Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Mamy finalistów 23. Pucharu LME - małżeński pojedynek!

Jako że końcówka ekstraklasy rozgrywana jest w błyskawicznym tempie to i tegoroczna walka o Puchar szybko wkroczyła w ostatnią fazę. Po rozegranych w weekend rewanżach półfinałowych spotkań wyłonili się tegoroczni finaliści: małżeństwo Akneo i Akneo2. W Lidze Mieleckiej małżeński pojedynek już oglądaliśmy (kilka lat temu w 1/8 finału pucharu rywalizowali Morwi z Sikorką), ale finału małżeńskiego w historii jeszcze nie mieliśmy. W przegranym polu zostali Grześ i Konik. Zapraszam na krótkie podsumowanie.

Opis pierwszych starć znajdziecie tutaj.

 

Akneo2, Akneo2 - Grześ, typ team 4 95:94 (53:55, 42:39)

Cóż za emocje! Po pierwszym spotkaniu Prezeska Akneo2 traciła do Grzesia dwa punkty, pisaliśmy że wszystko może się zdarzyć, no i zdarzyło... W rewanżu w ekipie Akneo2 średnio z wyborami: kapitan Parzyszek (2x4) nie pomógł zbytnio, a w obronie biegał chociażby pechowiec Sedlar (-1). Tak naprawdę sytuacje uratował wchodzący za niegrającego Hamalainena (-) gracz Pogoni Kozulj (9). Gdyby nie on Prezeska nie miała by czego tu szukać.

Na przeciwnym biegunie Grześ nie potrafił skorzystać ze słabszej dyspozycji rywala i zapunktował na podobnym poziomie. Wynik 39 punktów dodał walce o miejsce w finale dramaturgii, ale dumy nie przynosi. Kapitan Carlitos (2x3) tym razem nie wystrzelił. Camara (2), Jóźwiak (2), czy Słowik (4) w bramce tej pożądanej różnicy nie zrobili. No cóż Grześ tym razem znowu musi się obejść smakiem i na kolejny sukces poczekać do kolejnej edycji.

 

Akneo, AKNEO - Konik, Wiśnia Trzciana 125:113 (63:63, 62:50)

Remis po pierwszym starciu zwiastował wielkie emocje w rewanżu. Pojedynek lidera LME Akneo z obrońcą Pucharu Konikiem lekko rozczarował. A to za sprawą podobieństw w składach obu ekip. Wynik tak naprawdę rozstrzygnęli nieliczni piłkarze robiący różnicę. I tak u Akneo szale zwycięstwa przeważył grający świetny mecz w skłądzie Śląska: Cholewiak (10). Za to u Konika last minute kontuzja bramkarza Placha (-) i brak zmiennika mocno ograniczyła dorobek punktowy. Dodatkowo mający zrobić różnicę Medeiros (3) nie podołał zadaniu. Szczerze mówiąc przy tak bliźniaczych składach ciężko o dramaturgię więc ten wynik musimy przyjąć na klatę. Miejmy nadzieje, że w finale tych różnic będzie jednak więcej...

 

Finał 23. Pucharu LME 

 

Akneo2, Akneo2 - Akneo, AKNEO

No i mamy małżeński pojedynek w finale 23. Pucharu LME! Smaczku dodaje fakt, że przeciw sobie staje też wiceliderka i lider LME pewnie zmierzający do mistrzostwa. Bezdyskusyjnie najlepsze ekipy tej edycji rozgrywek. 

Śledź finał na żywo

Zaloguj się, by skomentować