Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Co zapamiętamy z 28. sezonu LME?

czwartek, 13 lipiec 2017 09:56 |  LM Ekstraklasa  |  nowy

W przeddzień nowego sezonu wspominam jeszcze 28. odsłonę LM w Ekstraklasie. Co zapamiętamy z ostatniego sezonu? Przeczytajcie przegląd wybranych momentów.

Woody mistrz od początku do końca

Jak zdobywam mistrzostwo to już bezdyskusyjnie - powiedział Woody w wywiadzie. I miał rację. To jego drugie mistrzostwo zdobyte w podobny stylu - liderował od początku do końca. W ostatnim sezonie skończył z przewagą 64 punktów. Wygrana konkretna i kompletna.

O drodze po tytuł Woody'ego przeczytacie w tym artykule podsumowującym. Polecam także wywiad z mistrzem - wspominamy też stare czasy, bo Woody to weteran Ligi.

 

Ależ końcówka w walce o podium

Woody dość szybko wyjaśnił kwestię mistrzostwa. Za to sprawa podium zmieniła się diametralnie w przedostatniej kolejce. Słowik został wicemistrzem choć na dwie kolejki przed końcem był jeszcze ósmy. Krakus bez wygranej kolejki w całym sezonie w przedostatniej wywalczył brązowy medal. Ale walka trwała w całej TOP10.

Przeczytacie o tym w tym podsumowaniu tabeli LME.
 

Rymu ze statuetką Pucharu na własność

Puchar zawsze dostarcza nam emocji. Tym razem w finale mogliśmy obserwować starcie wagi ciężkiej. Na przeciw siebie stanęli Rymu z Legionistą, którzy mieli już w karierze trzy finały i dwa triumfy. To dla każdego z nich był czwarty finał.

Wygrał Rymu, tym samym stał się najbardziej utytułowanym Prezesem w rozgrywkach. Jako pierwszy trzy razy wygrał Puchar i statuetkę (tak, tą, z której na spotkaniach tyle litrów złotego napoju wypłynęło) otrzyma na własność. Historia działa się na naszych oczach.

Relację z tego starcia wraz z wypowiedziami finalistów znajdziecie w podsumowaniu finału.
 

Nowa formuła Typera

W ostatnim sezonie wprowadziliśmy zupełnie nową formułę typera. Miała ułatwić typowanie i uatrakcyjnić rozgrywki. Udało się, bo dawno nie mieliśmy tak wielu typerów. W nowym sezonie kontynuujemy ten format zabawy.

Typera wygrał Elvis, który od kilku sezonów krążył wokół czołówki. Jak powiedział w wywiadzie stawia wyzwanie Grzesiowi - najbardziej utytułowanemu typerowi w naszej lidze.
 

Legionisty ciężka końcówka

Legionista w ostatnich sezonach jest w formie. W ostatnim także. Na dwie kolejki przed końcem zajmował 2. miejsce w lidze, grał w finale Pucharu i był blisko lidera w Typerze. I wtedy crash, boom, bang. Przegrany finał Pucharu, spadek z podium w przedostatniej kolejce, stracona szana na wygraną typera.

Medal jest (srebro za puchar), ale ta końcówka zapadnie w pamięć.
 

Wysokie wyniki

Odkąd przenieśliśmy się do fantasy.ekstrakasa.tv (ostatnie dwa nasze sezony) a w Ektraklasie pada co raz więcej bramek - nasze wyniki kolejkowe rosną.

W tym sezonie osiągnęliśmy rekordową średnią na kolejkę. Średnio zdobywaliśmy 55,4 pkt w kolejce. W poprzednim sezonie było to 50,6 a w każdym wcześniejszym nie zbliżyliśmy się do 45!

Powiększa się Galeria Sław Punktowych - w tym sezonie aż 15 wyników weszło do GSP (w poprzednim 17), czyli co najmniej 85 punktów w kolejce. Już 8 Prezesów przekroczyło 100 punktów - w tym sezonie dwóch. Sześć z ośmiu trzycyfrowych wyników padło w ostatnich dwóch sezonach.

Już w poprzednim sezonie zwróciliśmy na to uwagę modyfikując Tabelę Wszechczasów. W najnowszej aktualizacji jesteśmy sklasyfikowani wg Wskaźnika Średniej.

 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza czwartek, 13 lipiec 2017 10:46 napisane przez barni87

    się działo !
    w tym muszę lepiej rozkminiać :)

Zaloguj się, by skomentować

Ostatnie tematy na forum

Ostatnie wpisy na forum

©2017 Liga Mielecka

Jesteśmy bardzo zainteresowani poznaniem, w jaki sposób korzystasz z naszego serwisu. Jeżeli się na to zgodzisz, zachowamy na Twoim komputerze tzw. plik cookie, który umożliwi zbieranie podstawowych informacji o klikaniu z Twojego komputera. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko.