Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Zmiany jak w kalejdoskopie - liderzy tracą punkty! Podsumowanie 30. kolejki LMPL

Bohaterowie 30 kolejki-Simpson i Britos Bohaterowie 30 kolejki-Simpson i Britos Zimbio i Irish Sun

Chelsea w końcu traci punkty w lidze. W LM liderzy zmieniają się co kolejkę. W pucharze zmiany i walka do końca o top 8. Zapraszam na podsumowanie 30 kolejki LMPL.

Chelsea 1-2 Crystal Palace
Kolejna kolejka, kolejne niespodzianki za nami. Na szczególną uwagę zasługuje wyczyn Crystal Palace, które to pokonało Chelsea na jej terenie. Nie lada wyczyn, ponieważ Chelsea na własnym terenie przegrała do tej pory tylko raz. Było to w 3 kolejce z Liverpoolem (1-2). Tym samym CP wykonało milionowy krok w celu utrzymania się w lidze.
Mecz lepiej zaczęli gospodarze, już w 5 minucie bramkę strzelił Fabregas. Odpowiedź gości była błyskawiczna i nokautująca. Najpierw Zaha strzelił gola pomimo asysty aż 4 graczy Chelsea, a 2 minuty później,w bardzo ośmieszający sposób, Beneteke dał prowadzenie. Duet Zaha-Benteke pozamiatał! Tym samym Koguty tracą już tylko aż 7 punktów.
Man Utd 0-0 West Brom
Kolejna dla niektórych niespodzianka to bezbramkowy remis ManUtd z West Brom. Piszę dla niekórych, bo biorąc pod uwagę listę abstencji w United, WB wcale nie było skazane na pożarcie. Pierwszą połowę oba zespoły przespały. W drugiej Diabły przycisnęły marnując kolejne sytuacje bramkowe. Po fajnej klepce swoją okazję miał Fellaini, ale piłka minimalnie minęła słupek. Chwilę później sam na sam wybronił Foster zatrzymując strzał Mkhitaryana. Następnie, piekielnie mocno w słupek uderzał Rashford. W końcówce JEDYNY celny strzał oddał Fletcher. Po interwencji De Gei piłka odbiła się od poprzeczki! West Brom po takim meczu remis może śmiało uznać za sukces.
Hull 2-1 West Ham
Pierwsza połowa to niemoc Tygrysów. Jedynego gola strzelił Carroll, którego KAPITALNYM podaniem obsłużył Cresswell. Zaraz po przerwie na boisko wchodzi TURBO GROSIK. I to on odmienia grę gospodarzy. Najpierw świetna asysta z akcji do Robertsona, a potem kolejna asysta, tym razem z rzutu rożnego i gol Ranocchi. Śmiało można Grosickiego nazwać bohaterem tego meczu!! BRAWO KAMIL.
Swansea 0-0 Middlesbrough
Doskonały występ byłego zawodnika Barcy - Valdesa. Według systemu bonusów najlepszy na boisku. Dwukrotnie powstrzymał lidera Łabędzi Sigurdssona. Islandczyk popisał się świetny wykonaniem rożnego, z którego bezpośrednio zdobyłby bramkę, ale Valdes wypiąstkował piłkę z linii. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Negredo, ale w 99% sytuacji zgłówkował obok bramki. To powinna być bramka...
Burnley 0-2 Tottenham
Koguty chcą postraszyć obecnych liderów. Kolejny bardzo solidny występ. Czyste konto i dwie bramki na tak trudnym terenie to nie lada wyczyn. Tym razem dla Spursów strzelali Dier i Son.
Arsenal 2-2 City
Mecz kolejki. Rozmawiając z kibicami Arsenalu dochodzę do wniosku, że to najgroszy możliwy wynik. Wielu odziwo chciało porażki swojej drużyny ze względu na możliwą dymisję Wengera. Remis niestety nie daje im nic. Niewykorzystali wpadki United. Mogą jedynie się cieszyć, że punktów nie zdobył Everton, bo byłby kolejny spadek w tabeli. Najlepszy w drużynie gospodarzy był Mustafi. Strzelił bramkę i zaliczył asystę. W drużynie gości-lider ataku Aguero. Obywatele opuszczają Londyn z lekkim rozczarowaniem, gdyż prowadzili 1-2 i zdawało się, że kontrolowali mecz. Sanchez nieobecny.
Southampton 0-0 Bournemouth
Najciekawszy momentem spotkania był rzut karny dla Bournemouth. W 79 minucie do piłki podchodzi ARTER (9minut wcześniej zszedł King), tak więc podszedł, strzelił iiiiiiiii .... ponoć piłka po tym strzale się jeszcze nie znalazła...
Liverpool 3-1 Everton
Świetny mecz gospodarzy. Świetny gol Coutinho. Świetny wynik. Tylko gdyby nie kontuzja Mane. Na razie nie do końca wiadomo jak poważny jest uraz, ale nie wyglądało to zbyt ciekawie. Na pierwszy rzut oka, wygląda to na problem z więzadłami w kolanie. Szkoda bo senegalczyk świetnie się spisywał do tej pory.
Leicester 2-0 Stoke
Kolejna wygra Lisów. Piłkarze w końcu wzięli się do roboty. Zapomnieli już o kryzysie, Ranierim i grają swoje wygrywając i praktycznie zapewniając sobie utrzymanie z taką grą. Na uwagę zasługuje występ Dannego Simpsona, który do czystego konta dołożył dwie asysty. Pierwsza asysta to głównie zasługa Ndidiego, który pięknym strzałem pokonał Granta. Druga to piękna wrzutka do Vardiego, który niczym błyskawica wyprzedził obrońcę i piekielnym wolejem pokonał bezradnego bramkarza. Obie bramki - palce lizać.
Watford 1-0 Sunderland
Koty z taką grą się niestety nie utrzymają...Posiadacze Defoe powinni się mocno zastanowić nad sprzedażą. Bohaterem meczu Britos- gol i czyste konto.

SYTUACJA W TABELI LMPL
W naszej tabeli kolejna zmiana lidera! Prezesi zgodnie stwierdzili, że musi być do końca ciekawie i lepsze występy przeplatają gorszymi. Tym razem gorszą kolejkę zalicza Ziks, a lepszą Lojer.
Ziks postawił kartę na Chelsea czym mocno się rozczarował. Kapitan Costa (2x1 pkt.), Pedro (2 pkt.) i Hazard (5 pkt.). Lojer natomiast, dzięki nadwyżce w banku, zamienił Croucha na Vardiego, ktorego mianował kapitanem. Brawa, gdyż Vardy zdobył 7 punktów. W dodatku u Lojera zapunktowałą obrona Świętych (Foster+Cedric=12 pkt.) Pomoc w 60% to gracze Spurs. Czyli coś w stylu"któryś musi zapunktować" i zapunktowali. Alli asysta (6pkt.) i mimo tylko 18 minut na boisku, bramkę zdobył Son (6pkt.) I takim sposobem Lojer w ciągu dwóch kolejek z 4 miejsca wskoczył na fotel lidera.
Ziksa przegonił również Dejvidham UTD Junior, któremu niespodziewanie zapunktował Benteke (10 pkt.), swoje dołożyli Mane i Sane (6pkt. i 7 pkt.), a z obrony McAuley (8pkt.) oraz Mawson (5pkt.).
PREZES KOLEJKI
Tym razem mamy już jednego Prezesa Kolejki, a został nim Wojtek Dymek i jego BS Mielec. Wojtek zdobył imponujące 72pkt. IDEALNA obrona to : Boruc (8 pkt.) Huth (6 pkt.),Ranocchia (11 pkt.)i Valencia (8 pkt.)- razem 33 punkty! Niektórzy prezesi gorzej punktowali niż ta obrona! To nie koniec...W pomocy Alli z asystą(6 pkt.), Firmino z asystą(5 pkt.), Mahrez z czystym kontem(3 pkt.)oraz Turbo Grosik z dwoma asystami (7 pkt.). W ataku świetnie spisał się kapitan Vardy(2x7pkt.)
Brawo Prezesie! Miły akcent zważając na pozycję w tabeli oraz brak udziału w pucharze.
Skład Wojtka poniżej.

SYTUACJA W PUCHARZE
To co się dzieje w pucharze przypomina teksańską masakrę piłą łańcuchową !
10 z 13 Filu Team 44-34 Predator Mielec
I niespodzianka kolejki to wygrana NaNowo (24miejsce) 57-50 Dejvidham UTD Junior (7miejsce) WALKA DO KOŃCA !!

W tej kolejce znalazła się jedna perełka, a mowa o pojedynku elej TEAM (2miejsce) z Filem (8miejsce).
Prezesi z top 10 grają z dolną cześcią tabeli. Zobaczymy czy faworyci sprostają zadaniu.