Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Lukaszz: Stosuję strategię "all in". Wywiad z rekordzistą LME

Stosuję strategię "all in" ;) W wybranych przeze mnie 2-3 meczach musi paść sporo bramek. Więc albo wysoki wynik albo poniżej średniej - mówi Lukaszz, rekordzista punktów w kolejce Ligi Mieleckiej w Ekstraklasie. Lukaszz jako jedyny z nas dwa razy przekroczył barierę 100 punktów w kolejce w Ekstraklasie, aż sześć razy w karierze osiągnął co najmniej 85 punktów. W ostatnim, 29. sezonie LME - dokonał tego cztery razy. Mimo to medalu nie zdobył. O rekordach, wysokich wynikach a także o tym dlaczego one nie przekładają się na medale - przeczytacie w wywiadzie. Zapraszam!

 

Nowy: Wiesz, że jesteś rekordzistą Ligi Mieleckiej w Ekstraklasie?

Lukaszz: Tak, wiem i cieszy mnie, że mam najwyższy wynik punktowy pojedynczej kolejki ze wszystkich sezonów LM Ekstraklasy :)

Dokładnie, 113 punktów to najwyższy wynik w jednej kolejce w Ekstraklasie. Ugrałeś go dwa sezony temu. Co więcej, jako jedyny - dwa razy przekroczyłeś barierę 100 punktów, drugi raz w ostatnim sezonie. W sumie 6. razy jesteś w GSP, czyli uzyskałeś co najmniej 85 punktów w kolejce. Imponujące! Pamiętasz też najwyższy wynik 113 punktów?

Pamiętam, że sprawdzałem wyniki kolejki na bieżąco, bo było jasne, że sporo uczestników LM będzie miało bardzo wysoki wynik. Nie zdawałem sobie jednak sprawy, że uda mi się pobić rekord... Nawet nie wiedziałem jaki był do tej pory najlepszy wynik, ups.. ;)

W tym sezonie aż 4 razy zagrałeś na co najmniej 85 punktów. W tym w 7. kolejce zdobyłeś 102 punkty, rekord sezonu. Zmiana opaski kapitana na Angulo (2x17), transfery Kurzawy (14) i Gumnego (7). Pamiętasz tą kolejkę i te zmiany?

Chciałem sprowadzić kogoś z Górnika i akurat padło na Kurzawę oraz kogoś z Lecha.

Jaka jest recepta na takie wyniki? Sam ugrałem najwyżej 91 oczka.

Stosuję strategię "all in" ;) W wybranych przeze mnie 2-3 meczach musi paść sporo bramek. Więc albo wysoki wynik albo poniżej średniej.

Mimo tych wyników zająłeś "dopiero" 6. miejsce. W sezonie z rekordem 113 punktów (27. sezon) byłeś w lidze 15. Takie wyniki dają Ci miejsce w historii LME, ale nie dają medali. Czego brakuje do sukcesu medalowego?

Właśnie ze strategii, której używam wynikają takie miejsca. Celuje w wysoki wynik punktowy pojedynczej kolejki, ale niekorzystny wynik dwóch czy nawet jednego meczu przekreśla szansę na najwyższe miejsca w lidze.

Pamiętasz konkretne decyzje, które zaprzepaściły szansę na lepsze miejsce w tym sezonie?

W ostatniej kolejce mocno zastanawiałem się nad Gytkjaerem, jednak ostatecznie go nie sprowadziłem. Szkoda, bo mogło być nawet 4. miejsce. Jednak nie ma co się zastanawiać co by było gdyby, decyzje zapadły przed meczem ;)

Mimo to, w ostatnich trzech sezonach zajmowałeś kolejno 15. - 13. i 6. miejsce. Progres jest. Może czas na podium?

Z tego co zauważyłem poziom Ligi Mieleckiej cały czas rośnie. O podium będzie na pewno trudno, jednak powalczymy (z pewnością o kolejne wyniki w galerii chwały ;) )

Twoja historia w Lidze Mieleckiej w Ekstraklasie sięga 8. sezonu! Ale dotąd zagrałeś tylko.. 5 sezonów - wspomniany 8., później 12. i ostatnie trzy. Dlaczego tak nieregularnie?

Z tego co kojarzę te dawne rozgrywki były w Wygraj Ligę na gazecie.pl. Przypominam sobie, że zaczęto tam jakieś kombinacje ze sponsorami itp. Niezbyt podobały mi się zmiany i zrezygnowałem. Do powrotu skusiły mnie przychodzące maile na pocztę o tym co się dzieje w LM oraz to, że Dżak coś tam zaczął mi o niej wspominać ;)

Przed nami nowy sezon. Czy wciąż Angulo, Kurzawa, Carlitos będą dawać punkty?

Na pewno, tylko pytanie, jak dużo ? ;) Gwiazdy danej rundy nie koniecznie dobrze punktują w kolejnej.

Przygotowujesz się już do sezonu? Na kogo będzie warto stawiać?

Legia robi sporo transferów, silny Lech, ciekawe czy nadal Górnik utrzyma formę. Na pewno będzie ciekawie, tym bardziej, że ceny topowych zawodników zeszłej rundy będą bardzo wysokie.

Ostatnio częściej zaglądasz na forum, szczególnie w temat o piłkarskiej Stali Mielec. Wiosna ma być walką o Ekstraklasę. Jak oceniasz szanse naszego Klubu?

Myślę, że mamy ambitny zespół, który będzie dawał z siebie wszystko. Transfery wyglądają według mnie solidnie. Jestem dobrej myśli.

3 lutego spotkanie. Widzimy się?

Jeśli będę miał możliwość to na pewno się pojawią, jednak póki co nie mogę tego potwierdzić.

Zaloguj się, by skomentować