WWWWWWWW WWWWWWWW - podsumowanie 18. kolejki LMPL

Mistrzowie Mistrzowie youtube

Kto odgadnie co oznacza tytuł ?

Sytuacja w lidze angielskiej

Po 18 kolejkach w lidze angielskiej mamy status quo. Pierwsza czwórka zalicza wygrane. Napisałbym pierwsza szóstka, ale tym razem na walec City trafiły Koguty. Dostały ostry łomot i tylko honorowa bramka w 93 minucie zapobiegła totalnej kompromitacji. Najlepiej spisał się Sterling, który trafił dwa razy. Antybohater to Jesus, który nie wykorzystał 11stki.

W pozostałych meczach skromnie po golu Ozila wygrał Arsenal, z zespołem Beniteza, który przyjął strategię potrójnej gardy i ograniczeniu się do nielicznych kontr. Rezultat to 29% posiadania piłki, 23 okazje Kanonierów i około 450 podań mniej.

ManU wygrało z WB po goalch, świetnego ostatnimi czasy, Lingardy oraz Lukaku.

Skromnie wygrała też Chelsea wygrywając ze Świętymi 1-0 po golu Alonso.

Liverpool rozgromił na wyjeździe Wisienki 0-4. Kolejne CS piłkarzy Kloppa. Może tak kupić jakiegoś obrońcę? W tym meczu bramkę strzelił Lovren, który dogonił w bramkach Benteke :)

Nieco ciekawsze mecze toczyły się między zespołąmi z doła tabeli. Niespodziankę, a zarazem drugie zwycięstwo z rzędu zafundowali swoim kibicom piłkarze CP. Strzelili Lisom na swoim podwórku 3 bramki! O strzelaniu przypomniał sobie Benteke, dla którego był to pierwszy gol w sezonie! Czyżby zapowiedź powrotu Crystal do walki o "środek tabeli"?

Szerszenie ostatnio bardziej przypominają niewinne pszczółki, które pogubiły swoje żądła! Kolejna sroga porażka, Huddersfield nie dało sobie w czachę dmuchać i rozbiło Watford 1-4 na ich stadionie. 5 mecze bez zwycięstwa i 3 kolejny z czerwoną kartką. Siadła psychika.

Nudny mecz na Amex Stadium, Brighton zremisowało z Burnley (tylko 12 bramkech straconych- tyle co City i ManU). Murray miał karnego w 23 minucie, ale nie trafił. Fabiański mimo 3 wpuszczonych goli, meczu z Evertonem nie zapomni bowime obronił karnego samego Rooneya. Co się odwlecze to nie uciecze. Rooney w 73 min. znów miał karnego i tym razem go wykorzystał.

Sytuacja w lidze mieleckiej

Pierwsze dwa miejsca bez zmian. Elessar był nieco lepszy od Lojera i zwiększył przewagę do 19 pkt. Na trzecie miejsce z 4 wynikiem kolejki wskoczył MatiMati. Prezes wykorzystał bonus grającej ławki i przyniosło to aż 13 punktów. Świetnie zapunktował rezerwowy bramkarz Ryan, który miał 6 obron i 3 bonusy. W miarę nieźle wybrany kapitan - Lukaku 2x8pkt i 3 pozycja odzyskana!
Największym awans w tabeli zabłysnął Młody Lojer czyli Lojerek. Widać dobre wyniki zostają w rodzinie :) Lojerek awansował aż o 14 pozycji, a to za sprawą 97 punktów ! O 8 pozycji awanasował w tabeli Danmatt, a grubą zieloną strzałką mogą pochwalić się też Darrad i Domingoos +7.
Największy spadek zaliczył Ponury, który spadł aż o 10 pozycji. Słabszą kolejkę miał też Czarny -9 pozycji oraz BoguśCygan - 8.
Zaskoczeniem, a może i nie, był wybór kapitana. Tylko 4 prezesów zdecydowało się na Kane (poprzednio aż 24). Zapewne sprawił to fakt, że grali z City...
Najczęstszym wyborem był w tej kolejce Salah - aż 11 razy (+4 niż w 17 kolejce)
Moratę wybrało 7 prezesów.

Draft

Na czele dalej Nowy. Zgarnął też najlepszy wynik kolejki - 56punktów. Lovren 13pkt, Salah, Zaha i Christensen po 8pkt i Eriksen 7pkt. Panowie do roboty! Ileż jeszcze będę pisał o Nowym ? :P

Prezes kolejki - Lojerek

Prezesem kolejki jak już wcześniej wspomniałem zostały Bobry simeone - Lojerka. Prezes zdobył w tej rundzie 97 pkt !! GRATULACJE !!

Koń z rzędem

Lojer pytał o dokłądny wynik City - Spurs -odpowiedź: 4-1 oraz o występ Krychy - odpowiedź : Zagra i zejdzie.
Wyniku nikt nie trafił chodź BARDZO BLISKO był Barni (4-0, Spursi trafili w 93minucie).
Na drugie pytanie dobrze odpowiedzieli: Nowy, Barni (prawie trafił minuty;]), Ziks, slawekk.