Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Słowik zdobywa 16. Puchar LME! Ależ finał!

Cóż to był za finał! Trwał do ostatniego meczu, do ostatniego gwizdka. Rozstrzygnął się na 10 minut przed końcem ostatniego meczu. Decydująca okazała się zmiana Słowika - w roli kapitana Rakels zastąpił Nikolica. Zapraszamy na relację z finału.

Obrońca pucharu kontra druga siła ligi

Już przed finałem czuliśmy, że może to być wielkie starcie. Spotkali się broniący tytułu Akneo i Słowik, drugi w tabeli - wciąż walczący o mistrza. Za Akneo przemawiało wyczucie pucharowe, za Słowikiem doświadczenie i pozycja w tabeli.

Do ostatniego meczu

Na starcie Drużyny finalistów różniły się sześcioma piłkarzami oraz kapitanem - co okazało się kluczowe. Akneo postawił niezmiennie na Nikolica, Słowik zaryzykował z Rakelsem przedłużając emocje do samego końca (Nikolić grał w niedzielę, Rakels - w poniedziałek).

Słowik tłumaczył: jak porównałem nasze składy przed tą kolejką, to stwierdziłem, że nie mogę mieć takiego samego kapitana, bo nie mam wtedy szans. Dlatego zagrałem Rakelsem. To była trudna decyzja, bo grupa poscigowa (z wyjątkiem Krisa) ma Nikolicia. Ale Rakels na kapitanie oznaczał też próbę zbliżenia się do Krakusa, co przeważyło szalę. Jak grać, to o wszystko :)

Akneo był zaskoczony: od 2 kolejki do 19 miales Nikolicia na kapitanie wiec nie spodziewales sie ze zmienisz...

Po pierwszym dniu wynik brzmiał 4:2 dla Akneo.

W drugim dniu Słowik zyskał Czerwińskim i wyszedł na prowadzenie 14:10.

Trzeci dzień był sądny dla Akneo. Grali legioniści, w tym kapitan Nikolić. Bliski gola (ostatecznie bramka samobójcza) zakończył z placowym 2x2. Stracona bramka Legii zabrała też bonusy Brzyskiemu i Kucharczykowi. Słowik choć Cotrą i Vackiem zdobył tylko 2 punkty, miał też Burica za 8. Na koniec niedzieli było 34:31 dla Akneo.

Ten ostatni mecz

Grała Cracovia z Koroną. Dla Akneo grał bramkarz Pasów Sandomierski, dla Słowika - kapitan Rakels (ale także w składzie Akneo). Zaczęliśmy liczenie "a co się stanie, gdy".

I ruszyyyliii! W 3. minucie bramkę strzela Rakels i Słowik zmniejsza stratę do 2 punktów.

W 19. minucie gola strzela Korona - Słowik wychodzi 1 punktem na prowadzenie!

W 58. minucie Korona strzela drugą bramkę i Słowik ma już 2 punkty przewagi. Akneo przestaje wierzyć: po 19 minutach bylo pozamiatane...Legia mi spierdzielila final i tyle.

WTEM! Karny dla Korony. Akneo: ostatnia szansa. Sandomierski broni karnego, dostaje 5 punktów i Akneo wychodzi na prowadzenie 3 punktami!

Kibice HektorArte, Akneo i Zimoch krzyczą: kończ panie Turek!

WTEM! Rakels strzela drugą. A raczej, za Krisem: Rakelsssssssss! Słowik wraca na prowadzenie, dwoma punktami, bo Łotysz otrzyma 1 punkt bonusu za strzały celne.

Tak kończy się finał. Ze zwrotami akcji, zmianą prowadzenia, ze Statuetką przechodzącą z rąk do rąk. Ostatecznie Słowik!

Akneo, HektorArte - Słowik, Cwane Hultaje  53:55

Skład Akneo:                                              Skład Słowika:

Choć decydowała różnica kapitanów, teraz patrząc na składy, widać jeszcze jedną różnicę. Akneo pozostawił Mraza na ławce (stawiając na Brzyskiego w starciu Legia - Piast). Tymczasem to Mraz zalicza asystę i różnica 3 punktów jest na korzyść Słowaka. 3 punktów, które brakło do triumfu Akneo.

Słowik z pierwszym pucharem, tradycja zachowana

Triumf w Pucharze to piąty medal Słowika w Lidze Mieleckiej w Ekstraklasie (2 mistrzostwa, 1 wicemistrzostwo, 1 brąz). Akneo nie obronił Pucharu, dzięki czemu zachowana została tradycja "nikt nie obroni Pucharu".

Dla Słowika decyzja o kapitanie Rakelskie nie tylko dała triumf w pucharze, ale także przedłużyła szanse na mistrzostwo do ostatniej kolejki.

Dla Akneo drugi finał z rzędu to awans do pozycji "Człowieka Pucharu", obecnie obok Legionisty, który ma już dwa triumfy, trzy finały, w tym także dwa z rzędu. Nie zapominamy także o Rymie (dwa triumfy, trzy finały) i Koniku (dwa triumfy, cztery! finały) - acz to było już sezony temu.

Najlepszy finał?

Wydawało się, że poprzedni finał był tym "najlepszym". Wtedy różnica wyniosła 3 punkty a zwycięstwo Akneo nad Legionistą stało się faktem także w ostatnim meczu. Jednak ten finał, ponownie z udziałem Akneo - miał więcej zwrotów akcji do samego końca. Oby więcej takich finałów, oby więcej takich rozgrywek - bo ten puchar dostarczył nam emocji niemal na każdym etapie (szczególnie w ćwierćfinałach).

Przeżyj to jeszcze raz - Finał na Żywo na Forum LM.