Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Start pucharowej drabinki: 1. mecz 1/8 finału 19. Pucharu LME

Za nami pierwsze mecze 1/8 finału. Wysoką formą jak i niezłą zaliczką może pochwalić się piątka prezesów: Rymu, Słowik, Kendi, Konik  jak i Lukaszz. Duże emocje w pojedynku Legionisty z Grzesiem gdzie zapewne będzie wrzało (dosłownie i w przenośni) podczas nadchodzącego rewanżu.

Oczywiście puchar rządzi się swoimi prawami i nawet 10 punktowa zaliczka może w rewanżu nie wystarczyć! Poniżej podsumowanie pierwszych pojedynków 1/8 finału:

Feamor, Kami stars - Picio, FC PICIO 48:50 (48:50, 0:0)     
Oboje prezesi rządni sukcesów a więc jak przystało przy tak dużej stawce oboje wystartowali zachowawczo, poniżej wyników osiąganych przez czołówke. Może to piłkarskie szachy, a może obaj Prezesi mają podobną strategie? Rzut oka na składy i widać jak na dłoni że tych różnic nie ma za dużo. W rewanżu możliwe że różnice zrobi kapitan.

Rymu, Predator Mielec - Unreal, FC Unreal 75:63 (75:63, 0:0)        
Rymu zdecydowanie złapał formę o czym pisaliśmy już w podsumowaniu kolejki LM. 2 wynik w kolejce, awans o trzy pozycje, a to zbiegło się oczywiście ‘przypadkowo’  ze startem pucharu. Prezeskę Unreal czeka bardzo trudne zadanie bo zatrzymać rozpędzonego Ryma będzie ciężko a co d opiero odrobić 12-punktową stratę. Czy FC Unreal zaryzykuje?


Snoopi, Zimna Wóda - Starydobrytom, MudzachedinoS 46:45 (46:45, 0:0)        
Obaj Prezesi jak jeden mąż okupują dalsze miejsca w trzeciej dziesiątce ligi, lecz nie przeszkadza im to rozgrywać wyrównanego pojedynku w pucharze. Różnica raptem jednego punktu powoduje że niczego nie możemy być pewni w rewanżu. Jak mawiał klasyk: zadecydują detale, ale prędzej po prostu przyzwoity wynik przechyli szale na czyjąś strone.  ‘Zimna wóda‘ może pomóc na rozpalone gowy obu Prezesów przy piątkowych transferach.

Słowik, cwane hultaje - Morwi, KUL Mielec 60:52 (60:52, 0:0)        
Przyzwoity wynik cwanych hultaji daje mu całkiem niezłą zaliczkę 8 punktów przed rewanżem. Dużo czy mało? Patrząc na formę Słowika ‘raczej’ wystarczy, choć Morwi napewno broni nie składa i będzie chciał ukłuć by tą stratę zniwelować. Składy obu ekip róznią się dość znacznie a wiec rewanż zapowiada się bardzo ciekawie. Czy Morwi podejmie wyzwanie?


Legionista, Blancos - Grześ, typ team 4 58:62 (58:62, 0:0)        
Miało się dziać i działo się! Prezesi zgodnie, przyzwoicie zapunktowali nie pozostawiając złudzeń że oboje są w formie pucharowej! Legionista na forum trochę drżał o wynik lecz ostatecznie  4 punktowa strata do Grzesia go uspokoiła. Oczywiście w myśl zasady jesli idzie Legii to i Legioniście w LM, a więc wszystkie oczy będą skierowane na ten kluczowy pojedynek. Grześ napewno takiej presji nie ma, dodatkowo zaliczka nawet kilku punktowa jest nieoceniona w legendarnej wojnie psychologicznej.  Kto wytrzyma presje?

Kendi, elej TEAM - Piru, FC Electricos 61:50 (61:50, 0:0)        
Stary wyga Kendi jak trzeba to punktuje. Bardzo dobry wynik 61 punktów daje pokaźną zaliczkę przed rewanżem. Pozycje w tabeli obu Prezesów nadal zbliżone ale jednak w ekipie elej TEAM widać wyraźną zwyżkę formy i ruch w górę tabeli. Piru będzie się musiał mocno nagłówkować jak rozegrać rewanż by taką stratę odrobić.


Konik, Wiśnia Trzciana - Noir, Rizo 63:51 (63:51, 0:0)      
Tym razem jednak Konik nie dał się zaskoczyć debiutantce, a może po prostu debiutantka nie zaskoczyła tak jak się tego spodziewaliśmy? Prezes Wiśnia Trzciana z 4 wynikiem kolejki zapewnia sobnie pokażną zaliczkę i naprawde ciężko wyobrazić sobie inny scenariusz na rewanż niż awans tej ekipy. Jak wiemy w tym sezonie Konik wyciąga asy regularnie ale też przydarzają mu się słabe kolejki. Tu Prezeska Noir może upatrywać swoich szans. Oczywiście do tego potrzebny jest też swietny wynik w kolejce.

Kris, FC Mielec - Lukaszz, Ekipa Szafera 51:66 (51:66, 0:0)       
‘Ciekawego pojedynku’ ciąg dalszy. Oczywiście świetny wynik Prezesa Lukaszza nie pozostawia złudzeń kto jest farowytem w rewanżu. Oboje Prezesi zajmują miejsca w top 10 wiec możemy liczyć na kolejne przyzwoite starcie. Prezes Kris napewno nie zamierza rezygnować z walki, choć będzie się musiał zdrowo napocić jak się z tak wielką stratą zmierzyć. Pamiętajmy że obie ekipy również walczą o wysokie lokaty w LM i napewno muszą to wziąźć pod uwagę przy ustalaniu składów.

Zaloguj się, by skomentować