Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Ekstraklasa: Wisła o krok od mistrzostwa

Po wygranej z Lechią w Gdańsku już tylko 1 punkt dzieli krakowsą Wisłę od mistrzostwa Polski. Szanse na mistrzostwo ma wciąż Lech Poznań, który zremisował z Polonią w Warszawie. Z walki odpadła Legia Warszawa remisując we Wrocławiu ze Śląskiem.
Po 29. kolejce wciąż niejasna jest sytuacja na dole tabeli Ekstraklasy. Wciąż zagrożonych jest sześć zespołów.

Wyniki 29. kolejki
Skróty wszystkich spotkań

Wisła do 77. minuty przegrywała z Lechią 2:1. Strzelając trzy bramki w przeciągu 9 minut wywiozła jednak 3 punkty z Gdańska. Remis 1:1 we Wrocławiu pozbawił w takim wypadku szans na mistrzostwo Legię. Lech Poznań zdobywając 1 punkt w Warszawie (3:3 z Polonią) zachował cień szany na mistrzostwo.

Wygląda na to, że Śląsk w końcówce sezonu rozdaje karty. Najpierw pogrzebał szanse Legii, teraz jako jedyny może przeszkodzić Wiśle zdobyć tytuł. A przy tym wciąż walczy o europejskie puchary z Polonią Warszawa.

W walce o utrzymanie przedostatnia kolejka przyniosła spokój Piastowi (2:0 z Odrą), Ruchowi Chorzów (2:1 z ŁKSem) oraz mimo porażki w Bytomiu (1:0) Jagielloni. Wciąż niepewni utrzymania są ŁKS, Odra, Cracovia, Lechia, Górnik i Arka.