Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Co zapamiętamy z 20. sezonu LME?

Kończymy podsumowanie 20. sezonu Ligi Mieleckiej w Ekstraklasie. W ostatnim tekście sygnowanym 20. sezonem LME zbieramy wszystko, co zapamiętaliśmy z jubileuszowych rozgrywek LME. A jest co wspominać! Zapraszam do lektury!

Zobacz: Wszystkie teksty podsumowujące 20. sezon LME

To był wyjątkowy sezon

Zawsze to piszę ;) ale teraz argument jest wyjątkowy. To był 20. - okrągły sezon Ligi Mieleckiej w Ekstraklasie. Zamykający jednocześnie 10 lat Ligi Mieleckiej. Zaczynaliśmy wiosną 2003 roku. Mamy połowę roku 2013. Kawał historii zapisaliśmy naszą grą, rywalizacją i spotkaniami. Co do spotkań, grzejcie się na 10. Spotkanie LM!


Lojer razy pięć

Nie sposób zliczyć wszystkich medali Lojera, za to łatwo zliczyć ile razy zdobywał mistrzostwo LM w Ekstraklasie. W ciągu 20 sezonów, co piąte mistrzostwo przypadło prezesowi AC Majland. Daje to ładną liczbę pięciu mistrzostw. Dość przypomnieć, że nikt oprócz Lojera nie ma nawet trzech tytułów. Multimedalista jak się patrzy.

Co więcej - sposób w jaki prezes zdobywał kolejne mistrzostwo budzi podziw. Nie wygrał żadnej kolejki, nie zdobył żadnego tytułu za złe wybory, tylko raz nagrodziliśmy go Sochą Kolejki (za dobre zmiany). Jak tłumaczył nam w wywiadzie - taka szarzyzna ligowej młócki.  Na pełnym spokoju, systematycznie punktując, nie spadając poniżej pewnego poziomu - po prostu MISTRZ.

Jak ostatni sezon i swoją pozycję ocenia Lojer? Przeczytaj wywiad na koniec sezonu.


Rymu - Człowiek Pucharu

Puchar rządzi się swoimi prawami - to wiemy. Wygląda jednak na to, że tylko jeden z nas tak naprawdę te prawa zna. To Rymu, który drugi raz w karierze sięgnął po to trofeum. Co prawda dwa tytuły ma także Konik, ale to Rymu zawsze (no może prawie zawsze) co najmniej wychodzi z grupy i jakże często jest w ćwierćfinale, półfinale i wreszcie w finale (trzy razy).

Dlaczego tak się dzieje? Rymu tłumaczył nam w wywiadzie.


Elvis, Król Kolejek

W każdym sezonie jest ktoś, kto choć może nie zdobywa najważniejszych tytułów - nie da o sobie zapomnieć. To niegdyś był AS Massud i jego ofensywy; to z kolei Nowy przypominał się z Nowizną; to Mgolden wszystkich młócił.. w zapowiedziach przed sezonem; to szaleli debiutanci.
Debiutanci - no właśnie. W tym sezonie jeden z nich - Elvis, szalał aż miło. Długo przed tym sezonem korzystał z naszej LM-owej gościnności (grał z nami w piłkę, bywał na Spotkaniach LM) aż wreszcie zdecydował się zagrać. I zagrał jak król rock'n'rolla - wygrywając 3 kolejki, najwięcej ze wszystkich. Nazwaliśmy go Królem Kolejek.
Ostatecznie Elvis zajął 4. miejsce (o asystę poniżej 3. lokaty) i dotarł do finału Pucharu LME. Przegrał tylko ze zdecydowanie bardziej doświadczonymi prezesami.


Typer jednak niesystemowy

W tym sezonie w typerze Ekstraklasy mieliśmy dwa systemy. Lojer jechał z 1:0 na każdy mecz, Zupka odwrotnie typując niż AS Massud. Wygrał Starydobrytom, którego "systemem" było.. typowanie w 2 minuty. Czyli żaden system nie dał wygranej acz wyniki Lojera czy Zupki złe nie były.
O typowaniu i swojej wygranej Starydobrytom opowiedział nam w wywiadzie.


Koniec Nowizny?

Takie wieści krążą w kuluarach LM. Dla przypomnienia - Nowizna to styl życia prowadzenia drużyny przez Nowego w trakcie wielu sezonów. Charakteryzuje się częstymi zmianami składu, zmianami koncepcji, zapowiedziach ataku. Wszystko kończyło się spektakularną klęską i śmiechem z prezesa.
Tymczasem drugi sezon z rzędu Nowy siega po wicemistrzostwo czym zdaje się kończyć nowiznę. Czy rzeczywiście? Nagrody Jóźwiaka Kolejki z tego sezonu mówią co innego.


Stara gwardia na czele

Choć debiutanci zawsze zaskakują i potrafią wygrywać (Koma, Sabeen), w tym sezonie było zupełnie inaczej. Co prawda szalał wspomniany wyżej Elvis a Pilkaka długo był w czołówce, ale ostatecznie triumfowali starzy wyjadacze. Na podium Lojer, Nowy i Legionista - pamiętający same początki Ligi. Puchar w rękach Ryma, który choć karierę zaczął zdecydowanie później, to weteranem LM może się już nazywać.
To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy grają długo a wygrać nie mogą. Doświadczenie też się przydaje a przykłady Legionisty czy Nowego pokazują, że warto czekać.


Były wyróżnienia

I to aż w 8 kategoriach. Co prawda medali za to nie ma (bo jak dawać medal za najgorszy wybór kapitana?), to wielu z nas mogło się poczuć wyróżnionym, gdy w podsumowaniu kolejki pojawiała się wzmianka "Mateję Kolejki zdobywa...". Podsumowanie nagród i wyróżnień 20. sezonu LME w osobnym artykule.


Pogadaliśmy

To, co jest najfajniejsze na stronie LigaMielecka.pl to forum. Dyskusje mamy różne, od oczywistych ("Stal wygrała"), przez gorące ("co Ty piszesz!"), po wyzywające ("wygram z Wami!"). Patik przygotowała zestawienie najciekawszych rozmów z forum.
Obok forum są wywiady - pewne wyróżnienie dla niektórych prezesów. Te też mamy zebrane w całość, czyli przeczytajcie opowiadanie o wywiadach.


Czy to wszystko?

Zapewne nie. Zatem co Ty zapamiętałaś/eś? Piszcie w komentarzach :-)
Każda ciekawostka jest warta wspomnienia. A kto wie - może na nich oprzemy LMowy konkurs wiedzy na Spotkaniu LM.


red. Nowy


 

 

 

Zaloguj się, by skomentować