Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Co zapamiętamy z 25. sezonu Ligi Mieleckiej w Ekstraklasie?

Zbliża się już 26. sezon Ligi Mieleckiej w Ekstraklasie. Przypomnijmy sobie jeszcze co wydarzyło się w poprzednim, 25. sezonie. Zebrałem dziesięć punktów, które warto zapamiętać. Zapraszam do lektury.

Krakus bezapelacyjnie i w formie

Aktualny Mistrz Ligi Mieleckiej w Ekstraklasie tytuł zdobył nie pozostawiając reszcie stawki wątpliwości. Od 4. kolejki liderował, tylko w 1. kolejce był poza top10 (15. miejsce). Lidera nie oddał przez 18 kolejek, do samego końca. Po drodze wygrał dwie kolejki zdobywając średnio 50,3 punktów na kolejkę!

To kolejny mocny sezon Krakusa. W ostatnich czterech zajmował kolejno miejsca 1-5-3-1. Trzy medale w cztery sezony, zawsze w czołówce. Lojer jest multimedalistą LME, ale Krakus jest w tej chwili w najwyższej formie.

Słowik wskakuje w Klasyfikacji Medalowej

Jednak to Słowik zdobył aż dwa medale w poprzednim sezonie. Wicemistrzostwo LME i zdobyty Puchar LME.  Dzięki tym medalom, odpowiednio - srebrnemu i złotemu, Słowik znalazł się na podium Klasyfikacji Medalowej LM.

Krisa końcówka

Choć Kris stracił podium Klasyfikacji Medalowej na rzecz Słowika, pokazał, że w LME to on jest tuż za Lojerem. Brązowy medal za 3. miejsce był już 12. medalem w LME Krisa! Więcej ma tylko Lojer (15) a trzeci Konik nieco traci (7). Aktualna Klasyfikacja Medalowa LME znajduje się tutaj. Warto dodać, że za podium Kris ma 10 medali a Lojer 11.

Zapamiętamy jednak styl, w jakim Kris sięgnął po brąz. Do 14. kolejki Prezes był.. poza TOP10! Wygrywając 15. kolejkę wskoczył do czołówki (7. miejsce) a na podium znalazł się po raz pierwszy dopiero w 20. kolejce (którą wygrał). W ostatniej 21. odsłonie obronił medal.

Finał Pucharu - kolejny świetny

To już pomału tradycja (nikną inne, ta jest nowa). Finał Pucharu daje nam nie lada emocje. Ten ostatni podsumowałem tak: "Cóż to był za finał! Trwał do ostatniego meczu, do ostatniego gwizdka. Rozstrzygnął się na 10 minut przed końcem ostatniego meczu. Decydująca okazała się zmiana Słowika - w roli kapitana Rakels zastąpił Nikolica." Słowik wygrał z Akneo (bronił Pucharu) dwoma punktami. Wynik, przebieg, składy - możecie sobie przypomnieć.

Akneo Człowiekiem Pucharu

Mimo, że Akneo przegrał w finale Pucharu ze Słowikiem, śmiało możemy go nazwać Człowiekiem Pucharu. W LME rozegrał dotąd trzy sezony a już ma dwa medale za Puchar (złoto w drugim i srebro w trzecim)! Co więcej, w pierwszym swoim sezonie przetarł szlak docierając do 1/8 finału.

Jednocześnie tradycja "nikt nie obroni pucharu" została zachowana. Przed Akneo najbliżej był Legionista, który w 24. sezonie broniąc tytułu przegrał w finale z... Akneo. Tamten finał też warto sobie przypomnieć.

Metoda w Typerze

Lojer ma 15 medali w LME, w tym trzy złota za Typera. Ostatnie zdobyte w 25. sezonie było drugim (?) triumfem Metody. Przypomnijmy Metoda to styl życia typowania Lojera. W ostatnim sezonie składała się z typów 1:0 1:1 i 0:1. Tylko tyle i aż tyle.

W 25. sezonie dało to aż 105 punktów. W sumie aż trzech Typerów przekroczyło granicę 100 punktów.

Nikoli(C)

Był Żurawski (hoho dawno!), później Rudniew i Wilczek. Swoje momenty mieli Svitlica, Robak, Pawłowski. W ostatnim sezonie to Nikolić był tym, bez którego nikt się nie liczy. 155 punktów w 21 meczach daje 7,4 punkta na kolejkę. W całej Wygraj Ligę na koniec edycji miało go ponad 50% Drużyn. A cena z 2,9 mln wzrosła do 4,4.

Rakelsssss

Ale nie zawsze kapitan Nikolić był idealnym wyborem. W końcówce sezonu błysnął Rakelss z Cracovii i zostało to wykorzystane. Słowik w finale Pucharu i przede wszystkim Kris, którego głośne Rakelssssssss jeszcze pobrzmiewa na forum. Najpierw napastnik Cracovii prawie dał finał Pucharu a ostatecznie znacznie przyczynił się do brązowego medalu Krisa.

Grześ czwarty po raz.. trzeci

Jest Prezes, który upodobał sobie jedno z miejsc. To Grześ, który czwarte miejsce ma "z założenia". W 25. sezonie był czwarty po raz trzeci w historii. Jego ostatnie pięć sezonów to miejsca: 4 - 2 - 4 - 2 - 4. Z prawa serii wychodzi, że w najbliższym będzie...

Pękło 1000 punktów

Aż siedmiu Prezesów przekroczyło w tym sezonie barierię 1000 punktów w sezonie. Wcześniej tylko w jednym sezonie ta bariera została przekroczona. W 21. sezonie Trzech Prezesów miało ponad 1000 punktów.

Wynik Krakusa, 1057 punktów, jest w tej chwili najwyższym wynikiem w historii Ligi Mieleckiej w Ekstraklasie.