Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Elvis: Nie mam sposobu typowania

Nie mam sposobu typowania. Przeważnie moje typowanie trwa od 5 do 10 minut. Ekstraklasa jest tak nieprzewidywalna, że im więcej myślę tym gorzej na tym wychodzę - mówi nam Elvis, zwycięzca ostatniego Typera Ekstraklasy. Rozmawiamy z Elvisem o typowaniu, ekstraklasie i Stali Mielec. Zapraszamy do wywiadu!

AS Massud, Nowy: Zwyciężyłeś w ostatniej edycji Typera. Gratulacje! Świętujesz jeszcze czy myślisz już o nowym sezonie Ekstraklasy?

Elvis: Dziękuję. Żyję już nowym sezonem.

W ostatnich sezonach cały czas byłeś w czołówce. Tym razem wreszcie się udało.

W końcu udało się wygrać. Ostatnio byłem blisko, ale byli lepsi ode mnie.

Masz swój sposób typowania? Analizujesz zestaw par, rywali, może stawki u bukmacherów czy konsultujesz się z kimś przed kolejką?

Nie mam sposobu typowania. Przeważnie moje typowanie trwa od 5 do 10 minut. Ekstraklasa jest tak nieprzewidywalna, że im więcej myślę tym gorzej na tym wychodzę.

Od 10. kolejki liderowałeś do samego końca. Ale do ostatniej kolejki nie mogłeś być pewny wygranej...

Końcówka była super - do ostatniej minuty nie mogłem być pewny, że wygram. Takie zwycięstwo cieszy bardziej. Mam nadzieję, że w następnym sezonie też wygram po takiej końcówce ;)

Przed ostatnią kolejką miałeś 2 punkty przewagi nad Legionistą. Obawiałeś się jeszcze kogoś?

Najbardziej obawiałem się Grzesia, że zaatakuje z tyłu. Był blisko, na moje szczęście wyniki były bardzo ciężkie do obstawienia. Mimo wszystko przy tak słabej kolejce Grześ potrafił zdobyć sporo punktów.

No właśnie, ostatnia kolejka to bardzo słabe wyniki. Tobie wystarczył 1 punkt w kolejce by.. powiększyć przewagę na koniec. Dziwna kolejka...

Taka nasza ekstraklasa :) Obstawiłem bezpiecznie ekstra mecz, ale Wisła u siebie przegrywa z Termalicą, która jest najsłabszą drużyną w grupie mistrzowskiej. Takich meczów było minimum sześć w tej kolejce i wyniki były jakie były.

Był to pierwszy sezon typera w mocno zmienionej formule. Wydaje się, że bardzo na niej skorzystałeś.

Miałem szczęście w ekstra meczach i sporo punktów na nich zdobyłem. Kluczem do zwycięstwa są teraz bonusy, bez nich nie da się wygrać.

Pytając przewrotnie, czy widzisz inne plusy nowej formuły? :)

Największy plus to chyba moje zwycięstwo :)

W nowym sezonie typujemy według tych samych zasad. Chciałbyś coś w nich zmienić?

Mniej punktów za ekstra mecz. Za szybko można odrobić stratę. Jedna słabsza kolejka i cała Twoja przewaga topnieje.

To Twój drugi medal w karierze, ale pierwszy złoty. Poprzednio sięgnąłeś po srebro za Puchar LME. Który ma dla Ciebie większą wartość?

Ciężko porównać. Srebro było w moim pierwszym sezonie, a z drugiej strony typera wygrałem. Oba mają podobną wartość.

Zobacz Klasyfikację Medalową

Drugi medal ma też inny wymiar. Nie dajesz ostatnio sobie szans na więcej. Oprócz typera nie uczestniczysz w innych rozgrywkach. Dlaczego?

Nie interesuję się za bardzo ekstraklasą, nie znam zawodników, a grać żeby tylko zrobić skład a później "dać grze grać samej" to nie ma sensu. Może kiedyś jeszcze zagram ;)

Liczymy na to! Ale typera kontynuujesz?

W typera chcę pobić rekord Grzesia w ilości wygranych z rzędu :) [od red: Grześ wygrał 4 razy, w tym 2 z rzędu]

Przed nami nowy sezon Ekstraklasy. Wielu mówi, co sam potwierdzasz, że trudno ją typować. A jednak Ty z Grzesiem temu zaprzeczacie. Byłeś w ostatnich sezonach w czołówce, Grześ ma już cztery triumfy. Jaki jest patent na dobre typowanie Ekstraklasy?

Moim sposobem jest nie analizowanie meczów. Ekstraklasa jest tak dziwna, że im więcej myślisz, sprawdzasz i kombinujesz, tym gorzej dla Ciebie.

Dyskutujemy często o Stali Mielec. Przed nowym sezonem sporo zmian kadrowych w klubie z Solskiego. Jak je oceniasz?

Bardzo negatywnie. Odchodzi prawie cała podstawowa jedenastka, transfery jak na razie w ogóle mi się nie podobają. Mam nadzieję, że zawodnicy, którzy nie załapią się do ekstraklasy przyjdą do nas żeby się pokazać i grać. Szczególnie brakuje nam napastnika i bramkarza.

O co będzie walczyła Stal w tym sezonie?

Niestety tylko o utrzymanie.

2 września rozdajemy medale. Powieszę złoto na Twojej szyi? :)

Oczywiście że tak :)

rozmawiali AS Massud i Nowy

Już można typować nowy sezon: Typuj 1. kolejkę Ekstraklasy!

Zaloguj się, by skomentować