Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Ćwierćfinały 21. Pucharu LME: za nami pierwsze pojedynki!

Drabinka 21. Pucharu LME Drabinka 21. Pucharu LME LME

Trwa rywalizacja w ćwierćfinale. Wszystkie ekipy walczyły zaciekle, ale tylko dwie mogą cieszyć się z wysokiej zaliczki. Z najciekawszych pojedynków Prezes Nowy górą wyraźnie nad Akneo. Kushina wygrywając 33. kolejkę LME nie dała szans gromiąc w pierwszej rundzie swojego rywala. Zapraszam na kilka słów po pierwszych meczach 1/4 finału 21. Pucharu LME.

Zapowiedź tych pojedynków znajdziecie tutaj.

 

Akneo, AKNEO - Nowy, NaNowo 47:75 (47:75, 0:0)

Pojedynek zapowiadany jako najciekawszy "starcie weteranów" trochę zawiódł, a dokładnie Prezes Akneo nie dostosował się do formy Nowego i wyraźnie przegrywa po pierwszym meczu. Ekipa NaNowo w końcu trafia i puntkuje wybornie. Kapitan Piątek (16x2), Robak (8), do tego Nunes (13) w obronie. Reszta na solidnym poziomie daje 5. wynik w kolejce i solidną zaliczkę. Prezes musi być w dobrym humorze bo tak dobry start w dwumeczu to dla niego rzadkość.

Prezes Akneo mimo posiadania Piątka (16), czy Robaka (8) w składzie nie trafia kapitanem Gytkjaerem (2x2) i notuje średni występ. Szkoda napewno zmiennika niegrającego Jevtica (-), za którego mógł wejsc Konczkowski (13) niestety Prezes usadził go w głębokiej rezerwie... Różnice w składzie nie są tak duże szczególnie wśród graczy ofensywnych, a więc by odrabiać straty trzeba będzie zaryzykować.

Wyjściowe składy – różnice:

Akneo: Malarz – Helik - Vujadinovic - Dwali - Jevtic - Hamalainen - Stilic - Novikovas

Nowy: Hładun - Nunes - Kostewycz - Hlousek - Frankowski - Majewski - Hernandez - Delew

 

Lukaszz, Ekipa Szafera - Syfercyfer, Niecew Górą 58:56 (58:56, 0:0)

Zarówno Prezes Lukaszz i Syfercyfer zapunktowali na swoim równym i stałym poziomie. Róznica po pierwszycm starciu to tylko 2 punkty! Obie ekipy miały w swoim składzie Piątka (16x2) na kapitanie i jak równy mąż poza tym puntkowała średnio. Ekipa Szafera może jedynie pochwalić się jeszcze graczami Pogoni: Dwali (6) i Delew (5), ponadto w składzie Vujadinovic (-2).

U Syfercyfera podobnie. Na plus Kądzior (9) i Mares (7), na duży minus i to dosłownie Putnocky (-1), Dilaver (-2). Gdyby nie fatalny występ Lecha wynik mógł być zupełnie inny. Ekipa Niecew Górą musi odrabiać, strata niewielka, wręcz drobna, wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Wyjściowe składy – różnice:

Lukaszz: Malarz - Dwali - Vujadinovic - Jevtic/Dzwigała - F. Paixao - Delew - Carlitos

Syfercyfer: Putnocky - Dilaver - Bochniewicz - Szymański - Pospisil - Kądzior - Mareś

 

Starydobrytom, MudzachedinoS - Slawekk, WERYNIA 46:49 (46:49, 0:0)

Kolejne wyrównane starcie. W podsumowaniu napisaliśmy że ważna będzie zaliczka wypracowana przez jednego z Prezesów. Tym razem górą nieznacznie ekipa WERYNIA z 3 punktową przewagą. Prezes Slawekk jak i jego rywal punktuje średnio by nie powiedzieć słabo na tle wyników w 33. kolejce LME. Z pozytywów tylko Piątek (16), Robak (8), Dwali (6) i kapitan Hamalainen (4x2).

Starydobrytom daje opaskę Gytkjarerowi (2x2), również Piątek (16) i Robak (8) w składzie. Szkoda Konczkowskiego (13) na ławce, który mógl zrobić różnicę... Rewanż zapowiada się ciekawie, strata MudzachedinoS niewielka napewno Prezes będzie chciał zaatakować.

Wyjściowe składy – różnice:

Starydobrytom: Malarz - Czerwiński - Helik - Kostewycz - Trałka - Stilic - Novikovas - Gytkjaer

Slawekk: Pawełek/Hładun - Dwali - Dilaver - Dźwigała - Rymaniak - Michalak - Pospisil - Carlitos

 

Kushina, Shinobi - Piru, FC Electricos 87:27 (87:27, 0:0)

Kushina znowu udowadnia że jest rewelacją tego sezonu. Wygrywając 33. kolejkę LME wynikiem 87 punktów Prezeska deklasuje swojego rywala. Różnica 60 punktów mówi nam że w rewanżu emocji już nie będzie. Ekipa Shinobi punktowała wybornie. Kapitan Piątek (16x2), do tego Niezgoda (11), Gajos (7), czy też Kądzior (9) i Wieteska (8) z Górnika. Prezeska sprytnie unikneła minusowych punktów nie posiadając graczy defensywnych Lecha.

Prezes FC Electricos ogrywając w poprzedniej rundzie Grzesia tym razem zalicza katastrofalny występ. Minusów w skłądzie co nie miara. Defensywa Lecha: Kostewycz (-2), Dilaver (-1), dalej Szwoch (-1) i na końcu rewelacja kolejki wchodzący z ławki Kallaste (-5)! Niesamowite... Nic nie pomógł dobrze punktujący Kurzawa (10), czy Piątek (16), wynik idzie w świat i chluby ekipie FC Electricos nie przynosi. Rewanż bez historii Kushina obiema nogami w półfinale.

Wyjściowe składy – różnice:

Kushina: Hładun - Helik - Wieteska - Dwali - Gajos - Pospisil - Kądzior - Carlitos - Niezgoda 

Piru: Zbozień/Kallaste - Kostewycz - Dilaver - Szwoch - Kurzawa - F. Paixao - Novikovas - Kante

 

Zaloguj się, by skomentować