Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

1/8 finału 22. Pucharu LME: po pierwszych starciach

Drabinka 1/8 finału Drabinka 1/8 finału

Za nami pierwsze starcia 1/8 finału tegorocznego Pucharu LME. Faworyci w większości pojedynków co zaskakujące zawiedli notując słabe bądź średnie wyniki. W najciekawszych starciu Val de Maar o 5 oczek prowadzi w starciu Grzesiem. Zapraszam na podsumowanie.

Zapowiedź tych pojedynków znajdziecie tutaj.

Elessar, Maziar Team - Lukaszz, Ekipa Szafera 41:39 (41:39, 0:0)

Ekipa Maziar Team, która eliminacje wygrała w cuglach tym razem średnio. Wynik 41 punktów i tylko dwa oczka przewagi nad Lukaszzem wiele nam przed rewanżem nie powie. U Elessara jedynie kapitan Imaz (2x6) i Celeban w obronie (7) na plus. Reszta zagrała plac, bądź jak transferowany Lipski (4) lekko ponad stan. U jego rywala podobnie. Lukaszz postawił jak pewnie nie jeden Prezes na graczy Wisły K. w starciu z Zagłębiem i srogo się zawiódł. Wchodzący do jedenastki Pietrzak (2), Kostal (3) i kapitan Ondrasek (2x2) zawiedli na całej linii. Zdobycze punktowe obu Prezesów takie sobie ale różnica punktowa praktycznie żadna, a więc będą emocje w rewanżu!

Wyjściowe składy – różnice:

Elessar: Lis – Wrzesiński - Celeban - Forsell - Ricardinho - Lipski - Lopes - Gytkjaer - Imaz

Lukaszz: Kelemen - Dziwnel - Wieteska - Golla - Kostal - Valencia - Paixao - Ondrasek - Tuszyński

 

Lojer, AC MAJLAND - Madz, FC Magdalenki 37:49 (37:49, 0:0)

Faworytem miał być multimedalista Lojer, a wyszło.... inaczej. Prezeska przyzwoitym wynikiem 49 punktów zbudowała pokaźną zaliczkę przed rewanżem. Kto by pomyślał że Lojer akurat teraz zapunktuje tak słabo. Prezes może pluć sobie w brodę bo zostawił na ławce aż 21 punktów! Do gry posyłając przede wszystkim Wiślaków: Pietrzak (2), kapitan Ondrasek (2x2) i najlepiej punktujący Imaz (6). Do tego kiepski wynik Legii pogłębił marazm w drużynie. Wynik ratował Majewski (5) i Haraslin (4). 

Jego rywalka za to spokojniej stawiając na graczy Lechii. Alomerovic (4), Haraslin (4) i Paixao (8) zdecydowanie poprawili wynik w kolejce. Dodatkowo pominięty przez jej rywala Guilherme (7) i mamy wynik, który stawia Prezeskę w dużo lepszej pozycji przed rewanżem. Lojer musi się mocno napracować by wyrównać stan pojedynku.

Wyjściowe składy – różnice:

Lojer: Kelemen - Jędrzejczyk - Janota - Cafu - Majewski - Lopez

Madz: Alomoerovic - Celeban - Novikovas - Forsell - Zarandia - Paixao

 

Ziks, AKA team - Cieja, Badboys Mielec 24:44 (24:44, 0:0)

Katastrofa u Prezeska Ziksa. Równo grający w eliminacjach Prezes AKA team tym razem osiągnął chyba jeden z najniższych wyników w swojej karierze. Zdobycz 24 punktów to przede wszystkim słabe transfery: Starzyński (2) i Lipski (4) i dodatkowo nietrafiony kapitan Ondrasek (2x2). Fatalny wynik defensywy w składzie: Steinbors (0), Czerwiński (0), Rymaniak (0) i Wasilewski (2) tylko dopełnił czarę goryczy. 

Na drugim biegunie Prezes Cieja osiągnął średni, acz wystarczająco wysoki wynik by zapewnić sobie spokojny rewanż. W ekipie Badboys Mielec na plus kapitan Paixao (2x8) i wchodzący z ławki Janota (7) którzy zrobili wynik. Wydaje się że Ziksowi tylko cud może pomóc by odwrócić losy spotkanie na swoją korzyść...

Wyjściowe składy – różnice:

Ziks: Czerwiński - Rymaniak - Wasilewski - Guilherme - Lipski - Ondrasek - Papadopulos

Cieja: Sedlar - Pietrzak - Diaw - Tiba - Janota - Paixao - Sanogo

 

Morwi, KUL Mielec - Unreal, FC Unreal  34:61 (34:61, 0:0)

W zapowiedzi spotkań napisaliśmy że Morwi powinien sobie poradzić. Ha! A wyszło... cóż podobnie jak w starciu Lojera. Faworyt ekipa KUL Mielec w pojedynkiu z FC Unreal poległa na całej linii. Prezes Morwi osiągnął raptem 34 punkty, które przy bardzo dobrym 61 punktowym wyniku Prezeski Unreal praktycznie przesądziły już sprawę awansu. U Morwiego wszyscy zagrali źle bądź plac, z wyjątkiem Guilherme (7). Za to Prezeska Unreal to zadowolony posiadacz Pana Piłkarza Robaka (15), dodatkowo w ofensywie niezawodny Imaz (2x6) i Paixao (8), plus Celeban (7). Wynik mówi sam za siebie. Brawo

Wyjściowe składy – różnice:

Morwi: Kelemen - Guilherme - Wrzesiński - Starzyński - Novikovas - Majewski - Ondrasek - Gytkjaer - Sobiech 

Unreal: Hamrol - Sadlok - Celeban - Tiba - Boguski - Robak - Paixao - Imaz

 

Slawekk, WERYNIA - Papi, FC Inzynierzy - 48:65 (48:65, 0:0)

Prezes Slawekk (zdobywca pucharu w jego 21. edycji), obrońca trofeum, ma spory ból głowy. Wynik przecież patrząc na poprzednie starcia całkiem przyzwoity bo 48 punktów. Ale jego przeciwnik, który wygrywając 13. kolejkę LME wynikiem 65 punktów, rości sobie miano faworyta tego pojedynku. Prezes Papi postawił na niezawodnego Robaka (15), Imaza (6) i Paixao (8). Dodatkowo dorzucił kilku przyzwoitych grajków jak Guilherme (7), Celeban (7), Haraslin (4), czy Valencia (4), którzy postawili stempel na tym bardzo dobrym wyniku. Punktów byłoby więcej gdyby nie zły wybór kapitana Ricardinho (2x3) ale cóż nie można mieć wszystkiego...

Jego rywal Slawekk, jak wspomnieliśmy, wynik 48 punktów niejeden brałby w ciemno. Z plusów przede wszystkim defensywa: Kelemen (3), Walukiewicz (7), Guilherme (7) i Mladenovic (8). Szkoda ofensywnych graczy, którzy z wyjątkiem Haraslina (2x4) zagrali przeciętnie. Ekipa WERYNI musi dalej grać solidnie i liczyć na różnicę na kapitanie by zniwelować przewagę Papiego. 

Wyjściowe składy – różnice:

Slawekk: Mladenovic - Tiba - Pospisil - Papadopulos - Ondrasek

Papi: Pietrzak - Celeban - Novikovas - Robak - Paixao - Imaz

 

Konik, Wiśnia Trzciana - Dżak, Rockers Stal  30:37 (30:37, 0:0)

Konik to kolejny papierowy faworyt, który zawiódł. Wynik 30 punktów mówi sam za siebie. W ekipie Wiśnia Trzciana na wyróżnienie zasłużył tylko Paixao (8), reszta słabo bądź plac. Dżak za to nieco lepiej ale też bez fajerwerków. Gdyby nie Robak (15) byłoby też krucho. U obu ekip kapitanowie zagrali zgodnie plac: u Konika Ondrasek (2x2), a u Dżaka Gytkjaer (2x2). No cóż starcie wygląda na wyrównane z lekką przewagą Dżaka, który miał Robaka. Wydaje się że nie da się tak źle zapunktować i kolejna kolejka przyniesie lepsze rezultaty. 

Wyjściowe składy – różnice:

Konik: Steinbors - Rymaniak - Bartkowski - Pietrzak - Starzyński - Paixao - Ondrasek 

Dżak: Hamrol - Wrzesińksi - Diaw - Wasilewski - Makuszewski - Robak - Tuszyński

 

Grześ, typ team 4 - Val de Maar, valdinho 2  43:48 (43:48, 0:0)

Pojedynek zapowiadany jako najciekawsze starcie mistrzów poprzednich sezonów LME. No i wydaje się że pojedynek nie zawiódł. Są emocje i wynik dość zblizony zważywszy ze Grześ jak sam mówił zaczął na starcie od -6 punktów za transfery. Czy mu się to opłaciło? Hamrol (2), Pietrzak (2), Forsell (2) i kapitan Ondrasek (2x2) raczej nie potwierdzą tej tezy. Grześ przekombinował, a może to zagrywka na kolejne kolejki? No cóż dowiemy się już w wkrótce. Jego rywal Val de Maar zagrał spokojniej. Robak (15), Paixao(8) czy wchodzący z ławki Guilherme (7) zrobili wynik. Reszta plac na czele z kapitanem Gytkjaerem (2x2). 

Wyjściowe składy – różnice:

Grześ: Hamrol - Haraslin - Janota - Ricardinho - Forsell - Lopez - Ondrasek

Val de Maar: Lis - Kostewycz - Stolarski - Starzyński - Novikovas - Nagy - Kostal - Robak - Gytkjaer

 

Rymu, Predator Mielec  - Akneo2, Akneo2 39:35 (39:35, 0:0)

Chyba jedyny pojedynek, gdzie weteran nie zawiódł tylko dlatego że rywalka zagrała jeszcze słabiej... Prezes Rymu dość szczęśliwie, choć też ze średnim wynikiem wypracowuje sobie zaliczkę. 39 punktów chluby nie przynosi ale Rymu narzekać nie powinien. W składzie Predatora Mielec na plus jedynie Guilherme (7), Haraslin (4) i Paixao (8). U jego rywala Prezeski Akneo2 również marnie. Haraslin (4), Paixao (8) to na wyróżnienie. Kapitan Ondrasek (2x2) zagrał tylko plac podobnie jak Gytkjaer (2x2) u Ryma. No cóż... Emocje będą bo ekipy dzieli niewiele bo 4 oczka. Miejmy nadzieję że kolejna kolejka przyniesie lepsze wyniki.

Wyjściowe składy – różnice:

Rymu: Malarz - Guilherme - Walukiewicz - Forsell - Gytkjaer

Akneo2: Kelemen - Rymaniak - Majewski - Lopez

2 komentarzy

  • Link do komentarza środa, 31 październik 2018 14:45 napisane przez papi

    Póki piłka w grze wszystko może się wydarzyć w Ekstraklapie. Przecież to loteria, wór pomyłek, garść fuksów i szczypka szczęścia :)

  • Link do komentarza środa, 31 październik 2018 23:36 napisane przez nowy

    @Papi: i wybory! :) Przecie gdyby Robak na opasce zamiast Ricardinho, to byś pozamiatał

Zaloguj się, by skomentować