Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Akneo zdobywa 15. Puchar LME! Co za finał

Wyniki 15. Pucharu LME Wyniki 15. Pucharu LME LM

Za nami kolejny finał Pucharu ze zwrotami akcji, emocjami i grą do końca. Ostatecznie o zaledwie 3 punkty lepszy Akneo, który pokonał broniącego Pucharu Legionistę. Co ciekawe w tym finale zadecydowały... zmiany na boisku Ekstraklasy. Zapraszam na podsumowanie finału 15. Pucharu LME.

Akneo, HektorArte - Legionista, Blancos

Składy finalistów (pogrubione różnice)

Akneo:
Sandomierski - Arajuuri, Grodzicki, Sretenovic - Kiełb, Pawłowski, Hamalainen, Iwański - Rakels, Kuświk, Barisić (k)
Ławka: Drzewiecki - Horvath, Bożić, Starzyński
Transfery: Kiełb za Wilczek, Barisić za Brożek

Legionista:
Putnocky - Magiera, Maric - Madej, Pawłowski, Hamalainen, Iwański, Mica (k) - Tuszyński, Zwoliński, Kuświk
Ławka: Węglarz - Sretenovic, Maliszewski, Witek
Trasfery: Iwański za Nazario, Mica za Wilczka

Cóż to był za finał

Finał na żywo - tak relacjonowaliśmy na forum

Już przed finałem dało się wyczuć nutkę emocji. Obaj finaliści analizowali składy przeciwnika i konsultowali swoje posunięcia. Akneo przyznał, że ten pojedynek miał wielki wpływ na jego skład.

Wreszcie zaczęliśmy! Finał miał swoje dwie połowy. Pierwsza odbyła się we wtorek, gdy grała grupa spadkowa. Druga - w środę przy meczach grupy mistrzowskiej.

Pierwszy dzień miał odpowiedzieć najwięcej - grali kapitanowie finalistów: Barisić dla Akneo i Mica dla Legionisty.

A zaczęło się od bramki Kiełba (Akneo). Później przez moment powiało nadzieją w drużynie Akneo i grozą u Legionisty. W 43. minucie miał zejść kapitan Blancos. Literówka, przejęzyczenie? Ostatecznie to Micael zszedł.

Później odwrotnie - Mica marnuje setkę. Jęk zawodu wśród sztabu Legionisty; ulga wśród kibiców Akneo. Gdy Barisić zszedł z boiska wiadomo było, że skończy się placem. Legionista miał wciąż Micę na boisku, ale.. ten też nic nie zrobił. Oprócz czystego konta. Zatem w pojedynku kapitanów 2x3 do 2x2 dla Legionisty - zawiedli się obaj.

Na koniec pierwszego dnia Akneo zyskał 11 punktów przewagi. Na drugi dzień ostał się Arajuuri. Legionista mimo straty miał aż 4 piłkarzy do gry: Magierę, Madeja, Tuszyńskiego i Zwolińskiego. Nadzieja w obozie Blancos nie gasła.

Na starcie drugiego dnia zaskoczenie. Magiera i Madej zostają na ławce u Legionisty. Po chwili okazuje się, że wcale nie tak źle - Górnik traci bramki na potęgę a z ławki Blancos punktuje Sretenovic (5).

Akneo zyskuje 4 punkty Arajuuriego i długo prowadzi 5 puntkami z Legionistą. Wtedy następuje przełom. Tuszyński strzela i mamy remis. Dla Legionisty to zwycięski remis (lepszy kapitan)! Do końca finału pozostaje 45 minut.

Na 22 minuty przed końcem na boisku w Zabrzu pojawia się Madej, który tym punktem zachowuje remis dla Legionisty (wcześniej Jagiellonia traci bramkę i Tuszyński punkt za ofensywną grę).

Decydujący moment finału nastąpił 12 minut przed końcem. W Górniku ostatnia zmiana, na boisko wchodzi Magiera. To zmienia wynik Blancos. Sretenović (5) już nie wejdzie z ławki, pozostaje 1 punkt Magiery. Akneo ma 4 punkty przewagi!

Pod koniec Legionista zyskuje 1 punkt (ofensywa gra Tuszyńskiego), ale nie zmienia to już ostatecznego wyniku.

Akneo wygrywa 3 punktami! "OLE OLA!!!" triumfuje zaraz po meczach.

O sile finału świadczy też fakt, że Akneo zajął 2. a Legionista 4. miejsce w kolejce.

Wyniki finalistów

Akneo                                                       Legionista

Największy sukces Akneo

Dla Prezesa grający drugi sezon w LME to największy sukces. Do triumfu w Pucharze może dołożyć także medal za podium (zdecyduje ostatnia kolejka). Akneo zmierza także po triumf w LM Champions League. To udana wiosna Prezesa HektorArte.

Legionista Człowiekiem Pucharu?

Mimo porażki, Legionista w ostatnim czasie jest najlepszy z nas w rozgrywkach pucharowych. Triumfował w poprzednim sezonie, teraz miał szansę na trzecią wygraną. Kto wie czy nie zdetronizował Ryma z tytułu "Człowieka Pucharu".

A w historii Pucharu LME zachowała się tradycja "nikt nie obroni pucharu".