Liga Mielecka

Gramy w Fantasy Futbol

Ekstraklasa, Premier League, Champions League

Co zapamiętamy z 27. sezonu LME?

Kończąc podsumowanie 27. sezonu LME wyciągam te momenty, które najbardziej zapadły w pamięć. Przeczytajcie przegląd ostatniego sezonu Ligi Mieleckiej w Ekstraklasie. Co z niego zapamiętamy?

 

 

 

Powrót Konika

Konik to dwukrotny triumfator Pucharu LME, ale aż czterokrotnie grał w finale. Swoje pierwsze mistrzostwo zdobył w 11. sezonie. W poprzednich 4 sezonach (od 23. do 26.) nie grał. W ostatnim przed przerwą 22. sezonie zajął.. ostatnie 41. miejsce.

Wrócił po przerwie i zdobył mistrzostwo. Co ważne, już od 2. kolejki był na podium a od 16. (z 20) na 1. miejscu. Wielki powrót w wielkim stylu.

O przerwie, powrocie i mistrzowskim sezonie Konik opowiedział w wywiadzie.
 

Asy z plecaka i perełki

Gdy mówisz "Konik", myślisz "as z plecaka". To właśnie Konik jest autorem tej nazwy, która sprowadza się do znalezienia piłkarza, który nie tyle dobrze punktuje, co robi różnicę w lidze - niewielu go ma, lub niewielu powierzyło mu opaskę kapitana.

Konik w mistrzowskim sezonie wyciągał asy - Vassiljev na początku sezonu (gdy miało go niewielu), Szwoch chwilę później (na kapitanie 2x14) czy Frączczak, którego Mistrz po 5 kolejkach na ławce wyciągnął do pierwszego składu na 15 punktów.

W całej lidze o takich piłkarzach mówimy "perełki". Tych było więcej. Wspomnieć trzeba Boguskiego, którego Akneo2 kupiła przed 17. kolejką, kapitanowała i zdobyła 2x23 punkty. To dało Prezesce przepustkę do srebra na koniec sezonu.

To także 19 punktów Cernycha w 4. kolejce dla Lojera (brąz) czy 25 punktów Gyurcso u Nowego (4. miejsce).

O wpływie perełek na końcowy sukces rozmawiałem z Lojerem.
 

Pierwsza Prezeska z Pucharem

Za nami 18 sezonów z Pucharem LME. Po raz pierwszy triumfowała w nim Pani Prezes. Dotąd trzy Prezeski grały w finale (Legionistka, Alice i Paskuda). Pierwszy triumf Prezeski jest dziełem Kushiny, która w LME debiutowała.

Co ciekawe - to drugie złoto Prezeski w LME. Pierwsze zdobyła Sabeen, która wygrała ligę w 17. sezonie. Co więcej - ona także wtedy debiutowała.

O swoim debiutanckim sezonie, dołączeniu do LM i nauce Kushina opowiedziała w wywiadzie.
 

Grześ po raz czwarty

Mamy Króla Typera. Po raz czwarty, co jest rekordem - i po raz drugi z rzędu Typera wygrał Grześ. Co więcej, Grześ wygrał z najwyższą przewagą w historii typera.

O swoim triumfie, typerze i ostatnim sezonie Grześ opowiedział nam w wywiadzie.
 

Wysokie wyniki

To był przełomowy sezon w wynikach. Po zmianie platformy - po raz pierwszy zagraliśmy w nowej Fantasy Ekstraklasa, nasze wyniki poszły w górę. Duża w tym zasługa samych zawodników (Vassiljev, Nikolić, Cernych, ofensywa Legii w końcówce), ale przede wszystkim systemu punktacji (bonusy za remis i zwycięstwo). Miało to wpływ na naszą historię.

Rozegraliśmy aż 20 kolejek, dzięki czemu...

Pękło 1000 punktów

Aż 16 drużyn przekroczyło barierę 1000 punktów! W całej historii LME tylko w dwóch sezonach ta bariera została przekroczona. W 21. sezonie trzech prezesów miało ponad 1000 pkt a w 25. sezonie siedmiu.

Dotychczasowy rekord 1057 punktów Krakusa z 25. sezonu pobił Konik z wynikiem 1175 (a wyższy od dotychczasowego miało 12 Prezesów). Zobacz pełne wyniki 27. sezonu.

O skoku do przodu mówią jednak bardziej wyniki kolejkowe. Bo mamy...

Nowy rekord punktów w kolejce

Przez cały 26. sezon nikt nie przekroczył bariery 85 punktów by dołączyć do Galerii Sław Punktowych. W 27. sezonie aż 17 wyników trafiło do GSP. Co ciekawe 12 z nich w jednej kolejce.

W szalonej przedostatniej 19. kolejce aż 4 wyniki były trzycyfrowe. W tym jeden rekordowy.

Wracający do LME po dłuższej przerwie Lukaszz pobił dotychczasowy rekord Krakusa (107 punktów) zdobywając 113 punktów. Przeczytaj więcej.

Rekordowy sezon miał wpływ na całą historię LME. Dzięki niemu powstała...

Nowa Tabela Wszechczasów

Średnia punktów Prezesa na kolejkę w 27. sezonie wyniosła 50,6 pkt. Kiedyś, taka średnia w jednej kolejce mówiła, że "o, to była dobra kolejka". Teraz to średnia całego sezonu.

Od kilku sezonów obserwowaliśmy wzrost średniej punktów na kolejkę w sezonach. Po tym przełomowym zdecydowaliśmy się przebudować Tabelę Wszechczasów tak, by uwzględniała ten wzrost średniej i takie mocne jak ostatni (lub też słabsze kiedyś) sezony. Tak powstał Wskaźnik Średniej i nowa Tabela Wszechczasów.

Zobacz Nowe "Wszechczasy" i przeczytaj co się zmieniło.
 

Małżeństwo Akneo

To był sezon Prezesek - Kushina zdobyła Puchar a Akneo2 srebro w lidze. O Kushinie pisałem wyżej, natomiast myśląc o Akneo2 nie można nie wspomnieć Jej męża Akneo.

Oboje w tej chwili stanowią największą rodzinną siłę w LM (jak kiedyś Bracia S. - Lojer i Słowik). Akneo2 zajęła 2. a Akneo 5. miejsce w lidze.

Akneo w 5 dotychczasowych sezonach zdobył Puchar, w sumie trzy razy był w finale, był wicemistrzem ligi. Przewodzi Tabeli Wszechczasów. Akneo2 w swoim 2. sezonie zdobywa srebro i jest najlepsza w Tabeli Wszechczasów Prezesów poniżej 5 sezonów.

Co więcej, oboje osiągają sukcesy poza LME.

O swoim sukcesie Akneo2 opowiedziała nam w wywiadzie.
 

24. medal Lojera

Lojera mianem Multimedalisty określamy od lat. Jakby Mu było mało, właśnie zdobył swój 24. medal w karierze. Składa się na nie 16 medali w LME (w tym 3. zdobyty teraz brąz), 3 medale w LMPL, 3 medale w LMCL oraz po 1 w LM Euro i World Cup.

O swoich medalach, garażu i oczywiście o ostatnim sezonie Lojer mówił w wywiadzie.


A Wy co zapamiętaliście z 27. sezonu? :)

 

Zaloguj się, by skomentować