Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Okienko transferowe, skróty meczów i sytuacja w tabeli LMPL czyli wielki COME BACK podsumowań! Kolejka 24

Bohater 24 kolejki- Lukaku! Bohater 24 kolejki- Lukaku!

To już 24 kolejka w angielskiej Premier League. Za nami zimowe okienko transferowe, w którym nie zabrakło transferów last minute! dobrze że fax działał. Zapraszam na opis sytuacji w tabeli ligowej i pucharowej oraz szybki skrót najważniejszych wydarzeń boiskowych.

Okienko transferowe

Podsumowanie okienka transferowego. Jednym z najciekawszych dla nas transferem był transfer Grosickiego do Hull City. Niektórzy zastanawiają się WTF?? HULL CITY...przecież oni spadną co On wyprawia? Jednak agent Grosickiego zachował się znakomicie i Kamil w kontrakcie ma pozwolenie na odejście po sezonie jeśli Tygrysy spadną. Not so bad :) Kamilowi życzymy najlepszych występów!
Najwięcej odziwo zarobiła w tym okienku Chelsea, która skorzystała na ofertach chińczyków i zainkasowała prawie 67mln!
Najwięcej wydali włodarze Crystal Palace, którzy szasnęli prawie 41mln euro! Widać za wszelką cenę chcą się utrzymać w lidze.

Kto według Was będzie najlepszym wzmocnieniem? Kto rozczarowaniem?

Leicester
Przyszedł z  Genk za 17,60mln Onyinye Ndidi (defensywny pom.)
Odeszli Schlupp za 13,8 do Crystal Palace i Hernandez do Malagi za 2mln.
City
Przyszedł Jesus za 32mln, odeszli Jovetic do Interu za 13,5 i Rulli do Realu Sociedad za 7mln
West Ham
Przyszli Snodgrass z Hull za 12mln i Fonte z Southampton za 9,2, a odszedł Payet za 29,30.
Bilans +8,10mln
Liverpool
Odszedł Ilori do Reading za 4,3
Bilans +4,3mln
Stoke
Przyszli Berahino za 13,90 z West Brom i Grant z Derby za 0,5, odszedł Teixeira za 0,5mln.
Bilans -15,40mln
Chelsea
Odeszli Oscar za 60mln, Bamford za 6,90mln, Ivanovic i Mikel Obi za free.
Bilans +66,90mln
Everton
Przyszli Schneiderlin za 22,90, Lookman za 8,80 i Davies za free. Odeszli Gibson i Oviedo.
Bilans -31,70mln
Swansea
Przyszli Carroll 5,2mln, Olsson 4,6 z Norwich, Narsingh 4,6 z PSV i Ayew z Aston.
Odszedł Taylor.
Bilans -14,40mln
Watford
Przyszedł Zarate z Fiorentiny za 2,75mln. Odeszli Ighalo za 23,30 i Guedioura.
Bilans +20,55mln
West Brom
Przyszedł Livermore za 11,50 z Hull. Odszedł Berahino do Stoke za 13,90
Bilans +2,4mln
Crystal Palace
Zakupieni Schlupp za 13,80, Milivejovic z Olympiakosu za 12,80 i van Aanholt z Sunderlandu za 11,80
Bilans -38,40mln
Bournemouth
Sprzedany Murray za 3,5mln
Bilans +3,50mln
Sunderland
Kupieni Gibson, Oviedo, Lescott , ceny nieznane. Sprzedani van Aanholt 11,80 i Coates do Sportingu za 5mln.
Bilans +16,80mln
Burnley
Kupieni Brady 15,10mln ,Westwood 5,80mln i Barton ?. Odeszli Jutkiewicz 1,2 i Lafferty ?
Bilans -19,70mln
Middlesbrough
Kupieni Gestede 7,1mln, Bamford za 6,90 i Soisalo,Guedioura?. Sprzedani Nugent za 2,9, Nsue za 1,2 mln i Morris?
Bilans -10,10mln
Hull
Kupieni Grosicko 9mln, Henriksen 5,3mln i Evandro 2,5mln. Sprzedani Snodgrass 12 i Livermore 11,50mln.
Bilans +6,7mln

Szybki opis meczów.

W następnym podsumowaniu wrzucę linki do odpowiednich najciekawszych akcji, w tym brakło nieco czasu ;)

Chelsea-Arsenal 3-0

Kolejka zaczęła się od prawdziwego hitu w lidze angielskiej. Lider podejmował trzeci w tabeli Arsenal. Dosłownie, mocnym uderzeniem, wynik spotkania otworzył Alonso, który wyskakując do główki znokautował Bellerina. Hiszpan do końca nie wiedząc co się stało, musiał po tym starciu opuścić murawę. Po powtórkach można stwierdzić, że arbiter nie popisał się przy tej sytuacji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0, trzeba jednak przyznać, że Arsenal swoje sytuacje miał, ale brakło nieco precyzji przy strzałach. Druga połowa zaczęła się od jednej z piękniejszych akcji w tym roku. Przed połową Arsenalu piłkę otrzymał Hazard i niczym Maradona rajdem, mijając 4 przeciwników przerzucił delikatnie piłkę nad bezradnym Cechem-2-0! Po tym golu z Kanonierów zeszło całkowicie powietrze, czego dowodem był katastrofalny wielbłąd Cecha, który wybił piłkę wprost pod nogi Fabregasa, ten pięknym lobem podwyższył wynik na 3-0. W doliczonym czasie gry (ku rozpaczy posiadaczy obrońców Chelsea) honorową bramkę dla Arsenalu strzelił Giroud. Drużyna Conte pokazała, że zmierza do mistrzostwa pewnymi krokami, a Arsenal...cóż jest na swojej naturalnej pozycji w tabeli - czwartej.

Crystal Palace-Sunderland 0-4

Pojedynek gigantów strefy spadkowej! Tak okazałe zwycięstwo gości zaskoczyło niemal wszytkich. Świetne spotkanie rozegrał Defoe, który strzelił dwa gole. Dwie asysty zaliczył Januzaj, a Kone zachował czyste konto i dołożył gola co dało mu 13pkt. Warto zerknąć na bramkę Ndonga! Czy przy pierwszym golu był faul na bramkarzu ? Czekam na Wasze opinie pod artykułem!

Everton-Bournemouth 6-3

Szalony mecz na Goodison Park, wynik iście hokejowy! CZTERY gole Lukaku, dwa gole Kinga, punktujący McCarthy i Barkley. Prawdziwy spektakl jednego gracza! Ciężko będzie Evertonowi zatrzymać tego piłkarza po sezonie. Z ciekawszych wydarzeń boiskowych: snooker-bramka Artera i cieszący się Barkley przed zdobyciem gola, a jakby tak nie trafił?? :)

Hull-Liverpool 2-0

Niespodzianka kolejki! Hull, które do tej pory miało tylko DWA CZYSTE KONTA zatrzymało kolejnego ligowego kolosa. Wcześniej obrona Hull zatrzymała Swansea i w 23 kolejsce City. Widać ostatnio mają patent na krzyżowanie planów gigantom. Dla nas Polaków najciekawszym wydarzeniem meczu był występ Kamila Grosickiego. Po różnym Groszka padła pierwsza bramka dla Hull. Polak miał także okazję na pierwszą asystę w lidze jednak w systuacji sam na sam zawiódł Hernandez. Ogólnie bardzo dobry występ naszego reprezentanta :) Na uwagę zapracował także inny nowy nabytek Tygrysów Alfred N'Diaye, który w swoim pierwszym występie strzelił debiutanckiego gola! Wygląda na to, że Hull nie przespało okienka transferowego i za wszelką cenę będzie chciało utrzymać się w lidze

Southmpton-West Ham 1-3

Święci w okienku kupili Gabbiadiniego za 15 mln z Napoli. Włoch już w pierwszym meczu udowodnił, że cena wcale nie jest wygórowana. Po 12 minutach potężnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Na odpowiedź gości długo czekać nie trzeba było. Świetną formę strzelecką potwierdził Carroll. Do przerwy po golu Obianga WH prowadził już 2-1. Druga połowa to ataki Świętych, statystyki bezlitosne 16-1 w sytuacjach bramkowych, 64%-36% w posiadaniu piłki, 3-0 w różnych, a bramkę strzela...Noble. Powiedzenie "statystyka to suka" w tym przypadku jak najbardziej się sprawdziło.

Watford-Burnley 2-1

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gości, za brutalny faul szybko wyleciał Tomkins. Czerwona kartka ułatwiła życie gospodarzom i szybko wyszli na prowadzenie po strzale Deeneya. Jeszcze do przerwy PRZĘPIĘKNA główką wynik podwyższył Niang, dla którego to dopiero drugie spotkanie w drużynie Szerszeni, a już zdobył 13pkt. Zawodnik został wypożyczony z AC Milanu za 15mln! Bramkę na otarcie łez z "karniaka" zdobył Barnes.

West Brom-Stoke 1-0

Mecz mało pasjonujący, ale na uwagę zasługują druga z rzędu bramka Morrisona oraz wspaniałe interwencje Granta, który popisał się robinsonadami przy strzałach Rondona i McCleana. Chyba najlepszy zawodnik Stoke w tym meczu. W drużynie gospodarzy wyróżniał się Brunt, Morrison i Rondon.

Totenham-Middlesbrough 1-0

Dla posiadaczy zawodników Spurs, wynik lekko rozczarowujący. Gospodarze całkowicie kontrolowali sytuację na boisku o czym może świadczyć liczba strzałów celnych drużyny gości - 0. Długo jednak Koguty nie mogły znaleźć sposobu na obronę Boro. Udało się to dopiero w 58' z rzutu karnego, którego wykonawcą był oczywiście Harry Kane. Wynik do końca nie uległ zmianie. Czyżby Koguty łapały lekką zadyszkę ?

City-Swansea 2-1

W mieście pojawił się nowy bohater! To prawdziwy Bóg,a zwie się Jezus! Czyżby obywatele nie potrzebowali już swojego wcześniejszego lisa pola karnego-Aguera ? Wygląda na to, że nowy nabytek szejków to prawdziwy hit transferowy i godny następca. Chodzą głosy, że będzie lepszy od samegoMessiego! Ma zaledwie 19 lat, a jego debiut w lidze jest wręcz idealny! 9 minut i dwa całe mecze, a dorobek to trzy gole i asysta!  To więcej niż ma na koncie diabelski Shrek lub koledzy z zespołu Silva i Sane. Dość o nim, wróćmy do meczu. Pierwsza połowa to prawdziwy horror dla Łabędzi...nie oddali strzału, nie mieli wcale piłki i prawie nie przechodzili środkowej linii. Jednak stracili tylko jedną bramkę co w drugiej połowie mogło się zemścić na gospodarzach. I niewiele brakło, a tak by się skończyło! Po przerwie jak na prawdziwego Islandczyka przystało, sygnał do ataku dał Sigurdsson. Pięknym uderzeniem z wolnego prawie pokonał Caballero...no właśnie prawie. Co się odwlecze to nie uciecze. W 80 minucie płaskim strzałem Sigurdsson pokonał w końcu bramkarza gospodarzy. Wydawało się, że niespodzianka jest już na wyciągnięcie ręki, tak blisko, tuż tuż, ALE NIE...NIE TYM RAZEM, NIE Z NIM W SKŁADZIE. I wcale nie piszę o Jesusie...tylko o Fabiańskim :( Po główce Jesusa nasz bramkarz wypluł piłkę tuż pod nogi Gabriela i w 92 minucie Obywatele mogli się cieszyć z 3 pkt. i awansu na 3 miejsce w tabeli. Czy można winić naszego goalkeepera? Piszcie niżej!

Leicester-Man. Utd 0-3

Fatalna passa Lisów trwa...4 mecz z rzędu zakończony porażką bez chociażby honorowej bramki! Co się stało z mistrzami Anglii? Czy odpuścili ligę na rzecz Ligi Mistrzów? To chyba byłoby coś niespotykanego wśród angielskich drużyn. Z drugiej strony Diabłom wróciła skuteczność pod bramką rywali. Trzech bramek w jednym meczu Diabełki nie strzeliły od 5 spotkań w lidze. Ibra w gazie, piękna bramka Mkhitaryana i czyste konto. Czego chcieć więcej? Zaraz, zaraz, a co z Pogbą ? Grał na pewno bo zarobił żółtą kartkę...ale od piłkarza za 100mln chyba można oczekiwać nieco więcej;)

Sytuacja w Lidze Mieleckiej Premier League

PREZESEM KOLEJKI został nasz obecny mistrz FILU! Prezes zainkasował 94 punkty, głównie dzięki Lukaku, któremu Filu zaufał i obdarzył opaską kapitana. U Fila koncertowo zagrała obrona- jak nie czyste konto to gol Alonso! Wszyscy 4 graczy z obrony zagrali wyśmienicie. Linia pomocy zaprezentowała się najgorzej ze wszystkich. Z czterech pomocników jedynie Sterling zaliczył asystę, zawiedli Ali, Lallana oraz Phillips. Atak marzenie- gol Carrolla, dwie asysty Costy, noi wspomniany wcześniej Lukaku na kapitanie. BRAWO MISTRZU. Czyżby Filu wracał do formy? Prezes stwierdził, że walczy tylko w Pucharze, ale z takimi wynikami szybko dogoni top10 ;) Skład Fila niżej.

W czołówce sporo zmian, aczkolwiek monopol na fotel lidera wykupił Ziks i jego Aka Team. To już 11. kolejka z rzędu na fotelu lidera (w sumie 12). Mimo pierwszego miejsca prezes tej kolejki nie może uznać za udaną. Nietrafiony kapitan (Sanchez 2pkt) i tylko 52pkt to znak dla grupy pościgowej, że nie wszystko jest rozstrzygnięte! Różnica nad drugim miejscem to "zaledwie" 32pkt, a Prezesa czeka kilka zmian bowiem w składzie aż trzech "czerwonych" piłkarzy. Pamiętając o 26 kolejce, gdzie nie gra parę zespołów, może to doprowadzić do brutalnych zmian w tabeli!

Na drugie miejsce wskoczył Dejvidham Junior, który przeskoczył aż trzech rywali! Prezes świetny wynik zawdzięcza swojemu kapitanowi Jesusowi 2x13pkt. Prezes ma w składzie także Lukaku 21pkt, dobrze punktowali także McAuley 7pkt, Walker 8pkt oraz Hazard 11pkt.

Trzecie miejsce zajął Kamil Dziewit - podobnie jak u poprzednika w składzie znajdziemy McAuley 7pkt, Walker 8pkt, Lukaku 21pkt oraz świetnie wybrany kapitan Costa 8pktx2. To wystarczyło żeby wskoczyć na podium wyprzedzając słabo dysponowanych w tej kolejce Lojera (48pkt) i Domingoosa (39pkt).

Ciekawostki

Największy skok w tabeli zaliczył Legionista, prezes przeskoczył aż 6 pozycji w górę.
Największy spadek zaliczył Maciej Grzelak (Łapówkarze) -5 pozycji w dół.
Najwięcej transferów zrobił Barni - 5 za co słono zapłacił 12 punktami.
Mimo -12 punktów Barni zdołał wygrać w swojej parze pucharowej z Rymem 58-54.
Tylko 4 prezesów wybrało na kapitana, najlepszego w tej kolejce Lukaku.
Każdy z pierwszych 7 prezesów w tabeli wybrało innego kapitana! Rzadko zdarza się taki misz-masz kapitanowy.

Puchar

W pucharze nieustannnie dominuje Lojer. W tej kolejce zaliczył kolejne, 12. już zwycięstwo. Mówi się, że jeszcze dużo meczów i nic nie jest wiadome, ale byłby to precedens gdyby Lojerowi nie udało się awansować. W tej kolejce wygrał z Kendim2 głównie dzięki Lukaku. Top 8 zamyka na ten moment drużyna cfc calcio Gudjohnsena mając 24 pkt. Tyle samo punktów ma aż 4 drużyny i tylko dzięki "małym punktom" Słowik i Gudjonhsen są w top8.

Na podsumowania pucharu jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. W tym roku mamy zaciętą walkę i o awans walczą tak na prawdę wszyscy. Olo, który zamyka tabelę i najwidoczniej zapomniał o byciu prezesem wygrał już 4 pojedynki. Ostatnio pozostawiony na kapitanie przez wiele kolejek Defoe dał prezesowi 26 pkt i wygraną. W tabeli ciasno, dużo roszad i w każdej kolejce ktoś inny dołącza się do grona walczących o top8 !