Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Ćwierćfinały Pucharu LME – Wyniki 1. Meczów: wypracowane zaliczki, Rymu poza pucharem?

W odróżnieniu od poprzedniej rundy, ze świecą szukać wyrównanych starć, gdzie małe różnice zapewniłyby nam pewne emocje w rewanżach. Każdy z pojedynków zakończył się wypracowaniem mnniej lub bardziej solidnej zaliczki. Jedną nogą w półfinałach wydają się Prezesi Legionista, Słowik i Feamor, który sensacyjnie utarł nosa Rymowi i przed rawanżem zapewnił sobie aż 9 punktową zaliczkę. Najbardziej wyrównane starcie toczą Prezesi z czołówki tabeli LME: Konik i Lukaszz, gdzie możemy spodziewać się największych emocji. Zapraszam na kilka słów po 1. meczach ćwierćfinałów.


Feamor, Kami stars - Rymu, Predator Mielec 59:50 (59:50, 0:0)

Niespodzianka? Nie sądze. Prezes Feamor trzyma formę i jak przystało nie zrobił żadnych zmian dając drużynie znowu przyzwoicie zagrać! Kapitanowie obu ekip zapunktowali jak jeden mąż: M. Paixao (8), Robak (8), natomiast żelazna defensywa Kami stars w składzie Hlousek – Pazdan –Gonzalez – Kędziora ugrała 23pkt, na bramce Sandomierski (7), co pozwoliło zrobić różnicę.
Oczywiście Rymu może pluć sobie w brodę zachowaniem Radovica (1), dzięki któremu stracił 9 punktów. Swoje „zepsuł” również Niepsuj (-1) wchodzący z ławki za niegrającego Runje. No cóż nie była to udana kolejka Prezesa Ryma... Ciężko będzie to odrobić.

Co ciekawe jedynym wspolnym zawodnikiem obu ekip jest R. Majewski z Lecha! Czy w rewanżu Freamor wytrzyma ciśnienie i nie zmieni składu?

Wyjściowe składy – różnice:

Feamor: Sandomierski - Hlousek – Pazdan – Gonzalez – Kędziora – Pich – Małecki – Merebaszwili – Gyurcso – Kownacki – M. Paixao

Rymu: Hrdlicka – Runje/Niepsuj – Dąbrowski – Kostewicz – Bonin – Starzyński – Radovic – Robak – Sheridan - NesporSnoopi, Zimna Wóda - Słowik, cwane hultaje 55:62 (55:62, 0:0)

Słowik drugim wynikiem kolejki buduje sobie 7 punktową przewagę. Widaż, że forma u Prezesa cwanych hultaji na dobrym, wysokim poziomie. Dodatkowo ławka w postaci Badii (5) całkiem przyzwoicie zastąpiła niegrającego Runje. Solidna defensywa i Majewski (8) w pomocy dopełnił formalności.

W składach różni kapitanowie, Sheridan (12) u Słowika i Kostewicz (14) u Snoopiego, obaj zapunktowali jak na warunki kolejki bardzo dobrze. Prezes Zimnej Wódy niczym Feamor nie dokonał żadnych zmian w składzie, bezgranicznie ufając swoim wykonawcom. Solidna 5 osobowa defensywa ugrała świetne 36 punktów, niestety w pomocy i ataku już tak kolorowo
nie było tylko 18pkt. Wchodzący z Ławki Frankowski (2) wiele Snoopiemu nie pomogł. Okłady z zimnej wódy dalej wskazane by ochłodzić rozpaloną głowę Prezesa bo sytuacja wydaje się bardzo skomplikowana.

Wyjściowe składy – różnice:

Snoopi: Hrdlicka – Kędziora – Sadlok – Kiełb – Robak - Nowak

Słowik: Malarz – Runje – Majewski – Bonin – M. Paixao – Sheridan – Śpiączka

 

Legionista, Blancos - Kendi, elej TEAM 57:47 (57:47, 0:0)

Legionista powoli staje się człowiekiem pucharu, bardzo niewygodnym rywalem, bo punktującym niesamowicie regularnie w tej fazie rozgrywek. Sheridan na kapitanie (12) dalej odpłaca się danym zaufaniem. Mocna defensywa: Dąbrowski (7), Kostewicz (7), Kędziora (7) i Peszko (8) zapewnił przyzwoity wynik w kolejce i całkiem niezłą zaliczkę na rewanż.
Kendi oczywiście na papierze skład miał niezły, dodatkowo kapitan Majewski (16) zapunktował elegancko. Niestety Prezes elej TEAM chyba nie do końca zdawał sobie sprawę z kontuzji graczy Lecha, bądź miał inny niecny plan. Za nie grającą trojkę Szarek – Jevtic – Kownacki weszli odpowienio Badia (5), Niepsuj (-1) i Hlousek (7). Nie były to jednak trafne decyzje... 10 punktów różnicy przed rewanżem z tak solidnie grającym Prezesem Blancos nie daje większych szans. Ale jak wiemy nadzieja umiera ostatnia.

Wyjściowe składy – różnice:

Legionista: Kostewicz – Kędziora – Peszko – Romanczuk – Robak - Sheridan

Kendi: Helik – Szarek/Hlousek – Jevtic/Badia – Majewski – Kownacki - Śpiączka

 

Konik, Wiśnia Trzciana - Lukaszz, Ekipa Szafera 46:52 (46:52, 0:0)

Prezes Konik po bardzo dobrej poprzedniej kolejce (60) tym razem dużo słabiej bo tylko 46pkt. Ta chwilowa? słabsza forma może okazać się decydująca, gdyż Prezes Lukaszz zapunktował solidniej i przed rewanżem rozdaje karty. Co ciekawe u obu Prezesów kapitanowie okazali się największym rozczarowaniem. W ekipie Szafera Radovic (2), u Konika Śpiączka (2) nie pozwolili zbudować żadnego kapitału.

Prezes Lukaszz zdecydowanie postawil na zawodników Wisły Płock którzy odpłacili się wygraną i punktami. W składzie Byrtek (2), Merebaszwili (7) i Kante (8) pozwolili zbudować 6 punktową zaliczkę. Stary lis Konik będzie się musiał sporo napocić by awansować do kolejnej rundy. Niezapominajmy że obu Prezesów w czołówce tabeli LME dzielą jedynie 3 pozycje. Rewanż zapowiada się smakowicie.

Wyjściowe składy – różnice:

Konik: Malarz – Kędziora – Runje/Helik – Badia – Delew – Góralski – Śpiączka - Robak

Lukaszz: Kelemen – Byrtek – Wilusz – F. Paixao – Pich – Merebaszwili – Kante - Cernych

4 komentarzy

 • Link do komentarza środa, 10 maj 2017 13:07 napisane przez Legionista

  No i gitara! :)

 • Link do komentarza czwartek, 11 maj 2017 21:59 napisane przez Rymu

  Skoro sam Radovic mógł stracić 9pkt to może i odrobić. Został jeszcze rewanż, a graczy mogących zrobić różnicę w obu składach jest sporo.

 • Link do komentarza piątek, 12 maj 2017 01:12 napisane przez Krakus

  @Rymu: Jasne ze sie da odrobic szczegolnie ze jest tyle różnic w składach sle tytuł musiał brzmieć sensacyjnie wybacz :D wazne ze jest motywacja!

 • Link do komentarza poniedziałek, 15 maj 2017 11:58 napisane przez slowik

  W tym roku gwiazdka jednak nie przyszła wcześniej. Jednak trafiam na Ryma w Półfinale...

  https://www.youtube.com/watch?v=w6QN3EHSjVs

Zaloguj się, by skomentować