kądzior - Michalak

Nowy: Hladun - Nunes - Dytiatjew - Kostewycz - FRankowski - Majewski - Delew - Carlitos

 

Lukaszz, Ekipa Szafera - Woody, Mastercard 41:42 (41:42, 0:0)

Pierwszy z pojedynków, który nie wyłonił faworyta przed rewanżem. Obie ekipy punktowały podobnie: Carlitos (6), Piątek (9), dając  do tego opaskę Gytkjaerowi (2x2) i potrajając graczy Lecha. Prezes Lukaszz może pluć sobie w brodę Jevticem (-2), który napewno popsuł mocno końcowy wynik. Ekipa Mastercard za to nie miała go w składzie i zapunktowała nieznacznie lepiej i do rewanżu przystąpi z jedno punktową przewagą. 

Wyjściowe składy – różnice:

Lukaszz: Malarz - Vujadinovic - Dytiatjew - Dwali - Boguski - Kądzior - Jevtic

Woody: Peskovic - Gumny - Helik - Kostewycz - Lionch - Pospisil - Vesovic 

 

Val de Maar, valdinho 5 - Syfercyfer, Niecew Górą 37:54 (37:54, 0:0)

Tegoroczny debiutant w LME Prezes Val de Maar miał w planie na pewno powalczyć w tegorocznych pucharze i do tego dołożyć wysokie miejsce w lidze. Po tej kolejce ekipa valdinho 5 jest dalej niż bliżej osiągnięcia tych celów - tylko 37 pkt ugrane na pewno chluby nie przynosi. Głównym winowajcą oczywiście Jevtic (-2), do tego doszedł słaby wynik obrony dający w sumie 11 pkt (Helik 8, Gumny 1, Remy 2) i kapitan Gytkjaer (2x2).

Na przeciwnym biegunie Prezes Syfercyfer może mówić o niezłym wyniku w tej trudniej kolejce. Świetny wybór kapitana Piątka (2x9), Mares (7) aystujący jak i zaciąg Górnika: Bochniewicz (4), Kądzior (4) dała 17 pkt przewagę! Rewanż 'wydaje' się formalnością, chociaż nasza liga to loteria...

Wyjściowe składy – różnice:

Val de Maar: Malarz - Gumny - Remy - Merebaszwili - Hernandez - Novikovas - Jevtic - Robak

Syfercyfer: Putnocky - Dilaver - Bochniewicz - Szymanski - Stilic - Pospisil - Kądzior - Mares

 

Starydobrytom, MudzachedinoS - Kris, FC Mielec 45:42 (45:42, 0:0)

Starydobrytom po wygranej 30. kolejce tym razem słabiej. Kapitan Gytkjaer (2x2) jak i zaciąg z Lecha: Trałka (2) i Kostewycz (2) wypadli blado. Wynik uratował Dwali (7), Helik (8) , Piątek (9) i Carlitos (6), którzy punktując solidnie wywindowali wynik na 45 punktów.

Kris jak każdy posiadacz Jevtica (-2) w tej kolecje nie krył niezadowolenia i dał wyraz swojej sympatii do Szwajcara tutaj. Dodatkowo Prezes sprzedał przed kolejką bramkarza Korony Alomerovica (11)... No nie były to szczęśliwe wybory. Natomiast sam wynik nie jest taki zły - ekipa FC Mielec punktowała dobrze kapitanem Piątkiem (2x9), Carlitosem (6) i Nunesem (7) uzyskując 42 pkt. Gdyby nie te wybory, wynik Krisa byłby więcej niż solidny, a tak tylko dający nadzieje na rewanż. W końcu dwa 'Jevtice' pod rząd ciężko ustrzelić.

Wyjściowe składy – różnice:

Starydobrytom: Kostewycz - Ditiatjew - Dwali - Helik - Trałka - Hamalainen - Cywka

Kris: Nunes - Vujadinovic - Remy - Frankowski - Jevtic - Stilic - Pospisil 

 

Krakus, The Dragons - Slawekk, WERYNIA 37:45 (37:45, 0:0)

Krakus po latach wrócił do drabinki pucharu tylko po to by w pierwszym już pojedynku podać awans rywalowi wręcz na tacy. Złe decyzje transferowe: Remy (2) jak i kapitan Gytkjaer (2x2) nie pomogły. Na ławce został Nunes (7) i Mares (7). Dodatkowo ulubieniec tej kolejki Jevtic (-2) w składzie... Jedyni Delew (5) i Piątek (9) uratowali jako taki wynik w tej kolejce. Oj słaba to była kolejka.

Prezes Slawekk jak na debiutanta w LME przystało już ma szanse na awans do kolejnej rundy. Z punktujących Dwali (7) i Piątek (9) na wyróżnienie. Wynik byłby słabszy gdyby nie Górnik Zabrze gdzię nie znalazł miejsca w składzie napastnik Urynowicz (-), za niego wszedł z głebokiej rezerwy Rymianiak (7) i dał ekipie WERYNIA 45pkt. i zaliczkę przed rewanżem. No cóż Krakus musiałby się mocno napocić by odrobić taką stratę.

Wyjściowe składy – różnice:

Krakus: Peskovic - Helik - Mitrovic - Remy - Majewski - Delew - Stilic - Novikovas - Jevtic - Gytkjaer

Slawekk: Pawełek - Dzwigała - Dilaver - Dwali - Rymianiak - Hamalainen - Michalak - Pospisil - Kądzior - Robak

 

Kushina, Shinobi - Masa, EFC 73:54 (73:54, 0:0)

Pojedynek akutalnego lidera LME Masy z nowo upieczoną wiceliderką Kushiną to prawdziwe starcie gigantów! Ekipa Shinobi wygrywając 31. kolejkę imponującym wynikiem 73 punktów chyba rozstrzygnęła ten pojedynek już w 1. rundzie. Niesamowita to forma drużyny Shinobi, co tu dużo mówić: transferowany Helik (8), kapitan Piątek (2x9), a do tego Angulo (13) w składzie. Solidni Hladun (7), Celeban (7) i Carlitos (6) dopełnili dzieła zniszczenia. Prezeska jest w życiowej formie, zobaczymy czy utrzyma ją na dwóch frontach.

Prezes Masa powinien normalnie być zadowolony z występu swoich podopiecznych. Prezes kupił F. Paixao (9), w składzie także Helik (8), Szwoch (6), Nunes (7), Piątek (9), no i nieszczęsny Jevtic (-2) - razem 54 punkty. W końcu taki wynik z każdym innym przeciwnikiem dałby albo przewagę, niewielką stratę, bądź pewny awans, ale.... w pojedynku z Shinobi daje stratę 19 punktów! Oj będzie ciężko liderowi powalczyć, a w dodatku w lidze jego przewaga stopniała do 26 punktów nad Kushiną... Może warto skupić się na lidze - ktoś mógłby zapytać?

Wyjściowe składy – różnice:

Kushina: Hladun - Celeban - Wieteska - Stilic - Pospisil - Kądzior - Gajos - Angulo

Masa: Pawełek - Vujadinovic - Nunes - Frankowski - Jevtic - Szwoch - F. Paixao - Gytkjaer

 

Grześ, typ team 4 - Piru, FC Electricos 40:55 (40:55, 0:0)

Wciąż aktualny mistrz LME i obrońca pucharu LME miał się powoli rozkręcać a niestety zaliczył falstart. Jego ekipa typ team 4 wypracowała jedyne 40 oczek. Wynik oczywiście byłby ciut lepszy gdyby nie sympatyczny Szwajcar w składzie - Jevtic (-2), który zdążył napsuć krwi w tej kolejce nie jednemu Prezesowi. Dodatkowo solidnie zapuntkowali Nunes (7), Piątek (9) i Carlitos (6). Opaska dla Gytkjaera (2x2) okazała się błędną decyzją. Wynik mocno poniżej możliwości Prezesa, komplikuje mu sytuację.

Rywal Grzesia ekipa FC Electricos zanotowała 3. wynik w kolejce i wyrasta na zdecydowanego faworyta w tym pojedynku. Prezes Piru w eliminacjach notował wyniki w kratkę, ale teraz w tej trudnej kolejce zagrał bardzo solidnie. Przede wszystkim zaciąg z Cracovii: Peskovic (4), Helik (8) i kapitan Piątek (2x9) zrobili różnicę. Do tego doszedł Kurzawa (7) i wchodzący Szwoch (6), jak i brak Jevtica. Wygląda na to że 15 punktów zaliczki to wygodna pozycje przed rewanżem. Ciekawe co na to Grześ czy zechce powalczyć i przygotować specjalną taktykę czyli asa? Będzie ciekawie.

Wyjściowe składy – różnice:

Grześ: Nunes - Remy - Konczkowski - Jevtic - Pospisil - Delew - Carlitos - Gytkjaer

Piru: Kostewycz - Zbozień - Helik - Dilaver - Novikovas - Kurzawa - Szwoch - Kante

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza poniedziałek, 23 kwiecień 2018 21:35 napisane przez Kris

    @tom gratulacje awansu! Dawaj do finału!

  • Link do komentarza piątek, 27 kwiecień 2018 14:42 napisane przez starydobrytom

    Dzięki Kris... To zwycięstwo to chyba największy sukces mój do tej pory w pucharze... Jedziemy golić dalej

Zaloguj się, by skomentować